بدون نظر
 
صحبت‌های مادر ژاپنی‌الاصل شهید بابایی
تاریخ انتشار : ۲۰ فروردین ۱۳۹۴ در ۶:۳۸ ب.ظ
 
مادر شهید محمد بابایی خطاب به دانشجویان گفت: انقلاب امانت شهداست؛ خیانت نکنید.

به گزارش ایسنا، کونیکو یامامورا (Kniko Yamamura) مادر شهید محمد بابایی در مراسم گرامیداشت روز زن در دانشگاه محقق اردبیلی گفت: اسلام نه تنها دین سختی نیست، بلکه دین بسیار راحتی نیز هست. این زن ژاپنی الاصل که در سن بیست سالگی به ایران آمده و مسلمان شده است، افزود: وقتی قرآن می‌خوانیم، باید به مفاهیم آیات آن دقت کنیم و نباید از آن کوچکترین فاصله ای بگیریم.صحبت‌های مادر ژاپنی‌الاصل شهید بابایی

مادر شهید محمد بابایی با بیان اینکه نقش زن در جامعه بسیار مهم است، تصریح کرد: دین اسلام به شخصیت زن، اهمیت بالایی داده است و زن می تواند موجبات سعادت یک کشور را نیز فراهم آورد. وی با بیان اینکه تربیت فرزند بهترین و واجب ترین شغل برای یک زن است، خاطرنشان کرد: چادر برای زنان محدودیت نیست، بلکه زنان می‌توانند با داشتن چادر در محیط اجتماعی فعالیت داشته باشند.

کنیکو یامامورا (Kniko Yamamura) با بیان اینکه علم و تکنولوژی در کشور ژاپن بسیار بالاست و در کنار آن آمار خودکشی نیز بالاست، اضافه کرد: علت آمار بالای خودکشی این است که وقتی فرزندان از مدرسه به خانه برمی‌گردند، کسی نیست که به عواطف و احساسات آنان پاسخ دهد و این تنهایی باعث این کار می‌شود.

مادر شهید محمد بابایی دوستی با خانواده را در دین اسلام و کشور ایران حائز اهمیت دانست و افزود : وجود انسان های خیر در کشور ایران، از برکات دین مبین اسلام است. این زن ژاپنی الاصل فرزندان ایرانی را تربیت شده مکتب اسلام معرفی و تصریح کرد: فرزندان ایرانی با ایمان اسلامی شان در دوران دفاع مقدس در جبهه های حق علیه باطل با رشادت جنگیدند و از خاک و کیان مملکت خود دفاع کردند.

وی در پایان سخنان خود خطاب به پسران نیز گفت: پسران و مردان نیز باید حجاب داشته باشند و چشمان خود را از نامحرم حفظ کنند و لباس‌های تنگ و نامناسب نپوشند.

 

لینک کوتاه:

تــوجـه

  • لطفا نظرات خود را فقط در مورد همین مطلب بنویسید
  • لطفا نظرات خود را به فارسی تایپ نمایید
  • لطفا سعی کنید نظرتان مختصر و مفید باشد
  • به نظرات دیگر کاربران احترام بگذارید

ثبت نظر :


 
 
x
نظام اسلامی و جبهه مقاومت به مجلسی شجاع، انقلابی و کارآمد نیاز دارد همه جریان های سیاسی در انتخابات حضور دارند/۵ هزار نفر مجری برگزاری انتخابات در حوزه انتخابیه تربت حیدریه ۲۵ درصد از مطالبات زعفران کاران امروز پرداخت می شود نصب سازه فوق سنگین ۵۲ متری کارخانه فولاد تربت حیدریه/تکنولوژی واحدهای احیا و گندله سازی در کشور بومی شده است راهپیمایی ۲۲ بهمن تربت حیدریه در قاب تصویر انقلاب اسلامی تحول شگرفی در امت های جهان اسلام پدیدار کرد/بمب هسته ای جمهوری اسلامی این حضور عزتمندانه و حماسی ملت ایران در صحنه است شهادت حاج قاسم نقطه آغازی بر پایان حضور امریکایی ها در منطقه است حضور و پشتوانه مردمی از انقلاب اسلامی صیانت کرده است/مکتب و ابعاد شخصیتی و فکری شهید سلیمانی باید تبیین شود بهره برداری از ۴۹ پروژه عمرانی در شهرستان زاوه شکوه و بالندگی انقلاب اسلامی در شهر پیشتاز انقلاب اداره کشور نیازمند مسئولانی با قواره انقلابی است/جمهوری اسلامی با شهید سلیمانی رسم مقاومت را به ملت‌های منطقه آموخت موشک‌ های شلیک شده به عین‌الاسد محصول دانایی نیروی انسانی کشور بود/به کسانی که خلع سلاح نیروهای مسلح را دنبال می کنند به چشم خائن نگاه کنید