بدون نظر
 
رئیس اداره محیط زیست:
شکارچی غیر مجاز با رای قاطع قاضی متنبه شد
تاریخ انتشار : ۱۸ مرداد ۱۳۹۴ در ۸:۳۰ ق.ظ
 
فردی از اهالی روستاهای حاشیه منطقه شکار ممنوع ژرف و سریشا در تربت حیدریه که اقدام به شکار غیر مجاز دو راس قوچ و میش وحشی کردده بود، با رای قاطع قاضی پرونده به شش ماه حبس، 18 میلیون ریال جریمه کیفری، ضبط آلات وادوات مکشوفه به نفع دولت و پرداخت 36 میلیون ریال جریمه نقدی محکوم شد.

 فرمانده یگان حفاظت محیط زیست تربت حیدریه در خصوص ممنوعیت شکار در گفتگو با خبرنگار تابان تربت، اظهار کرد: این فرد متخلف پارسال اقدام به شکار غیر مجاز کرده که در بازرسی از منزل وی در همان زمان علاوه بر کشف گوشت قوچ و میش وحشی، تعدادی فشنگ غیر مجاز و یک افشانه فلفل کشف و ضبط شد، که بعلت نگهداری هر یک از اقلام غیر مجاز، برای وی مجازاتی از سوی قاضی پرونده تعیین شد.

 

 

وی افزود: از آنجا که تخلف نامبرده در سال گذشته رخ داده، جریمه ضرر و زیان وصولی نیز براساس مصوبه قدیم شورای عالی محیط زیست تعیین شده و در حال حاضر جرایم شکار و صید غیر مجاز قوچ و میش وحشی بیش از پنج برابر افزایش یافته است.

 

 

مدیر محیط زیست تربت حیدریه به افرادی که دارای سلاح شکاری هستند توصیه کرد: با توجه به برخورد قاطع قضات محترم و افزایش پنج تا ده برابری جرایم شکار و صید، در استفاده از سلاحهای خود تجدید نظر نمایند و بجای خسارت به محیط زیست و اتلاف حیات وحش، در مسابقات تیراندازی تدارک دیده شده شرکت نمایند.

 

وی گفت : پرسنل یگان حفاظت محیط زیست شهرستان تربت حیدریه با همراهی و حمایت مردم و همه ادارات شهرستان، تمام تلاش خود را برای حفظ محیط زیست و تنوع زیستی بکار خواهند بست.

 

انتهای پیام/ 

لینک کوتاه:

!!تــوجـه

  • لطفا نظرات خود را فقط در مورد همین مطلب بنویسید
  • لطفا نظرات خود را به فارسی تایپ نمایید
  • لطفا سعی کنید نظرتان مختصر و مفید باشد
  • به نظرات دیگر کاربران احترام بگذارید

ثبت نظر :


 
 
x
بهره‌برداری از ۲۱۲ پروژه گردشگری تا پایان دولت در خراسان رضوی جهاد حوزه های علمیه باید در راستای خدمت به مردم و دفاع از نظام اسلامی باشد قرارگاه رهایی و نجات در تربت حیدریه تشکیل شد دفاع مقدس باورهای دینی و ارزشهای اسلامی را به منصه ظهور رسانید‌/عملیات ثامن الائمه فتح الفتوح دفاع مقدس شد جریان تحریف امروز در پی گره زدن مشکلات کشور به سازش با آمریکا است/دشمن با مهندسی معکوس به دنبال تهی سازی نظام اسلامی است محافظه کاری خنجر بر حنجر انقلاب است/استمرار نهضت حسینی در نهضت امام خمینی لست احراز هویت کالاهای ارائه شده در بستر پلتفرم‌های آگهی آنلاین آمریکا تلاش می‌کند شکست هایش را در عرصه رسانه جبران کند/ چرا مسئولان اجرایی مدیریت فضای مجازی را به دست دشمن داده اند؟ فرمان آغاز مرحله نهایی دومین رویداد سراسری تولید محتوای دیجیتال بسیج از سوی سردار نقدی/ نجات “جورج فلوید”سوژه بازی سازان بسیجی شد جاده بی انتهای دفاع مقدس روایت سطرهای ناخوانده‌ی دوران دفاع مقدس شهید سلیمانی در «روایت حبیب» تفکر لیبرالی بنی‌صدر بر مدیریت جنگ موجب پیشروی دشمن تا دروازه اهواز شد