بدون نظر
 
صرفه جویی۳۰درصدی مصرف آب بانصب سایبان بر روی کولر
تاریخ انتشار : ۲۶ تیر ۱۳۹۴ در ۷:۲۷ ب.ظ
 
خبرگزاری میزان: معاون نظارت بر بهره‌برداري شرکت مهندسي آب و فاضلاب کشور گفت: مردم با نصب سايبان بر روي کولرهاي آبي مي‌توانند تا 30 درصد در مصرف آب صرفه‌جويي کنند.

به گزارش خبرگزاری میزان، حمیدرضا تشیعی با بیان این مطلب که مردم با نصب سایبان بر روی کولرهای آبی می‌توانند تا 30 درصد در مصرف آب صرفه‌جویی کنند، اظهار داشت: با این عمل ساده علاوه بر اینکه عمر مفید کولرها و لوازم جانبی آنها افزایش می‌یابد، مشترکان می‌توانند ضمن استفاده از هوای خنک‌تر به اقتصاد خانواده نیز کمک کنند.

وی ادامه داد: به طور متوسط هر کولر آبی در شبانه‌روز 400 لیتر آب مصرف می‌کند که مردم با نصب سایبان می‌توانند تا 100 لیتر در شبانه‌روز در مصرف آب صرفه‌جویی نمایند.

تشیعی در خصوص جداسازی آب شرب از آب فضای سبز گفت: شهرداری‌ها در بیشتر مناطق برای آبیاری فضای سبز خود از چاه‌هایی که مصارف آشامیدنی ندارند، استفاده می‌کنند.

وی در خصوص تامین آب تهران نیز گفت: در حال حاضر مشغول رینگ کردن شبکه آب‌رسانی تهران بزرگ هستیم و با رینگ شدن شبکه آب تهران، آب تمام مناطق تهران از کمیت و کیفیت یکسانی برخوردار خواهند شد.

تشیعی با اشاره به قدیمی بودن و فرسودگی اغلب شبکه‌های توزیع و ضرورت بازسازی این شبکه‌ها برای مدیریت بهتر آب در شرایط کم آبی گفت: اعتبار مورد نیاز برای بازسازی شبکه‌های مراکز استان و شهرهای بیش از 30 هزار نفر بیش از 2 هزار میلیارد تومان است، در حالی‌که اعتبار ملی سالانه کشور 30 میلیارد تومان بوده که این رقم نیز برای بهره‌برداری و نگهداری از شبکه در نظر گرفته شده است.

وی در ادامه گفت: این کمبود اعتبار یا باید از طریق دولت و یا از طریق فروش واقعی شدن قیمت آب تامین شود تا بتوان با تعمیرات و بازسازی به موقع علاوه بر جلوگیری از هدر رفت آب در مدیریت مصرف آب نیز موفق بود.

انتهای پیام/

لینک کوتاه:

!!تــوجـه

  • لطفا نظرات خود را فقط در مورد همین مطلب بنویسید
  • لطفا نظرات خود را به فارسی تایپ نمایید
  • لطفا سعی کنید نظرتان مختصر و مفید باشد
  • به نظرات دیگر کاربران احترام بگذارید

ثبت نظر :


 
 
x
اصلاح ساختار بودجه از اولویت های اصلی مجلس یازدهم است/میزان درآمد داخلی شرکت ملی نفت از صادرات بیشتر است شهروندان مناطق کم برخوردار مشارکت بیشتری با شهرداری دارند توزیع ۷۳۰ بسته کمک معیشتی در جلگه رخ تربت حیدریه سهم ۲۵ درصدی تربت‌ حیدریه از تسهیلات کرونا برخی ادبیات‌ و برخورد‌ها با مجلس یازدهم طبیعی نیست شکوه مواسات، همدلی و کمک مومنانه در تربت حیدریه/از طبخ ۴۰ هزار پرس غذای گرم و توزیع بیش از ۱۰۰۰ بسته معیشتی بین نیازمندان تا اردوهای جهادی در مناطق محروم روستایی فروش پساب تصفیه خانه، حلقه مفقوده تکمیل پروژه فاضلاب تربت حیدریه محورهای مهم بیانات رهبر معظم انقلاب اسلامی در روز عید قربان آمریکا با تعرض به هواپیمای مسافربری به دنبال فضای آشوب و اختلاف در کشور بود رفتار دولت نژادپرست آمریکا را محکوم و از حرکت مردم حمایت می‌کنیم بودجه شهرداری تربت حیدریه ۸۹۶ میلیارد ریال است/عمده بدهی شهرداری متعلق به بانک شهر است رهاسازی بیش از ۲۹۰ هزار قطعه ماهی در استخرهای ذخیره کشاورزی رخ