بدون نظر
 
تابان تربت گزارش می دهد
قول ۶۰۰ روزه برای تحقق یک رویا/ضربان قلب نخستین پارک آبی جنوب خراسان رضوی به حالت عادی بازگشت
تاریخ انتشار : ۱۱ آذر ۱۳۹۶ در ۷:۴۲ ق.ظ
 
نخستین و بزرگترین مجموعه آبی جنوب خراسان رضوی در منطفه گردشگری پیشکوه تربت حیدریه که سالهاست به حالت کما رفته بود این روزها با همت مسوولان و سرمایه گذار بخش خصوصی به حالت عادی برگشته بطوریکه مردم این دیار تا ۲۰ ما آینده شاهد افتتاخ نخستین فاز این پروژه خواهند بود.َ

به گزارش خبرنگار تابان تربت؛ کلنگ احداث نخستین و بزرگترین پروژه آبی جنوب خراسان رضوی در سال ۱۳۹۱ توسط سرمایه گذار بخش خصوصی و مسوولان وقت تربت حیدریه بر زمین خورد تا مردم دیار پیشتاز درانقلاب اسلامی شاهد بهره برداری یک مجموعه آبی با تمام امکانات باشند.

 

اما انگار نیش این کلنگ در زمین فرو رفته بود و قصد بیرون آمدن نداشت تا پروژه مراحل اجرایی خود را آغاز کند و در همین اثنی گمانی زنی های فراوان به گوش می رسید و مردم دیار طلای سرخ را ناامید کرده بود.

از پشیمانی سرمایه گذار تا پیچ و خم های اداری در شهرستان و حتی سنگ اتدازی های افرادی در مجموعه های آبی مستقر در مشهد گرفته تا مشکلات واگذاری زمین در سازمان بازرسی کل کشور که انگار همه این شایعه ها و یا شاید هم حقیقت ها دست به دست هم داده بود تا ضربان قلب نوزاد تازه منعقد شده به شماره افتد.

 

بلاخره عملیات اجرایی ساخت بزرگترین و مجهزترین مجموعه آبی دیار زعفرانی ترین شهر جهان در چهارم خرداد ۱۳۹۴ در توسط بزرگترین پیمانکار ساخت مجموعه های آبی خاورمیانه در زیر بنایی ۵۹۰۰ متر مربع در مرحله گود برداری آغاز شد.

 

به گفته زیارت نیا سرمایه گذار این پروژه قرار بر این بود تا مجموعه ورزشی تفریحی آبی آبشار در منطقه پیشکوه تربت حیدریه در دو فازاحداث شود که فاز اول شامل؛ دو استخر آقایان با زیر بنای ۴ هزار متر مربع و استخر بانوان با زیربنای ۳۰۰ متر مربع می باشد که هر واحد شامل: دو دستگاه سونای خشک، دو دستگاه جکوزی، استخر کودکان، سالن بدن سازی، سالن نمایش و مجموعه پذیرائی شامل: کافی‏ شاپ و رستوران و همچنین جایگاه ویژه تماشاگران جهت برگزاری مسابقات می باشد.

 

لذا مجموعه فوق به مساحت ۱۰ هزارمتر مربع قرار شد طی ۱۸ ماه جهت استفاده مردم جنوب خراسان رضوی احداث، تجهیز و به بهربرداری برسد.

اما این پروژه در همان مرحله ابتدایی دوباره متوقف و انتظار مردم جنوب خراسان رضوی چهارساله شد تا در نهایت و با توجه به قطع درختان و حتی مراحل نخست گودبرداری امید به احداث چنین مجموعه ای در دلها سوسو کنان رو به خاموشی می رفت.

 

در این چند سال جلسات متعددی بین مسوولان ارشد وقت و فعلی شهرستان برای احداث این پروژه برگزار و در نهایت با رفع مشکل واگذاری زمین و موافقت با خواسته سرمایه گذار عملیات اداری این پروژه بلاخره از پیچ و خم های فراوان به سلامت عبور کرد.

 

سرمایه گذار مجموعه آبی آبشار: برخی قانون ها ومصوبات مانع اجرای مجموعه آبی پیشکوه می شود.

سرمایه گذار مجموعه آبی آبشار در این خصوص اظهار داشت: مصوبه کمیسیون امور زیربنایی استان مبنی بر اینکه باید در زمین تحویل داده شده به ما که حدود ۱۰هزار متر از اراضی پیشکوه است، تنها حدود ۶۷۵۰ متر همراه با پارکینگ می توانیم ساخت وساز انجام دهیم و این بدان معناست که زیربنای استخر چیزی حدود ۴۰۰۰ متر خواهد بود.

