بدون نظر
 
فرماندار تربت‌ حیدریه:
شورای ملی زعفران از همان ابتدا به قیمت مصوب اعتراض داشت
تاریخ انتشار : ۱۹ آبان ۱۳۹۹ در ۱۰:۵۵ ق.ظ
 
علی رستمی گفت:: پس از پایان جلسه ۱۰ مهرماه دست اندرکاران زعفران و تعیین قیمت مصوب، بلافاصله برخی از افراد حاضر در همان جلسه در تماس تلفنی اعلام کردند: حتی اگر آن هزار میلیارد تومان تسهیلات را هم به ما بدهید به دلیل بالا بودن قیمت مصوب، نه بازار داخلی و نه بازار جهانی کشش این مبلغ از پیش تعیین شده را ندارد.

به گزارش تابان تربت؛ علی رستمی فرماندار تربت حیدریه صبح امروز در بازدیدی که به همراه مسوولان دستگاه قضایی این منطقه از نحوه اجرای طرح خرید حمایتی از اداره تعاون روستایی به عمل آوردند، اظهار کرد: بلافاصله بعد پایان جلسه برخی از همان افراد حاضر در جلسه در تماس تلفنی با من اعلام داشتند حتی اگر آن هزار میلیارد تومان را هم به ما بدهید به دلیل بالا بودن قیمت مصوب، نه بازار داخلی و نه بازار جهانی کشش این مبلغ از پیش تعیین شده را ندارد.

وی تصریح کرد: آنها همچنین گفتند به این کار نداریم که برای کشاورز هزینه تولید به دلایل مختلف بالا تمام می‌‎شود، اما به هر حال بازار جهانی هم قانون خاص خودش را دارد.

فرماندار تربت حیدریه بیان کرد: هر چند مصوبات این جلسه زمان را از دست ما خارج کرد، اما در نهایت به این نتیجه رسیدیم از دولت بخواهیم همچون سنوات گذشته وارد عمل شود و جای خالی شورای ملی زعفران را پر کند، البته وزارت جهاد کشاورزی قول داده مشکل پارسال تکرار نشود و در پرداخت‌ ها تعللی صورت نگیرد.

وی گفت: باید به سمت ایجاد و توسعه تعاونی و اتحادیه قوی و همچنین ایجاد کارخانه فراوری زعفران برویم تا از خام فروشی ممانعت شود.

فرماندار تربت حیدریه تاکید کرد: کشاورز باید میزان بهره‌ وری خود را افزایش دهد به گونه ای که میزان تولید زعفران را از 3.5 کیلوگرم در هر هکتار به 8 تا 10 کیلوگرم برساند.

وی اضافه کرد: حرکت به سمت تکنولوژی برداشت، تکنولوژی پرکنی و همچنین ایجاد سردخانه‌ هایی که گل را در فصل برداشت نگهداری کند تا در باقیمانده سال گل را از سردخانه خارج و اقدام به پرکنی کنند نکته مهم و کاربرد دیگری است که باید به آن توجه شود.

رییس اداره تعاون روستایی تربت‌ حیدریه نیز گفت: طرح خرید حمایتی از 11 آبان آغاز و تا 30 آذر امسال ادامه دارد و طبق دستورالعمل ابلاغی، زعفران نگین کیلویی 13 میلیون تومان و زعفران پوشال مرغوب نیز کیلویی 11 میلیون تومان از کشاورزان خریداری می‌شود.

انتهای پیام/

لینک کوتاه:

!!تــوجـه

  • لطفا نظرات خود را فقط در مورد همین مطلب بنویسید
  • لطفا نظرات خود را به فارسی تایپ نمایید
  • لطفا سعی کنید نظرتان مختصر و مفید باشد
  • به نظرات دیگر کاربران احترام بگذارید

ثبت نظر :


 
 
x
دکتر مهرداد حیدری دومین شهید مدافع سلامت تربت حیدریه آسمانی شد تورم فعلی در کشور دلیل اقتصادی ندارد/ماهیت شورای ملی و اتحادیه صادرکنندگان زعفران برای مردم مشخص شده است/طرح شفافیت آرا نبابد فضای پوپولیستی را در مجلس ایجاد کند حضور روحانیون، هیئت امنا و فرماندهان بسیج در طرح مسجد سنگر سلامت الزامی است/تفکر بسیج باید جهانی شود مهمترین ماموریت هفته بسیج اجرای طرح مسجد سنگر سلامت است تهدیدات شهری را باید به فرصت تبدیل کرد/هماهنگی بین بخشی و نگاه راهبردی به توسعه شهری نقش بسزایی در عمران و آبادانی دارد ۱۸ بیمار مبتلا به کرونا طی یک هفته گذشته در تربت حیدریه جان باختند بیش از ۱۲۰۰ کودک یتیم در تربت حیدریه چشم انتظار حمایت نیکوکاران ۱۴ صندوق اعتباری زنان روستایی دربخش رخ تربت حیدریه فعال است توزیع بیش از ۱۰ هزار بسته کمک معیشتی و بهداشتی بین نیازمندان در تربت حیدریه تغییر کاربری ۳ کاروانسرای تربت حیدریه توسط بخش خصوصی در حال انجام است دوبانده شدن محور تربت حیدریه_زاوه در انتظار تحقق وعده مسئولان نیمی از مساجد و پایگاههای بسیج تربت حیدریه در طرح مسجد سنگر سلامت شرکت دارند