بدون نظر
 
فرماندار تربت حیدریه:
صنعت نوغانداری تربت حیدریه قربانی تصمیمات جزیره ای شده است
تاریخ انتشار : ۲۹ تیر ۱۳۹۷ در ۱۲:۳۹ ب.ظ
 
معاون استاندار و فرماندار تربت حیدریه گفت: صرف نظر از آنکه بخواهیم گناه را گردن فرد حقیقی یا حقوقی خاصی بیاندازیم، متاسفانه صنعت نوغانداری این خطه تا امروز قربانی تصمیمات جزیره ای مسوولان و مدیران شده است.

به گزارش تابان تربت؛ احمدعلی موهبتی روز جمعه در همایش ملی صنعت ابریشم ایران که در شهر بایگ از توابع شهرستان تربت حیدریه برگزار شد، افزود: مفهوم تصمیمات جزیره ای بدان معنا است که صنعت نوغانداری در زمره معدود صنایعی است که همزمان با چندین وزراتخانه و سازمان به صورت مستقیم ارتباط دارد و به عبارت بهتر تا امروز هر از چند گاهی در کش و قوس تصمیم گیری های یکی از دستگاه ها یا وزارتخانه های مربوطه بوده است.

 

وی گفت: اکنون مفتخریم که بگوییم امروز دستگاه ها و متولیان امر به یک درک مشترک و آن پرهیز از جزیره ای عمل کردن رسیده اند و گواه این ادعا حضور نمایندگانی از وزارت جهاد کشاورزی، صنعت معدن و تجارت، میراث فرهنگی، بانک ها و گمرکات در این نشست یکروزه است.

 

موهبتی افزود: حال که این باور قلبی شکل گرفته، بیاییم بنای کار را بر این محور استوار سازیم که هر دستگاه دولتی یا بخش خصوصی به بهای انسداد مسیر دیگران، طی طریق نکنند که نتیجه اش بازگشت به همان عصر قهقهرا می باشد.

 

جانشین ناظر گمرکات خراسان رضوی نیز گفت: ظرف سه ماه نخست امسال ۳۰ پیله و ابریشم خام وارد کشور شده که از این میزان ۲۸ ابریشم خام نتابیده و بقیه پیله کرم ابریشم بوده است.

 

مجید مظلومی افزود: ابریشم خام نتابیده از کشور ازبکستان و پیله کرم ابریشم نیز از کشور افغانستان وارد ایران شده است‌

 

انتهای پیام/

لینک کوتاه:

تــوجـه

  • لطفا نظرات خود را فقط در مورد همین مطلب بنویسید
  • لطفا نظرات خود را به فارسی تایپ نمایید
  • لطفا سعی کنید نظرتان مختصر و مفید باشد
  • به نظرات دیگر کاربران احترام بگذارید

ثبت نظر :


 
 
x
وحدت حوزه و دانشگاه باید بر مدار اخلاق و دین باشد زعفران طلای سرخ یا بلای جان مردم خراسان مسئولین؛ معلولین را دریابید! هشدارهای رهبری برای سال ۹۸ نیازمند وحدت و همگرایی نیروهای وفادار به انقلاب است/عده ای منافقانه سعی به القای بن بست در کشور را دارتد هدف فتنه شوم چند ماه اخیر، القای بن بست و ناامیدی در جامعه بود/بزرگترین دغدغه رهبری، دو قطبی کردن مردم توسط جناح هاست/هشدار رهبری برای فتنه ۹۸ را باید جدی بگیریم/امروز در اوج قدرت انقلاب اسلامی، خطر خیانت خواص در کمین نشسته است نگاه شهرداری به مسائل فرهنگی شهر ضعیف است سرانه فضای آموزشی در خراسان رضوی ۳/۴ متر مربع است بهره برداری از ۴ پروژه آموزشی خیر ساز در تربت حیدریه جنبش دانشجویی، ضداستکباری و طرفدار عدالت خواهی است/شناخت فتنه و اصحاب فتنه و مطالبه گری از شاخصه های تشکل های دانشجویی است آیت الله مروج تربتی در توسعه علوم دینی و تقویت حوزه های علمیه نقش بسزایی داشت تخلف در شهرداری تربت حیدریه ۵ هزار معلول از خدمات بهزیستی تربت حیدریه بهره مند هستند/اماکن عمومی برای معلولان مناسب سازی نشده است