بدون نظر
 
دستاوردی ارزشمند از دیاز زرخیز و زعفرانی جهان؛
صادرات نفت از مبداء تربت حیدریه دستاورد ارزشمند انقلاب اسلامی
تاریخ انتشار : ۲۲ بهمن ۱۳۹۹ در ۹:۵۳ ق.ظ
 
بهمن 99 در چهل و دومین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامي شاهد رشد و توسعه در بخش هاي مختلف كشور به ويژه در حوزه صنعت نفت هستيم و به بركت اين انقلاب، صادرات نفت از مبداء تربت حیدریه، بعنوان یکی از 8 مبادی صادرات نفت جمهوری اسلامی ایران انتخاب شده است.

به گزارش خبرنگار تابان تربت؛ شرکت ملی پخش فراورده های نفتی منطقه تربت‌ حیدریه یکی از مناطق ۳۷ گانه مناطق نفتی ایران است که سوخت‌ رسانی جنوب استان خراسان رضوی شامل ۱۰ شهرستان تربت‌ حیدریه، مه‌ ولات، زاوه، رشتخوار، کاشمر، خلیل‌آباد، کوهسرخ، گناباد، بجستان و خواف را بر عهده دارد.

ظرفیت ذخیره سازی انبار این شرکت حدود ۲۳۵ میلیون لیتر است که عمده فرآورده‌های نفتــــی مورد نیاز را از طریق خط لوله ۸ اینچ منشعب از خط ۲۰ اینچ شاهرود، امام تقی تامین می‌کند و سوخت‌ رسانی جنوب خراسان رضوی و تامین قسمتی از نیاز مصرفی سوخت منطقه خراسان جنوبی را تحت پوشش دارد.

این منطقه نفتی دارای ۱۲۰ باب فروشندگی نفت سفید، ۶۳ باب جایگاه عرضه سوخت، ۹ فروشندگی داخل اتاقک، ۱۲۰ فروشندگی و تعاونی روستایی است که با بهره گیری از ۱۸۰ نازل فعال در۳۲ باب جایگاه، سوخت ‌گاز طبیعی عرضه می‌شود، از طرفی ناوگان حمل و نقل این منطقه دارای ۱۸۸دستگاه نفتکش فعال است که ۱۲۱ دستگاه آن تریلر است.

اکنون و پس از 42 سال از پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی، شاهد رشد و توسعه در بخش های مختلف کشور به ویژه در حوزه صنعت نفت هستیم و به برکت این انقلاب، پرونده صادرات نفت از مبداء تربت حیدریه، بعنوان یکی از 8 مبادی صادرات نفت جمهوری اسلامی ایران آغاز شده است.

جواد بلندی، مدیر شرکت ملی پخش فرآورده های نفتی منطفه تربت حیدریه در این خصوص اظهار داشت: در راستای منویات مقام معظم رهبری پروژه صادرات نفت از مبداء تربت حیدریه با هدف توسعه خدمات و کمک به اقتصاد کشور و منطقه در دستور کار این منطقه قرار گرفت و با تلاش همه دست اندرکاران زیرساخت‌ های لازم برای صادرات نفت ایران از مبداء تربت حیدریه به بازارچه دوغارون فراهم شد.

وی با بیان اینکه بسترسازی، پیگیری‌های موثر دکتر زنگنه نماینده مردم تریت‌ حیدریه در مجلس بی تاثیر نبود، افزود: نتیجه این پیگیری‌ها موجب شد به دستور مقام عالی وزارت نفت در تاریخ ۹ آدرماه امسال پروژه به مرحله اجرا درآید.

بلندی خاطر نشان کرد: برای اجرایی شدن این طرح ملی، ضمن بهسازی ساختمان‌های قدیمی و بلاستفاده، ساختمان اداره نظارت بر صادرات و ساختمان جدید انبار نفت منطقه احیا و به بهره برداری رسید.

وی با بیان اینکه مجموعه این اقدامات در راستای تحقق اقتصاد مقاومتی و با صرفه جویی معادل ۶ میلیارد و ۹۰۰ میلیون ریال صورت گرفت، افزود: در ایام مبارک دهه فجر، پروژه صادرات نفت از مبداء تربت حیدریه افتتاح و به بهره‌برداری رسید تا زمینه توسعه خدمات ملی و فرامنطقه ای از این شهرستان فراهم شود.

بلندی به زیرساخت‌های فنی موجود شرکت ملی نفت منطقه تربت حیدریه که منجر به کسب این امتیاز ارزشمند شد، اشاره کرد و گفت: حجم عملیات سوخت رسانی این منطقه در سال حدود یک میلیارد و ۳۰۰ میلیون لیتر انواع سوخت‌ های مایع شامل بنزین موتور، نفت‌گاز، نفت سفید است و همچنین در سال بالغ بر ۷۰ میلیون مترمکعب گاز مایع در سطح منطقه توزیع می‌کند.

انتهای پیام/

لینک کوتاه:

!!تــوجـه

  • لطفا نظرات خود را فقط در مورد همین مطلب بنویسید
  • لطفا نظرات خود را به فارسی تایپ نمایید
  • لطفا سعی کنید نظرتان مختصر و مفید باشد
  • به نظرات دیگر کاربران احترام بگذارید

ثبت نظر :


 
 
x
شناسایی ۶ بیمار مشکوک به کرونای جهش یافته در تربت حیدریه درتعظیم شعائرمذهبی اقتضای زمان را درنظر بگیریم راویان دفاع ‌مقدس ذخیره نظام هستند سوء مدیریت جهاد کشاورزی کمبود مقطعی مرغ را رقم زد سند چشم‌انداز توسعه دانشگاه علوم پزشکی تربت حیدریه نویدبخش تحول در حوزه آموزش است تولید ۳۲۱ تن ماهیان سردآبی و گرمابی در شهرستان تربت حیدریه ارتقاء مسیر جاده ای تربت حیدریه به نیشابور باعث توسعه اقتصادی منطقه می شود زمین دانشگاه فرهنگیان تربت ‌حیدریه در انتظار ردیف اعتبارات مصوب ملی است معرفی نشریه بخارا در کتابخانه شهید بهشتی تربت حیدریه آغاز مرحله دوم واکسیناسیون علیه کرونا در تربت حیدریه ششمین جشنواره ملی عکس زعفران برگزیدگان خود را شناخت تولید ۳۲۰هزار قطعه ماهیان زینتی در شهرستان تربت حیدریه