بدون نظر
 
صحبت‌های مادر ژاپنی‌الاصل شهید بابایی
تاریخ انتشار : ۲۰ فروردین ۱۳۹۴ در ۶:۳۸ ب.ظ
 
مادر شهید محمد بابایی خطاب به دانشجویان گفت: انقلاب امانت شهداست؛ خیانت نکنید.

به گزارش ایسنا، کونیکو یامامورا (Kniko Yamamura) مادر شهید محمد بابایی در مراسم گرامیداشت روز زن در دانشگاه محقق اردبیلی گفت: اسلام نه تنها دین سختی نیست، بلکه دین بسیار راحتی نیز هست. این زن ژاپنی الاصل که در سن بیست سالگی به ایران آمده و مسلمان شده است، افزود: وقتی قرآن می‌خوانیم، باید به مفاهیم آیات آن دقت کنیم و نباید از آن کوچکترین فاصله ای بگیریم.صحبت‌های مادر ژاپنی‌الاصل شهید بابایی

مادر شهید محمد بابایی با بیان اینکه نقش زن در جامعه بسیار مهم است، تصریح کرد: دین اسلام به شخصیت زن، اهمیت بالایی داده است و زن می تواند موجبات سعادت یک کشور را نیز فراهم آورد. وی با بیان اینکه تربیت فرزند بهترین و واجب ترین شغل برای یک زن است، خاطرنشان کرد: چادر برای زنان محدودیت نیست، بلکه زنان می‌توانند با داشتن چادر در محیط اجتماعی فعالیت داشته باشند.

کنیکو یامامورا (Kniko Yamamura) با بیان اینکه علم و تکنولوژی در کشور ژاپن بسیار بالاست و در کنار آن آمار خودکشی نیز بالاست، اضافه کرد: علت آمار بالای خودکشی این است که وقتی فرزندان از مدرسه به خانه برمی‌گردند، کسی نیست که به عواطف و احساسات آنان پاسخ دهد و این تنهایی باعث این کار می‌شود.

مادر شهید محمد بابایی دوستی با خانواده را در دین اسلام و کشور ایران حائز اهمیت دانست و افزود : وجود انسان های خیر در کشور ایران، از برکات دین مبین اسلام است. این زن ژاپنی الاصل فرزندان ایرانی را تربیت شده مکتب اسلام معرفی و تصریح کرد: فرزندان ایرانی با ایمان اسلامی شان در دوران دفاع مقدس در جبهه های حق علیه باطل با رشادت جنگیدند و از خاک و کیان مملکت خود دفاع کردند.

وی در پایان سخنان خود خطاب به پسران نیز گفت: پسران و مردان نیز باید حجاب داشته باشند و چشمان خود را از نامحرم حفظ کنند و لباس‌های تنگ و نامناسب نپوشند.

 

لینک کوتاه:

تــوجـه

  • لطفا نظرات خود را فقط در مورد همین مطلب بنویسید
  • لطفا نظرات خود را به فارسی تایپ نمایید
  • لطفا سعی کنید نظرتان مختصر و مفید باشد
  • به نظرات دیگر کاربران احترام بگذارید

ثبت نظر :


 
 
x
شوراهای آموزش و پرورش هیچ نقشی در تصمیم گیری ها و تصمیم سازی ها ندارند هفته فیلم و عکس تربت حیدریه به کار خود پایان داد لزوم ترسیم‌ نقشه راه ورود سرمایه‌گذاران به تربت حیدریه/ مدیریت شهری نیاز به مشارکت شرکت‌های خصوصی دارد تاکید فرماندار تربت حیدریه بر تشکیل صندوق های سرمایه گذاری کشاورزی اهدای ۳۵ سری جهیزیه به نوعروسان نیازمند تربت حیدریه محور حیاتی تربت حیدریه به مشهد نیازمند نگاه ویژه مسئولان است/احصاء نقاط ضعف و قدرت در مواجه با بحران های مختلف الزامی است آمریکایی ها اعتراف کردند تروریست هستند/پادوهای آمریکا و جنتلمن های پشت میز مذاکره همان تروریست های فرودگاه بغداد هستند خیریه سلامت محکم در تربت حیدریه آغاز به کار کرد رها سازی ۳۰۰ خودروی گرفتار برف و کولاک در تربت حیدریه چهارمین جشنواره فرهنگی هنری قرآنی خاتون خورشید در خراسان رضوی برگزار می شود مطالبه تربتی‌ها برای اتصال منازل به شبکه فاضلاب شهری/ بخش خصوصی به وعده‌اش عمل نکرد محور مقاومت منافع آمریکا را به خطر انداخته است/دشمن با عملیات روانی در فضای مجازی به دنبال شکاف بین مردم و مسئولان است