بدون نظر
 
تابان تربت گزارش می دهد
ضرورت بهبود وضعیت روشنایی ورودی شهر رباط سنگ
تاریخ انتشار : ۰۷ اسفند ۱۳۹۶ در ۹:۰۶ ق.ظ
 
ورودی شهر رباط سنگ در محور تربت حیدریه به مشهد برای کاهش تلفات نیاز به روشنایی و همچنین ایجاد سرعت‌گاه در کوتاه مدت به صورت استاندارد و نصب چراغ چشمک‌زن دارد، ضرورتی که تاکنون چندین نفر برای آن قربانی شدند.
به گزارش خبرنگار تابان تربت، شهر باط سنگ در ۳۵ کیلومتری شمال شهرستان تربت حیدریه دارای دو موقعیت جغرافیایی در شرق و غرب جاده است که ۵۲ روستا برای انجام امور جاری، اداری و مهمتر از همه در بخش کشاورزی شبانه روز به ناچار از عرض جاده بصورت سواره و پیاده تردد می کنند.

 

ورودی شهر رباط سنگ در محور تربت حیدریه به مشهد برای کاهش تلفات نیاز به روشنایی و همچنین ایجاد سرعت‌گاه در کوتاه مدت به صورت استاندارد و نصب چراغ چشمک‌زن دارد، ضرورتی که تاکنون چندین نفر برای آن قربانی شدند.

 

پنج شنبه شب گذشته(۳ اسفند) مراسمی در سالن شهید حجازی شهر رباط سنگ در حال برگزاری بود و بسیاری از مردم که باید بصورت سواره و پیاده از عرض جاده عبور می کردند و وارد سالن می شدند، جاده ای که فاقد روشنایی و علائم هشدار دهنده است.

 

در خلال این رفت و آمدها و به دلیل فقدان نور کافی پسر بچه ای ۱۱ ساله بر اثر برخورد با یک دستگاه وانت پیکان جان باخت و بازهم کوتاهی در مسیر خدمت رسانی به مردم قربانی گرفت و خانواده ای را داغدار کرد.

 

این اتفاق ناگوار در شرایطی رخ داد که مدت دو سال است پل ورودی (جاده تربت حیدریه به سمت مشهد) در محدوده شهر رباط سنگ بخش توسط اداره راه و شهرسازی شهرستان احداث و قرار بود در سال ۹۵ به بهره داری برسد اما متاسفانه این پروژه مشخص نیست چرا و به چه دلیل راه اندازی نمی شود و باید چند نفر دیگر قربانی شوند.

این در حالی است که سالانه حدود ۱۰ میلیون زائر و مسافر نوروزی از این مسیر به مشهدالرضا(ع) و بالعکس در رفت و امد هستند.

اهالی و بخصوص مسافرینی که از روستاهای مختلف بخش رخ وبخش کدکن می بایست از این مسیر راهی مشهد شوند خواهان تسریع در راه اندازی این کمربندی دو کیلومتری هستند.

یکی از شهروندان رباط سنگ در گفت و گو با خبرنگار ما گفت: اغلب کشاورزان منطفه برای رفت و آمد های خود به مزارع با مشکل مواجه هستند و این در حالی است که عدم روشنایی کافی در شب خطرات فراوانی را برای مردم به بار آورده است.

حسین غلامی می افزاید: ابن در حالی است که ادارت برق و شهرداری رباط سنگ و راهداری هنوز نسبت به روشنایی در ورودی شهر رباط سنگ حوالی سالن شهید حجازی اقدام نکردند.

همچنین و به گفته اهالی مدتی است که پایه چراغ نصب شده ولی تاکنون روشنایی تامین نشده و رانندگان هم دید کافی ندارند و جان مسافرین در خطر است.

همچنین فقدان پارکینگ جهت سوار شدن مسافران جلگه رخ به سمت تربت حیدریه و مشهد و نبود پل عابر پیاده یا زیر گذر با توجه به اینکه مسا فران باید عرض دو لاین جاده را طی مسیر کنند از دیگر مشکلات مردم این دیار بشمار می رود.

 

تامین روشنایی محدوده جاده ای با راهداری است

رییس اداره برق تربت حیدریه محدوده فاقد روشنایی را در حوزه کاری اداره راه حمل و نقل جاده ای دانست و گفت: بهره برداری در حوزه خدمات شهری رباط سنگ با اداره برق و تامین روشنایی با شهرداری و محدوده جاده با اداره راهداری است.

روحی افزود: هر چند به لحاظ قانونی تامین برق در شهر رباط سنگ با شهرداری است اما اداره برق شهرستان آمادگی مشارکت برای تامین برق در محدوده حوزه خدمات شهری را نیز دارد و پیش از این در ورودی شهر رباط سنگ به سمت کدکن روشنایی بلوار با مشارکت اداره برق نیز انجام گرفته است.

تامین روشنایی نقاط مه گیر و تونل ها با راهداری است

رییس اداره راه و حمل نقل جاده ای تربت حیدریه در پاسخ به این اظهارات گفت: تامین برق تنها در نقاط مه گیر و تونل ها در سیستم اداره راهداری و حمل و نقل جاده ای تعریف شده و محدوده شهرها بعهده اداره برق است.

ایمان مقید در پاسخ به عدم افتتاح کمربندی شهر رباط سنگ به تربت حیدریه اظهار داشت: این پروژه در اختیار حوزه شرکت ساخت است و باید راه و شهرسازی پاسخ دهد و ما تنها بهره بردار هستیم و هر زمان تحویل دهند ما آماده هستیم.

حال باید دید بلاخره چه نهادی باید برای تامین برق ورودی شهر رباط سنگ آستین ها را بالا بزند و با تامین نور کافی در این مکان از قربانیان احتمالی در آینده جلوگیری کند.

انتهای پیام/

لینک کوتاه:

تــوجـه

  • لطفا نظرات خود را فقط در مورد همین مطلب بنویسید
  • لطفا نظرات خود را به فارسی تایپ نمایید
  • لطفا سعی کنید نظرتان مختصر و مفید باشد
  • به نظرات دیگر کاربران احترام بگذارید

ثبت نظر :


 
 
x
نظام الهی با ولایت مشروعیت پیدا می کند بقاع متبرکه مکانی برای تبیین و تقویت افکار و اندیشه اهل بیت(ع) است بلاتکلیفی کشتارگاه صنعتی تربت حیدریه تدوین سند چشم انداز پیشگیری از آسیب های اجتماعی تربت حیدریه شبکه های اجتماعی ضد ارزشی فروپاشی خانواده ها را هدف قرار داده اند تا پایان امسال چهار ورزشگاه به بهره برداری می رسد مجموعه ورزشی پنج هزار نفری تربت حیدریه به بهره برداری رسید تمام محاسبات جبهه استکبار پوشالی است روستای گردشگری بسک تربت حیدریه ثبت جهانی می شود تربت حیدریه ظرفیت مرکزیت اداره کل راه آهن شرق را دارد ۱۵۰۰ واحد مسکن مهر در تربت حیدریه فاقد متقاضی تعهد ۶۸ درصدی اشتغال در تربت حیدریه