به گزارش تابان تربت؛ احمدعلی موهبتی صبح امروز در پانزدهمین جلسه کارگروه اشتغال تربت حیدریه با اشاره به آمار پایین ثبت شده در سامانه رصد اشتغال گفت: با توجه به سهمیه اشتغال ابلاغ شده شهرستان و فرصت اندک باقیمانده تا پایان سال، دستگاه های اجرایی هرچه سریعتر نسبت به ثبت اطلاعات اشتغال ایجاد شده خود در سامانه رصد اقدام کنند.

 

وی ضمن اشاره به تعیین و ارسال طرح های اولویت دار شهرستان به دستگاه های اجرایی، گفت: با توجه به اینکه قبلا طرح های اولویت دار شهرستان به دستگاه های اجرایی ارسال شده، مدیران دستگاه ها تمام تلاش خود را به کار گیرند تا طرح های متقاضیان را آماده و در جلسه بعدی این کارگروه ارائه کنند.

 

موهبتی همچنین گفت: دستگاه های اجرایی شهرستان مکلفند طرح های اولویت دار را در بخش های میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری، جهاد کشاورزی، صنعت، معدن و تجارت به بهترین وجه به اطلاع متقاضیان و شهروندان برسانند و بانک ها نیز حداکثر تعامل را در حوزه اعطای تسهیلات بکار گیرند.

 

در ادامه معاون برنامه ریزی، اداری و مالی فرمانداری تربت حیدریه نیز گفت: هر چند میزان اشتغال تعهد داده شده توسط دستگاه های اجرایی شهرستان، پنج هزار و ۴۹۲ است؛ اما تاکنون تنها هزار و ۱۹۲ اشتغال ایجاد شده که نشان از تحقق ۲۱٫۷ درصدی سهم شهرستان است.

 

مهدی عباسپور افزود: این ارقام بیانگر آن است که شهرستان در وضعیت خوبی بسر نمی برد و بانک ها باید بیشتر تلاش کنند.

 

در ادامه این نشست معاون مدیرکل و رییس اداره تعاون، کار و رفا اجتماعی شهرستان تربت حیدریه نیز گفت: سهمیه مشاغل خانگی امسال ما ۱۹ هزار و ۳۰۰ میلیون ریال است که از این میزان ۱۲ هزار و ۵۰۰ میلیون ریال به عهده بانک رفاه و بقیه به عهده بانک کشاورزی است.

 

علی اکبر اسماعیل پناه افزود: تاکنون تعداد ۱۵۷ طرح به مبلغ ۲۲ هزار و ۸۸۰ میلیون ریال به بانک معرفی و از این تعداد، ۸۶ طرح به مبلغ ۱۰ میلیون ریال شامل ۳۸ طرح به مبلغ پنج هزار و ۵۰ میلیون ریال توسط بانک کشاورزی و ۴۸ طرح به مبلغ چهار هزار و ۹۵۰ میلیون ریال توسط بانک رفاه و با اشتغالزایی ۱۸۲ نفر پرداخت شده است.

وی در ادام به وضعیت طرح کارورزی دانش آموختگان دانشگاهی پرداخت و گفت: تاکنون ۶۵۱ نفر متقاضی کارورزی و ۵۲ واحد نیز برای پذیرش در سامانه ثبت نام کرده اند که از این تعداد ۴۰ واحد پذیرنده با ۴۷ کارورز قرارداد منعقد کرده اند.

 

اسماعیل پناه همچنین اظهار کرد: در سال جاری سهم استان از محل طرح کارورزی پنج هزار و ۲۹۰ نفر است و سهم تربت حیدریه ۱۷۷ نفر معادل ۳٫۳ درصد می باشد.

 

انتهای پیام/