بدون نظر
 
مدیر عامل شرکت آب و فاضلاب تربت حیدریه:
شهر تربت حیدریه با کمبود ۲۰۰ لیتر بر ثاتیه ای آب مواجه است/با ۱۰ درصد صرفه جویی بهینه، تابستان قطعی آب نخواهیم داشت
تاریخ انتشار : ۰۲ تیر ۱۳۹۴ در ۱:۲۸ ب.ظ
 
مدیر عامل شرکت آب و فاضلاب تربت حیدریه گفت: با توجه به فرارسیدن فصل تابستان و کمبود 200 لیتر بر ثانیه ای آب در این شهر برخی مناطق با افت فشار مواجه شدند که تنها با مدیریت مصرف این معضل برطرف می شود.

به گزارش تابان تربت، محمود امیری در جمع خبرنگاران تربت حیدریه افزود: بحران آب یک چالش ملی است و در اکثر مناطق و دشتها با افت منابع زیرزمینی مواجه هستیم و شهر تربت حیدریه نیز از این قاعده مستثنی نیست.

 

وی اظهار کرد: حدود چهار درصد از منابع آبی کشور مربوط به آب شرب مردم است و 96 درصد دیگر در حوزه های صنعت و کشاورزی استفاده می شود.

 

امیری برطرف شدن بخش عمده ای از مشکلات کم آبی را متوجه مردم دانست و گفت: سرانه مصرف آب در کشور ایران برای هر نفر روزانه 205 لیتر است که در کشورهای توسعه یافته این رقم 140 لیتر می باشد.

 

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب تربت حیدریه تصریح کرد: اگر همه مردم تنها 10 درصد آب را بهینه مصرف کنند قطعی آب در تابستان نداریم و فقط امکان افت فشار در مناطق مرتفع شهروجود خواهد داشت.

 

وی اظهار داشت: 29 حلقه چاه در مدار آبرسانی شهر تربت حیدریه قرار دارد و نیاز آبی این شهرستان نیز در شبانه روز 670 لیتر در ثانیه است که با توجه به ظرفیت تولید آب در تربت حیدریه 200 لیتر در ثانیه کسری داریم.

 

امیری بیان کرد: توان تولید منابع آب تربت حیدریه در فروردین ماه امسال 534 لیتر بر ثانیه بود که با توجه به افت مخازن در دشتهای اسفیوخ، بهارستان و آبرود در دو ماه گذشته، 68 لیتر بر ثانیه از توان تولید کاسته شده است.

 

وی گفت: پس از احیا و بهسازی برخی چاهها توانستیم 70 لیتر بر ثانیه به مدار ابرسانی شهر اضافه کنیم و توان تولید را به 534 برگردانیم.

 

مدیرعامل آبفای شهری اظهار کرد: پروژه ملی آبرسانی شهر تربت حیدریه از سال 80 آغاز شده و تاکنون 92 درصد پیشرفت داشته و بزودی وارد مدار بهره بردار می شود تا بخشی از مشکل کم آبی در این شهر برطرف شود.

 

وی یادآور شد: مشکل کمبود آب تنها با مدیریت در مصرف بر طرف می شود و مردم می توانند با 10 درصد صرفه جویی بهینه گام مهمی در برطرف کردن این مشکل بردارند.

 

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب تربت حیدریه افزود: نزدیک به 6 درصد از مناطق مرتفع شهر تربت حیدریه دچار کم آبی و یا افت فشار هستند که با اضافه شدن دو منبع دیگر این معضل نیز برطرف خواهد شد.

 

وی اذعان کرد: در سال گذشته نزدیک به 9 درصد از مردم بالای 36 متر مکعب آب مصرف کردند و امسال با توجه به مدیریت خود مردم ، اکنون این رقم به زیر 30 متر مکعب رسیده است.

 

امیری در پایان گفت: طبق ابلاغ وزارت نیرو انشعاب مشترکین پر مصرف قطع خواهد شد.

 

شرکت آب و فاضلاب تربت حیدریه مسوولیت تامین آب 54 هزار مشترک در حوزه جمعیت شهری و 34 روستای حاشیه این شهر را برعهده دارد.

 

انتهای پیام/

 

لینک کوتاه:

تــوجـه

  • لطفا نظرات خود را فقط در مورد همین مطلب بنویسید
  • لطفا نظرات خود را به فارسی تایپ نمایید
  • لطفا سعی کنید نظرتان مختصر و مفید باشد
  • به نظرات دیگر کاربران احترام بگذارید

ثبت نظر :


 
 
x
نبود صنایع تبدیلی گوشت قرمز در بزرگترین بازار دام شرق کشور جایگاه نظارتی شورای شهر نباید سیاسی و جناحی شود رهاسازی ۵۰۰ هزار قطعه ماهی قزل آلا در استخرهای دو منظوره کشاورزی تربت حیدریه/پیش بینی برداشت ۴۲۰ تن گوشت سفید افزایش ۱۰ درصدی مصرف بنزین در منطقه تربت حیدریه آسفالت جاده کدکن به تلخ بخش در بن بست وعده مسئولان! طرح مثلث اقتصادی نیازمند تبیین و فرهنگ سازی است/مردم در این طرح دیده نشدند ریزش آوار معدن در زاوه یک کشته برجای گذاشت تاکسی بی سیم های بدون بی سیم! راهپیمایی اربعین حسینی بزرگترین همایش استکبار ستیزی جهان اسلام است بازگشت نام شهدا به معابر و خیابان های تربت حیدریه احداث بزرگراه تربت حیدریه به خواف مانع خام فروشی صنایع و معادن می شود ارائه ۱۳۴ هزار خدمات مراقبتی به کودکان/ناهنجاری های مادرزادی و سوانح، عمده ترین علل مرگ کودکان در منطقه تربت حیدریه