بدون نظر
 
سخنگوی کمیسیون صنایع و معادن مجلس:
صحت داشتن موضوع قاچاق خاک و مواد اولیه تولید سیمان مشکلات بزرگی برای کشور ایجاد می کند/مسئولان تاکنون پاسخگو نبوده اند
تاریخ انتشار : ۰۲ دی ۱۳۹۵ در ۱:۵۷ ب.ظ
 
سخنگوی کمیسیون صنایع و معادن مجلس،از بررسی صحت و سقم قاچاق کلینکر سیمان در کمیسیون متبوعش خبر داد و گفت:مسئولان تاکنون در این خصوص پاسخگو نبوده اند.

به گزارش تابان تربت، سعید باستانی درگفت وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت،با اشاره به انتشار فیلمی در شبکه های اجتماعی در خصوص اینکه سودجویان خاک صنعتی  را در شهرستان های استان فارس جمع آوری و با انتقال خاک به یکی از کارخانه های سیمان کنگان بوشهر خاک را به کلینکر تبدیل و از کشور خارج می کنند،گفت:متاسفانه در اخبار و فیلم منتشر شده اظهار شده کلینکر که مواداولیه تولید سیمان است به خارج از کشورصادرشده و سودجویان این خاک را به قیمت بسیار پایین به تجار کشورهای حوزه خلیج فارس می فروشند.

نماینده مردم تربت حیدریه درمجلس شورای اسلامی،افزود:با فروش کلینکر به این کشورها، آنها به راحتی در کشور خود سیمان تولید می کنند و ایران بازار صادراتی خود را از دست می دهد.

صحت داشتن موضوع قاچاق خاک و مواد اولیه تولید سیمان مشکلات بزرگی برای کشور ایجاد می کند

باستانی با اشاره به تاکیدات مقام معظم رهبری مبنی بر جلوگیری از خام فروشی مواد معدنی و تبدیل مواد خام به محصول نهایی و ارزش افزوده ادامه داد:مجلس و کمیسیون صنایع و معادن مجلس صحت و سقم این خبر که مواد و خاک خام موردنیاز کارخانه های سیمان به خارج از کشور صادر می شود را بررسی می کنند و در این راستا از مسئولان مربوطه تقاضا شده توضیحات مربوط به انتشار این خبر را ارائه دهند.

وی با بیان اینکه مسئولان تاکنون دراین خصوص جوابگو و پاسخگو نبوده اند،یادآور شد:مجلس با استفاده از جایگاه قانونی و بازوی نظارتی خود این موضوع را پیگیری می کند و اگرقاچاق خاک و مواد اولیه تولید سیمان صحت داشته باشد مشکل بزرگی برای کشور ایجاد کرده و قطعا مجلس با خاطیان برخورد می کند.

سخنگوی کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی،تصریح کرد:درسال اقتصاد مقاومتی؛اقدام و عمل باید به افزایش تولید و اشتغال درکشور کمک کرد و چرخ کارخانه های صنعتی و تولیدی داخلی را فعال کرد.

انتهای پیام/

 

لینک کوتاه:

تــوجـه

  • لطفا نظرات خود را فقط در مورد همین مطلب بنویسید
  • لطفا نظرات خود را به فارسی تایپ نمایید
  • لطفا سعی کنید نظرتان مختصر و مفید باشد
  • به نظرات دیگر کاربران احترام بگذارید

ثبت نظر :


 
 
x
۱۲۶ کانون فرهنگی هنری در مساجد تربت حیدریه فعال هستند پیش همایش ملی حوزه علمیه و سنت های کارآمد در تربت حیدریه برگزار می شود رشد ۲۳۰ درصدی صادرات سیمان از پایانه راه آهن تربت حیدریه به کشورهای آسیای میانه یک بام و دو هوایِ ماندن یا رفتن! ۴۰ درصد اصلاح روکش جاده “کدکن؛ تلخ بخش” به اتمام رسیده است انتقاد رییس مرکز ملی فرش ایران از واردات بی رویه نخ ابریشم مطالعات اشتباه گریبانگیر مدیریت شهری تربت حیدریه! استمرار انقلاب نیازمند ایجاد بازدارندگی در ابعاد مختلف است ششمین قطار گردشگری خراسان رضوی وارد تربت حیدریه شد گزارش جهرمی از پیشرفت شبکه ملی اطلاعات در حد یک پاورپوینت است/ احتمالا شبکه ملی را با خدمات الکترونیک اشتباه گرفتند! میانجی گری یا عملیات فریب! سياست‌زدگي آفت جدي نظام تعليم و تربيت کشور