بدون نظر
 
مدیر جهاد کشاورزی تربت حیدریه:
صرفه جویی آب در حوزه کشاورزی مستلزم لوله گذاری چاههای کشاورزی است
تاریخ انتشار : ۲۴ خرداد ۱۳۹۴ در ۸:۰۰ ق.ظ
 
مدیر جهاد کشاورزی تربت حیدریه گفت: با لوله گذاری تمام چاههای کشاورزی شهرستان سالانه 75 میلیون متر مکعب از هدر رفت آب جلوگیری می شود.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی تابان تربت، سعادت علی نیا افزود: در حال حاضر یکهزار کیلومتر از چاههای بخش کشاورزی تربت حیدریه لوله گذاری شده که با توجه به اعتبارات محدود، سالانه فقط 10 کیلومتر از چاهها لوله گذاری می شود.

 

وی اظهار کرد: برای اجرای 1500 کیلومتر لوله گذاری چاههای کشاورزی تربت حیدریه 750 میلیارد ریال اعتبار نیاز است تا از میزان هدر رفت آب جلوگیری شود.

 

علی نیا به برنامه های جهاد کشاورزی در خصوص جلوگیری از هدر رفت آب اشاره کرد و گفت: لوله گذاری ها و انتقال آب از چاههای کشاورزی، مرمت و بهسازی و همچنین لایروبی قناتها و احداث کانالهای آبیاری بخشی از برنامه های جهاد کشاورزی در حوزه جلوگیری از هدر رفت آب می باشد.

 

مدیر جهاد کشاورزی تربت حیدریه اذعان کرد: با لوله گذاری کلیه چاههای کشاورزی شهرستان سالانه 75 میلیون متر مکعب آب صرفه جویی می شود.

 

انتهای پیام/

لینک کوتاه:

!!تــوجـه

  • لطفا نظرات خود را فقط در مورد همین مطلب بنویسید
  • لطفا نظرات خود را به فارسی تایپ نمایید
  • لطفا سعی کنید نظرتان مختصر و مفید باشد
  • به نظرات دیگر کاربران احترام بگذارید

ثبت نظر :


 
 
x
تربت حیدریه همچنان در وضعیت قرمز کرونایی/استفاده از ماسک بعنوان یک رفتار بهداشتی برای عموم باید نهادینه شود برداشت ۱۵۰ تن گل محمدی از گلستان های جلگه رخ نظام اسلامی باید در تمام موئلفه های قدرت سرآمد باشد شورای شهر تربت حیدریه در پیچ و تاب انتخاب شهردار! مردمی بودن دستگاه قضا به رعایت حق و اجرای مُرّ قانون و مبارزه با فساد است اختصاص ۷۰ میلیارد تومان تسهیلات به مشاغل آسیب دیده از کرونا در تربت حیدریه تهدید علیه سلامت عمومی پشت دیوار تصفیه خانه تربت حیدریه زعفرانکاران محصول خود را ارزان نفروشند/مشکل اقتصادی کشور با مدیریت جهادی و انقلابی حل می شود قرارگاه محرومیت زدائی سپاه ۲۳ سری کمک جهیزیه به نوعروسان تربت حیدریه اهدا کرد عدم رای اعتماد شورای شهر تربت حیدریه به شهردار تربت حیدریه در چند قدمی وضعیت قرمز کرونایی/استفاده از ماسک برای کارکنان دولت و متصدیان اصناف اجباری شد کمپ نگهداری معتادان متجاهر در تربت حیدریه راه اندازی می شود