بدون نظر
 
نماینده تربت حیدریه
شوراها اقتصاد و اشتغال را راهبرد اصلی برنامه های خود قرار دهند
تاریخ انتشار : ۰۳ آذر ۱۴۰۰ در ۳:۱۲ ب.ظ
 
زنگنه با تاکید بر اینکه شورای اسلامی شهرستان باید یک برنامه چهارساله برای توسعه منطقه طراحی کند، افزود: این برنامه باید با راهبرد اقتصاد و اشتغال باشد تا در یک مسیر و بصورت شبکه ای اقتصاد منطقه متحول شود.

به گزارش خبرنگار تابان تربت؛ محسن زنگنه، نماینده مردم شهرستانهای تربت حیدریه، مه ولات و زاوه در مجلس شورای اسلامی ظهر امروز در نخستین جلسه شورای شهرستان اظهار کرد: در شرایطی که در تامین اب، برق و گاز و زیر ساخت ها در روستاها رتبه نخست دنیا را داریم اما در مهاجرت و خالی شدن روستاها هم رتبه اول را داریم و این بدان معناست که به اقتصاد و اشتغال روستاها توجهی نشده است.

وی تصریح کرد: شوراها موتور محرک توسعه در شهرها و روستاها هستند، لذا باید برنامه ای برای توسعه منطقه تدوین کنند، ضمن آنکه لازم نیست ۱۰ مسئله احیا شود و بهتر آن است تا روی اشتغال و اقتصاد نیز تمرکز شود.

زنگنه بیان داشت: اقتصاد در جمعیت سود دهی دارد، لذا برنامه ریزی شبکه ای برای توسعه هم اثر گذار است و هم باعث ماندگاری جمعیت در شهر های کوچک و روستاها می شود.

شورای شهرستان مشکلات را کارشناسی شده احصا کند

معاون استاندار و فرماندار تربت حیدریه گفت: باید مشکلات شهرستان طبق کار کارشناسی شده و بر اساس وضعیت اعتبارات و توانمندی ها بعنوان مطالبه مردم اولویت بندی و در دستور کار قرار گیرد.

حسین شرافتی راد افزود: شوراها صرفا به گزارش جلسه و درخواست و مصوبه اکتفا نکنند و مشکلات و مطالبات مردم را کارشناسی شده بررسی و در سفر وزرا و استاندار یک نفر به نمایندگی از شهرستان مشکلات اصلی را بیان کند.

انتهای پیام/

لینک کوتاه:

!!تــوجـه

  • لطفا نظرات خود را فقط در مورد همین مطلب بنویسید
  • لطفا نظرات خود را به فارسی تایپ نمایید
  • لطفا سعی کنید نظرتان مختصر و مفید باشد
  • به نظرات دیگر کاربران احترام بگذارید

ثبت نظر :


 
 
x
دیدار چهره به چهره و بدون واسطه با مردم پای میز خدمت/میز خدمت فرصتی برای پاسخگویی بدون واسطه مدیران به مطالبات مردم است سوء مدیریت‌های گذشته در حوزه اقتصاد بیشترین ضربه را حتی بیش از تحریم‌ها به حوزه تولید و صنعت وارد کرده است/حلقه مفقوده اقتصاد کشور استراتژی اقتصادی است مجموعه آبی سرپوشیده شهدای غواص بسیج تربت حیدریه سال آینده به بهره برداری می رسد شهدا اسوه های اخلاق ملت ایران هستند/مهمترین شاخصه شهدا اطاعت پذیری از ولی فقیه بود حذف ارز ۴۲۰۰ تومانی قطعی است بیمارستان امام حسین علیه السلام قطب درمانی جنوب خراسان رضوی می‌شود تکریم خانواده معظم شهدا باید عملی باشد/واکسیناسیون یک واجب اجتماعی است دشمن در بستر فضای مجازی به دنبال القای یاس و ناامیدی در جامعه است/جوانان ظرفیت های شهرستان را به مردم معرفی کنند ایجاد ۵۰۰ هزار شغل برای جامعه هدف کمیته امداد در سال ۱۴۰۱ خارج شدن از لیست سیاه اولویت نخست فروش اراضی بافت فرسوده است خاشعی سیوکی سرپرست دانشگاه تربت حیدریه شد احداث سایت پردازش زباله در دومین زباله گاه بحرانی کشور معطل اعتبار است