بدون نظر
 
مدیرعامل شرکت آبفای تربت حیدریه:
طرح بلند مدت تامین آب شرب شهر تربت حیدریه مغفول مانده است
تاریخ انتشار : ۱۰ شهریور ۱۴۰۰ در ۱۲:۳۳ ب.ظ
 
عباسی گفت: طرح بلند مدت تامین آب شهر تربت حیدریه سال هاست که مغفول مانده و شرکت آب و فاضلاب شهرستان بعنوان متولی تامین آب، می بایست هر ساله آب مورد نیاز شهروندان را از دستگاههایی مانند ارتش با هزینه های بسیار زیاد خریداری و تامین کند که در روزهای اخیر با مشکلاتی مواجه شدیم.

علیرضا عباسی، مدیر عامل شرکت آبفای تربت حیدریه در گفت و گو با خبرنگار تابان تربت،  خشکسالی و  کاهش نزولات آسمانی و افزایش دمای هوا در سال جاری را بی سابقه خواند و افزود: قطعی برق تابستان امسال را تاکنون در هیچ سالی در سطح استان تجربه نکرده بودیم و با توجه به اینکه در شهر بزرگ تربت حیدریه و  120 روستای تحت پوشش این شرکت  ایستگاه های پمپاژ متعددی وجود دارد، شرایط بسیار خاص را در تامین آب شهروندان حاکم کرده است.

وی تصریح کرد: شیوع بیماری کرونا  و نیاز مبرم شهروندان به آب ،  باعث افزایش مصرف 95000 مشترک در شهرستان شده است و شرایط بگونه ای است که با هر پیک شیوع بیماری کرونا مصرف مشترکین حداقل 30درصد افزایش می باید.

عباسی گفت: با وجود اینکه با تلاش جدی همه همکاران شرکت در سطح شهر و روستا شرایط مدیریت شده ولی با بررسی و تحلیل های انجام شده، مشکلات جدی در تامین آب شهر تربت حیدریه وجود دارد که می بایست حل شوند.

مدیر عامل شرکت آبفای تربت حیدریه افزود: طرح بلند مدت تامین آب شهر تربت حیدریه سال هاست که مغفول مانده و شرکت آب و فاضلاب شهرستان بعنوان متولی تامین آب شهر، می بایست هر ساله آب مورد نیاز شهروندان را از دستگاههایی مانند ارتش با هزینه های بسیار زیاد خریداری و تامین کند که در روزهای اخیر نیز شهرستان با مشکلاتی مواجه شد.

عباسی گفت: در 6 ماهه اخیر جلسات متعدد استانی برگزار شد و با برنامه ریزی کوتاه مدت و میان مدت، تاکنون 3 حلقه چاه حفاری شده و 2 حلقه چاه دیگر تا ماه آینده حفاری می شود.

عباسی این اقدامات را باتوجه به افت سطح آب منابع زیر زمینی آب، ناکافی برشمرد و افزود: در همین راستا جلسه شورای حفاظت آب شهرستان در تاریخ 23 تیرماه امسال با حضور فرماندار در محل امور آب منطقه ای برگزار و مصوب شد تا جلسه ای با حضور مدیران عامل شرکت آب و فاضلاب و شرکت آب منطقه ای استان برگزار و این امر با خنک شدن هوا و گذر از تابستان نباید به فراموشی سپرده شود.

مدیرعامل آبفای تربت حیدریه گفت:  از طرف دیگر با بررسی های انجام شده، طرح ملی تامین آب شهر تربت حیدریه که از سال1381شروع شده، در سال 1401  پایان می یابد و  این در حالی است که هدف این طرح که تامین آب پایدار شهر تربت حیدریه است، هنوز محقق نشده و اگر اعتبار ملی طرح آبرسانی شهر تربت حیدریه  امسال بسته شود، عملا ضربه بزرگی در تامین اعتبار طرح های آبرسانی شهرستان تربت حیدریه وارد می آید که در این خصوص با پیگیری های انجام شده از آب و فاضلاب کشور امیدواریم اعتبارات طرح ملی آبرسانی به شهر تربت حیدریه حداقل 2 سال دیگر تمدید شوند.

انتهای پیام/

لینک کوتاه:

!!تــوجـه

  • لطفا نظرات خود را فقط در مورد همین مطلب بنویسید
  • لطفا نظرات خود را به فارسی تایپ نمایید
  • لطفا سعی کنید نظرتان مختصر و مفید باشد
  • به نظرات دیگر کاربران احترام بگذارید

ثبت نظر :


 
 
x
پیوست عدالت در وزارت بهداشت خدمت رسانی به مناطق محروم است واردات واکسن طی دو هفته آینده به ۱۶۰ میلیون دز می رسد / ۷۶ میلیون جمعیت کشور واکسینه شده اند بیمارستان ۲۷۲ تختخوابی امام حسین علیه السلام تربت حیدریه افتتاح شد وزیر بهداشت وارد تربت حیدریه شد مرزبانی از دین مهمترین میثاق طلاب و روحانیون است خرید حمایتی زعفران در خراسان رضوی آغاز شد پسته‌کاران پسته خندان نیستند مهمترین دستاورد سفرهای استانی دولت محرومیت زدایی از مناطق محروم است پروژه های نیمه تمام ورزشی تربت حیدریه معطل ۱۸ میلیارد تومان اعتبار پیکر شهید محمد محمدی در تربت‌حیدریه تشییع شد بهره برداری از ۴ مینی چمن ورزشی در منطقه تربت حیدریه پارک جنگلی شهید حجتی تربت حیدریه فرصت مناسب برای تقویت گردشگری