بدون نظر
 
مدیر کل راه آهن شرق خبر داد
طرح دوبانده شدن راه آهن شرق به تصویب رسید/کسب منافع اقتصادی و ایجاد ظرفیت جابجایی مسافر از اولویت های راه آهن شرق
تاریخ انتشار : ۰۸ شهریور ۱۳۹۶ در ۲:۲۱ ب.ظ
 
مدیر کل راه آهن شرق از تصویب طرح دوبانده شدن خط ریلی این منطقه خبر داد و افزود: احداث این زیر ساخت اثرگذار در شرق کشور، حمل و نقل بار را از 22.5 میلیون تن به 30 میلیون تن افزایش خواهد داد.

به گزارش خبرنگار تابان تربت، حسن ماسوری ظهر امروز در نشست خبری با خبرنگاران تربت حیدریه اظهار کرد: زیر ساخت ها و توسعه راه آهن شرق کشور برای ایجاد قطب اقتصادی برنامه ریزی شده و با توجه به منابع متعدد و امکانات موجود این ظرفیت در این منطقه ریلی کشور شرایطی را برای کسب در آمد اقتصادی فراهم کرده است.

 

وی تصریح کرد: به جز اداره کل راه آهن یزد و اصفهان تمامی مناطق ریلی کشور در حالت سر به سر و بدون منافع اقتصادی اداره می شوند و باعث افزایش هزینه های کشورشده، لذا مهمترین اولویت اداره کل راه آهن شرق ایجاد ظرفیت برای تبدیل شدن به قطب اقتصادی است.

 

مدیر کل راه آهن شرق اظهار کرد: اکنون از ۷۰ درصد شیکه ریلی کشور تنها ۳۰ درصد بهره برداری می شود و این با سیاست های حوزه بازرگانی راه آهن جمهوری اسلامی مبنی بر مشتری مداری با هدف افزایش سودهی در تعارض است.

 

ماسوری با بیان اینکه حمل و نقل ترانزیتی از طریق ناوگان ریلی جایگزین مناسبی برای انرژی های رو به اتمام کشور محسوب می شود، افزود: با ایجاد زیر ساخت های مناسب و توسعه حمل و نقل ریلی کشور و اتصال آن به کشورهای آسیای میانه در آمدی برای کشور حاصل می شود که چنانچه حمل و نقل داخلی رایگان انجام شود باز هم به صرفه می باشد.

 

مدیر کل راه آهن شرق تحقق این مهم را در گرو زیر ساخت های مناسب دانست و از دوبانده شدن خط ریلی این محور بعنوان مهمترین آن یاد کرد و افزود: احداث این زیر ساخت اثرگذار در شرق کشور حمل و نقل بار را از ۲۲٫۵ میلیون به ۳۰ میلیون تن افزایش خواهد داد.

 

وی از افزایش ۳۷ درصدی  میزان تناژ بارگیری شده در راه آهن شرق خبر داد و افزود: میزان تناژ بارگیری شده در این اداره کل در ۵ ماهه نخست امسال به ۲ میلیون و ۲۹۲ هزارتن رسیده که نسبت به  یک میلیون و ۶۷۸ هزار تن مدت مشابه پارسال، رشد ۳۷ درصدی داشته است.

 

ماسوری گردش ماهانه واگن های حمل و نقل ریلی را ۱٫۶ دهم عنوان کرد و گفت: با توجه به راه اندازی معادن سنگان خواف این فرایند نیازمند افزایش چهار برابری بوده و نیازمند واردات واگن هستیم.

 

وی یکی از نقاط ضعف ایستگاه راه آهن تربت حیدریه فاصله زیاد آن با داخل شهر عنوان کرد و گفت: احداث بولوار راه آهن در دستور کار قرار گرفته و بنا شده یا وزارت راه و شهرسازی، یا مجموعه راه آهن و یا اینکه بطور مشترک عملیات اجرائی آن امسال آغاز شود.

 

شایان ذکر است پس از نشست خبری ساختمان پست بازدید راه آهن تربت حیدریه که وظیفه نظارت فنی محور ریلی را عهده دار است با اعتبار ۳ میلیارد و پانصد میلیون ریال به بهره برداری رسید.

 

راه آهن تربت حیدریه از راه آهن شرق منشعب شده و از مجموع هزار کیلومتر طول مسیر راه آهن شرق کشور، ۳۵۴ کیلومتر مربوط به حوزه استحفاظی شهرستان تربت حیدریه است.

انتهای پیام/

لینک کوتاه:

تــوجـه

  • لطفا نظرات خود را فقط در مورد همین مطلب بنویسید
  • لطفا نظرات خود را به فارسی تایپ نمایید
  • لطفا سعی کنید نظرتان مختصر و مفید باشد
  • به نظرات دیگر کاربران احترام بگذارید

ثبت نظر :


 
 
x
دشمن با جنگ روانی بدنبال ناکارآمد جلوه دادن نظام است ورودی ۶۰ هزار پرونده به حوزه قضایی تربت حیدریه نماز عید سعید فطر تربت حیدریه در محل مسجد جامع برگزار می شود فسیل های ۶۵ میلیون ساله در تربت حیدریه رونمایی شدتد مجمع مشورتی نماد برون سپاری و مشارکت جوانان در تصمیم گیری و تصمیم سازی های کشور است محوطه تاریخی تازه کشف شده در تربت حیدریه به سایت گردشگری تبدیل می شود راه بلدان محلی تربت حیدریه آموزش می بینند امت اسلامی در آینده ای نزدیک نابودی رژیم غاصب صهیونیستی را جشن خواهد گرفت/جریان مقاومت آمال نظام سلطه را در هم پیچیده است وحدت امت اسلامی و اعلام تشکیل جریان مقاومت در جهان مهمترین پیام روز جهانی قدس است/شعار نیل تا فرات به بقای صهیونیست ها تنزل یافت/شلیک چندین موشک تن نتانیاهو را به لرزه انداخت راهپیمایی روز جهانی قدس، دفاع از امنیت و منافع ملی است امام خمینی(ره) مسیر تاریخ را تغییر داد تراز بازرگانی خارجی گمرکات خراسان رضوی ۲۷۸ میلیون دلار اعلام شد