بدون نظر
 
وزیر جهاد تاکید کرد
ضرورت نهاد سازی محصولات کشاورزی توسط تولید کنندگان
تاریخ انتشار : ۱۶ شهریور ۱۳۹۶ در ۱۱:۵۱ ق.ظ
 
وزیر جهاد کشاورزی گفت: نهاد سازی محصولات کشاورزی توسط تولید کنندگان و عرضه به بازارهای هدف با پشتیبانی دولت از برنامه های بلند مدت وزارت جهاد کشاورزی است.

به گزارش خبرنگار تابان تربت، محمود حجتی صبح امروز در حاشیه بازدید از چند طرح کشاورزی جلگه رخ تربت حیدریه در گفت و گو با خبرنگاران اظهار کرد: برای تثبیت و احقاق حقوق تولید کنندگان بخش کشاورزی دو برنامه بلند و کوتاه مدت توسط وزارت جهاد کشاورزی پیش بینی شده که در مرحله نخست نهاد سازی محصولات توسط تولید کنندگان و عرضه به بازارهای هدف از برنامه های بلند مدت این وزارتخانه به شمار می رود.

 

وی تصریح کرد: در برنامه کوتاه مدت و در فصل برداشت محصولات کشاورزی نهادهای عمومی مانند تعاون روستائی و سازمانهای مرتبط با پشتیبانی بانک کشاورزی باید حضور موثر داشته و با کمک تولید کننده وضعیت عرضه و تقاضا را متعادل کنند تا از سوء استفاده دلالان در فصل برداشت محصولات و اجحاف به حقوق کشاورزان ممانعت شود.

 

وی با بیان اینکه برای این اقدام دو رویکرد پیش بینی شده افزود: اولین برنامه که توجه چندانی به آن نداریم خرید و فروش تفاهمی محصولات است اما در رویکرد دوم قرار شده تا با مشارکت تولید کننده موسسه ای به مانند بانک زعفران در تربت حیدریه راه اندازی شود تا با قیمت توافقی محصولات کشاورزان را نگهداری و در زمان مناسب به بازار عرضه کنند.

 

وزیر کشاورزی خاطر نشان کرد: البته در همان ابتدا درصدی از پول به کشاورزان پرداخت می شود تا برای ارتزاق خود به مشکل مواجه نشوند و محصول خود را در زمان مساعد شدن بازار، عرضه کند، در غیر اینصورت به همان قیمت تفاهم شده محصول خود را به بانک به فروش می رسانند.

 

وی در خصوص احیا و لایروبی قنوات گفت: کشور ایران در طول تاریخ با کمبود منابع آبی مواجه بوده و امروز نیز باید خودمان را با این منابع محدود تطبیق داده و در راستای بهره وری آن تلاش کنیم.

 

حجتی افزود: قنوات نظام بهره وری سفره های زیر زمینی بصورت پایدار و مسائل زیست محیطی  بوده که در دهه های گذشته توجه چندانی به آن نشده، لذا  همه ما بعنوان وارثان این میراث گرانبها باید از آن صیانت کنیم و به همین منظوراعتباراتی در دولت برای آن اختصاص یافته و از منابعی که در اختیار داریم تلاش می کنیم تا قنوات حفظ شوند.

 

وزیر جهاد کشاورزی صبح امروز برای بازدید از چند طرح کشاورزی و نشست با زعفرانکاران تربت حیدریه به این شهرستان سفر کرده است.

انتهای پیام/

لینک کوتاه:

تــوجـه

  • لطفا نظرات خود را فقط در مورد همین مطلب بنویسید
  • لطفا نظرات خود را به فارسی تایپ نمایید
  • لطفا سعی کنید نظرتان مختصر و مفید باشد
  • به نظرات دیگر کاربران احترام بگذارید

ثبت نظر :


 
 
x
طومار فتنه داعش با تفکر بسیج در هم پیچیده شد نابودی داعش در منطقه جلوه ای از قدرت نمایی تفکر بسیج است طرح بهداشتی، درمانی بسیج جامعه پزشکی در تربت حیدریه اجرا شد بهره برداری از ۷ پروژه عمرانی بسیج در تربت حیدریه/اتمام پروژه های نیمه تمام بسیج نیازمند ۲۷ میلیارد ریال اعتبار ورود زعفران ایران به تالار بورس زعفران تربت حیدریه اعزام نخستین گروه جهادی تربت حیدریه به مناطق زلزله زده کرمانشاه نیمی از اجاره بهای موقوفات منطقه تربت حیدریه بروز رسانی شده است/احیای موقوفات، جذب سرمایه گذار و اشتغالزایی اولویت اصلی اوقاف/مردم بر اساس نیاز جامعه وقف کنند ضرورت تعیین تکلیف سهام شهرداری و شرکت زعفرانیه در پروژه بافت فرسوده بسیج نماد اقتدار نظام و صحنه مشارکت در حمایت ازآرمانهای انقلاب اسلامی است/پایان داعش در غرب آسیا مرهون تفکر و اندیشه بسیج است/اخلاص، تکلیف محوری و حضور در صحنه از ویژگی های شاخص بسیج مهمترین مسوولیت طلاب و روحانیون فهم و نشر معارف دین و پاسداری از مرزهای اسلامی است/حوزه و طلبه انقلابی باید در خدمت مردم باشد کاهش ۳۰ درصدی تولید زعفران در خراسان رضوی/اولویت در خرید توافقی تثبیت قیمت تعیین شده است پیروزی محور مقاومت توطئه راهبردی آمریکا در غرب آسیا را خنثی کرد