بدون نظر
 
استاد حوزه و دانشگاه:
شهید سلیمانی نرم افزار امت اسلامی را فعال کرد
تاریخ انتشار : ۱۳ دی ۱۳۹۹ در ۸:۵۸ ق.ظ
 
حجت الاسلام دهشت گفت: شهید حاج قاسم سلیمانی با دو مولفه جهان بینی الهی و رفتارسازی خود نرم افزار امت اسلامی را فعال کرد و رمز جبهه مقاومت شد.

به گزارش خبرنگار تابان تربت؛ حجت الاسلام مرتضی دهشت، جمعه شب در ویژه برنامه سالگرد شهید سلیمانی در مسجد جامع شهر بایگ اظهار داشت: مکتب شهید سلیمانی یک سرفصل جدید در رشد یک شخصیت انسان متعالی است، لذا این شهید عزیز به یک نماد تبدیل شد و هر کس به او می نگرد یک مکتب در مقابلش می بیند.

وی تصریح کرد: حاج قاسم معرف و تبلور یک مکتب است و دقیقا در زمانی رفت که همراه با ایام فاطمیه بود و این بدان معناست که هرکس می خواهد به مکتب حاج قاسم برسد باید بصیرت فاطمی داشته باشد.

حجت الاسلام دهشت در تشریح مولفه های یک مکتب گفت: مکتب دو مولفه دارد که مولفه نخست آن جهان بینی می باشد و ممکن است این جهان بینی الهی و یا غیر الهی و مادی گرایانه باشد، لذا امروز جهان بینی الهی در مقابل جهان بینی مادی گرایانه که در دهه های اخیر به سمت انسان گرایانه رفته ایستاده است.

وی دومین مولفه مکتب را ایدوئولوزی معرفی کرد و افزود: ایدئولوژی همان رفتار سازی است و این بدان معناست که کسی که خدا را قبول دارد باید ها و نباید هایی که انجام می دهد را می داند.

حجت الاسلام دهشت بیان داشت: سردار سلیمانی با یک جهان بینی قوی رفتارسازی مستحکمی داشت و بر اساس آن مکتب حاج قاسم شکل گرفت و این مکتب متاثر از اسلام ناب و اهل بیت علیه السلام است.

وی در بخشی دیگر به مولفه های مکتب توحید اشاره کرد و افزود: خداشناسی، باور به رسولان الهی و ائمه اطهار و باور به معاد و قیامت، سردار سلیمانی را یک انسان معنویت گرا و خداباور کرد، لذا این شهید عزیز نه تنها در عرصه نظامی بلکه یک دین شناس کامل بود.

حجت الاسلام دهشت مهمترین ویژگی مکتب حاج قاسم را تبعیت از امام و نایب امام عنوان کرد و گفت: این شهید عزیز شخصیتی ولایتمدار و تکلیف مدار بود و آنچه که تکلیف بود را با درایت به سرانجام می رساند.

حجت الاسلام دهشت گفت: شهید حاج قاسم سلیمانی با دو مولفه جهان بینی الهی و رفتارسازی خود نرم افزار امت اسلامی را فعال کرد و رمز جبهه مقاومت شد.

وی بیان کرد: روحیه شهادت، ایثار و مقاومت، دشمن شناسی، تیزهوشی و مقابله با دشمن از مولفه های مهم نرم افزار امت اسلامی است.

انتهای پیام/

لینک کوتاه:

!!تــوجـه

  • لطفا نظرات خود را فقط در مورد همین مطلب بنویسید
  • لطفا نظرات خود را به فارسی تایپ نمایید
  • لطفا سعی کنید نظرتان مختصر و مفید باشد
  • به نظرات دیگر کاربران احترام بگذارید

ثبت نظر :


 
 
x
مسابقات قرآن کریم تیپ ١٧٧ تربت‌حیدریه برگزار شد ظرفیت بیمارستانهای تربت حیدریه تقریبا تکمیل شده است / ۳۲ بستری کرونایی در ۲۴ ساعت گذشته پاسخگویی سامانه کارت هوشمند سوخت تربت‌حیدریه به ۳۵۰۰ شهروند چرخه معیوب مدیریت پسماند و مافیای طلای کثیف در تربت حیدریه ۳ هزار هکتار از مزارع بخش رخ تربت حیدریه زیر کشت چغندر قند رفته است کسانی که مدیریت اجرایی کشور را عهده دار می شوند از تجربه تلخ دولت دوازدهم استفاده کنند احداث ۲۸۹ واحد مسکن روستایی در تربت حیدریه طرح صیانت آغاز قانونمند شدن فضای مجازی برای حمایت از کاربران است در این دولت معلوم شد اعتماد به غرب جواب نمی‌دهد/ دیگران از این تجربه استفاده کنند تلاش دولت روحانی برای حذف بودجه زیارت/ هزینه اسکان زائران در مشهد ۴۵ درصد افزایش یافت مرمت و بهسازی ۱۶۰ منزل مسکونی نیازمندان توسط گروههای جهادی بسیج تولید سالانه ۷۰ تن گوشت سفید ماهی در بخش رخ