بدون نظر
 
رئیس بنیاد مسکن انقلاب اسلامی:
طرح هادی در ۱۲ هزار روستای کشور اجرا شده است/۲۸ هزار واحد مسکونی توسط خیرین در دست احداث است
تاریخ انتشار : ۰۳ اردیبهشت ۱۳۹۴ در ۲:۳۶ ب.ظ
 
رئیس بنیاد مسکن انقلاب اسلامی گفت: از مجموع 34 هزار روستای بالای 20 خانوار کشور در 32 هزار روستا طرح هادی تهیه شده و در تلاشیم تا پایان برنامه ششم توسعه این طرح در دو هزار روستای دیگر تهیه و تصویب شود.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی تابان تربت، علیرضا تابش ظهر پنج شنبه در حاشیه افتتاح طرح هادی روستای فدرد تربت حیدریه در گفتگو با خبرنگاران اظهار کرد: اجرای طرح هادی در 12 هزار روستای کشور به اتمام رسیده و همچنین در دو هزار روستا این طرح نیمه تمام باقی مانده است.

 

وی تصریح کرد: با توجه به اعتباراتی که در اختیار داریم امیدواریم که تا پایان امسال در یکهزار روستای بالای 20 خانوار کشور این طرح اجرا شود.

 

تابش با اشاره به پیگیری مجلس شورای اسلامی در خصوص اجرای طرح هادی در روستاها گفت: مجلس هم به طور جدی پیگیر این موضوع از طریق تبصره های ملی و استانی است و تلاش دارد تا در آینده ای نزدیک در تمامی روستاها طرح هادی بطور کامل تصویب و اجرا شود.

 

رئیس بنیاد مسکن انقلاب اسلامی شاخص اجرای طرح هادی در سراسر کشور را یکسان دانست و افزود: با کنترلی که بنیاد مسکن انجام داده بطور میانگین شاخص طرح هادی در روستاهای کشور یکسان است، ولی به لحاظ برخی موقعیت ها این طرح بخصوص در خراسان رضوی از میانگین کشوری پائین تر است.

 

وی اظهار کرد: اجرای طرح هادی در خراسان رضوی به دلیل دارا بودن روستاهای زیاد و بزرگ از میانگین کشوری پائین تر است که امیدواریم با تخصیص اعتبارات بیشتر ملی و استانی شاهد شکوفائی این طرح در این استان باشیم.

 

تابش در ادامه به پروژه های خیرین مسکن ساز اشاره کرد و افزود: چند سالی است سیاست بنیاد مسکن بر مشارکت خیرین بنا نهاد شده تا برای خانه دار شدن دهک های یک تا چهار جامعه که آورده کمتری دارند بتواند مسکن در اختیار آنان قرار دهد.

 

رئیس بنیاد مسکن انقلاب اسلامی گفت: با توجه به زمین و تسهیلاتی که در اختیار خیرین قرار داده ایم در مجموع حدود 28 هزار واحد مسکونی توسط خیرین مسکن ساز در سراسر کشور در حال احداث می باشد که از این تعداد 10 هزار واحد تحویل متقاضیان فاقد مسکن شده است .

 

رئیس بنیاد مسکن تربت حیدریه در ادامه اظهار کرد: طرح هادی در 116 روستای بالای 20 خانوار تربت حیدریه تهیه شده که تا پایان سال 94 تمامی روستاهای این شهرستان از تهیه طرح برخوردار خواهند شد

 

اصغر کوهسرخی تصریح کرد: در31 روستای این شهرستان طرح هادی بطور کامل اجرا شده و امسال در تلاشیم تا 13 روستای دیگر که اعتباری بالغ بر 50 میلیارد ریال نیاز دارد این طرح به اتمام برسد.

 

وی اذعان کرد: اجرای طرح هادی در روستای فدرد با 1200 متر عملیات بازگشایی مسیر، اجرای جدول گذاری به طول 2400 متر و اجرای اسفالت به طول 13500 متر مربع با اعتباری بالغ بر 6 میلیارد و 350 میلیون ریال به اتمام رسیده است.

 

شهرستان تربت حیدریه دارای دارای چهار بخش مرکزی، جلگه رخ، کدکن و بایگ، چهار شهر، هشت دهستان و حدود 150 روستا

 

انتهای پیام/

لینک کوتاه:

تــوجـه

  • لطفا نظرات خود را فقط در مورد همین مطلب بنویسید
  • لطفا نظرات خود را به فارسی تایپ نمایید
  • لطفا سعی کنید نظرتان مختصر و مفید باشد
  • به نظرات دیگر کاربران احترام بگذارید

ثبت نظر :


 
 
x
ساعت کاری مراکز خدمات جامع سلامت تربت حیدریه افزایش یافت/وضعیت بیماری آنفلوانزا در منطقه تربت حیدریه عادی است ثبت نام ۳۶ داوطلب برای تصدی کرسی نمایندگی مجلس در تربت حیدریه بلاتکلیفی رشته های علوم انسانی و باستان شناسی در دانشگاه تربت حیدریه/نامادری دانشگاه فردوسی گریبانگیر دانشگاههای کوچکتر/وزیر علوم: بر اساس ظرفیت ها و استعدادهای منطقه ای دانشگاهها را حمایت می کنیم تربیت نیروی انسانی کارآمد از اهداف اصلی توسعه آموزش عالی کشور است در مقابل عوامل واداده و غرب گرا باید ایستادگی کنیم معابر شهری تربت حیدریه برای معلولان مناسب سازی نشده است اکیپ های راهداری به نقاط برفگیر محورهای مواصلاتی تربت حیدریه اعزام شدند مرخصی «جهرمی» مسبب قطعی ۱۰ روزه اینترنت در کشور/ دستگاه قضا به خسارت‌های وارد آمده به مردم و کشور ورود می‌کند؟ چشم بینای کارآفرین جوان تربت حیدریه به امید حمایت مسئولان باز است کارخانه قند تربت حیدریه موفق ترین واحد تولیدی شرق کشور/گلایه تولید کنندگان شکر از نرخ های تکلیفی و قیمت گذاری نامناسب توسط دولت حل بحران‌ کشف‌رود در دست‌انداز اعتبارات دولتی/ ضرورت تکمیل هرچه سریع‌تر تصفیه‌خانه چرم شهر تخلفات انتخاباتی در فضای مجازی رصد می شود/۶۵ درصد جمعیت منطقه تربت حیدریه واجد شرایط رای