 

زیارت نیا افزود: از طرفی سازمان محیط زیست نیز ما را مکلف به اختصاص بخشی از زمین به فضای سبز کرده بنابراین عملا از زمین اختصاص داده شده جهت مجموعه آبی چیزی باقی نخواهد ماند.

 

وی بیان کرد: آب مورد نیاز استخر نیز یکی از مشکلات دیگر این مجموعه است که تاکنون پروانه چاه نیز صادر نشده ومبلغ یک میلیارد هزینه انشعاب آب شرب برای این مجموعه برآورد شده است.

 

زیارت نیا ابراز امیدواری کرد طی مدت ۲۰ ماه آینده فاز اول این پروژه که شامل استخر های استاندارد، استخر ویژه کودکان، سونا وجکوزی،رستوران با هزینه ای بالغ بر ۸ میلیارد وپانصد میلیون تومان راه اندازی خواهد شد.

قول مساعد فرماندار مبنی بر افزایش میزان زمین اختصاصی مجموعه آبی

 

فرماندار تربت حیدریه در ابن خصوص گفت: با همراهی نماینده منطقه، با کمیسیون امور زیر بنایی استان جهت افزایش میزان تراکم ساخت این مجموعه رایزنی خواهد شد و علاوه برآن پارکینگ این مجتمع و فرهنگسرای مقابل این مجموعه که در مجاورت مجموعه فرهنگی قرار گرفته با یکدیگر ادغام شده وخارج از مجموعه آبی باشد.

 

احمدعلی موهبتی تاکید کرد با وجود ۵۰۰ هکتار فضای سبز در پیشکوه نیازی به اختصاص فضای سبز در این مجموعه نیست.

 

همچنین کاهش زمان تکمیل فاز اول این پروژه از ۲۰ ماه به ۱۰ ماه از مواردی بود که از سوی مسوولان ارشد شهرستان با سرمایه گذار مورد تاکید قرار گرفته است.

 

با افتتاح نخستین پروژه مجموعه آبی آبشار در منطقه گردشگری پیشکوه تربت حیدریه حدود نیم میلیون نفر در جنوب خراسان رضوی از خدمات تفریحی و ورزشی آن بهرمند خواهند شد.

انتهای پیام/

لینک کوتاه:

تــوجـه

  • لطفا نظرات خود را فقط در مورد همین مطلب بنویسید
  • لطفا نظرات خود را به فارسی تایپ نمایید
  • لطفا سعی کنید نظرتان مختصر و مفید باشد
  • به نظرات دیگر کاربران احترام بگذارید

ثبت نظر :


 
 
x
آغاز دوره باز آموزی طرح نوروزی جنوب خراسان رضوی در تربت حیدریه بالغ بر چهار هزار نجاتگر در طرح نوروزی خراسان رضوی حضور دارند فعالیت های ستاد خدمات سفر بر قابلیت های گردشگری روستایی متمرکز شده است حرکت در گام دوم انقلاب نیازمند ولایت پذیری است/هرکس پای ولایت می ایستد باید هزینه بدهد اقتدار امروز جبهه مقاومت مرهون بصیرت امت اسلامی و خون مطهر شهداست/مادران شهدا پرچمداران معرفت و بصیرت مجموعه عکس نوشته بیانات مهم رهبر معظم انقلاب در دیدار با مردم آذربایجان شرقی حملات تروریستی اخیر ناشی از ناکامی دشمن بود/نظام باید راهبرد دفاعی خود را به استراتژی پیشگیرانه تغییر دهد/بیانیه گام دوم انقلاب رهبری راهبردی عملیاتی نسبت به آینده انقلاب است آغاز مسابقات فوتبال قهرمانی زیر ۱۷ سال کشور در تربت حیدریه پایان رقابتهای سنگ نوردی خراسان رضوی در تربت حیدریه حضور حماسی ملت ایران در ۲۲ بهمن دشمنان انقلاب را ناامید کرد/حملات تروریستی حاکی از ضعف دشمنان و عصبانیت از نظام اسلامی است دست های آلوده آمریکا و همپیمانانش در حمله تروریستی شرق کشور دخیل است/داعیه داران مبارزه با تروریسم میزبان تروریست ها هستند بزرگترین واحدفراوری زعفران خاورمیانه در تربت حیدریه بلااستفاده مانده است