بدون نظر
 
مدیر عامل شرکت آب و فاضلاب تربت حیدریه:
شهر تربت حیدریه با کمبود ۲۰۰ لیتر بر ثاتیه ای آب مواجه است/با ۱۰ درصد صرفه جویی بهینه، تابستان قطعی آب نخواهیم داشت
تاریخ انتشار : ۰۲ تیر ۱۳۹۴ در ۱:۲۸ ب.ظ
 
مدیر عامل شرکت آب و فاضلاب تربت حیدریه گفت: با توجه به فرارسیدن فصل تابستان و کمبود 200 لیتر بر ثانیه ای آب در این شهر برخی مناطق با افت فشار مواجه شدند که تنها با مدیریت مصرف این معضل برطرف می شود.

به گزارش تابان تربت، محمود امیری در جمع خبرنگاران تربت حیدریه افزود: بحران آب یک چالش ملی است و در اکثر مناطق و دشتها با افت منابع زیرزمینی مواجه هستیم و شهر تربت حیدریه نیز از این قاعده مستثنی نیست.

 

وی اظهار کرد: حدود چهار درصد از منابع آبی کشور مربوط به آب شرب مردم است و 96 درصد دیگر در حوزه های صنعت و کشاورزی استفاده می شود.

 

امیری برطرف شدن بخش عمده ای از مشکلات کم آبی را متوجه مردم دانست و گفت: سرانه مصرف آب در کشور ایران برای هر نفر روزانه 205 لیتر است که در کشورهای توسعه یافته این رقم 140 لیتر می باشد.

 

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب تربت حیدریه تصریح کرد: اگر همه مردم تنها 10 درصد آب را بهینه مصرف کنند قطعی آب در تابستان نداریم و فقط امکان افت فشار در مناطق مرتفع شهروجود خواهد داشت.

 

وی اظهار داشت: 29 حلقه چاه در مدار آبرسانی شهر تربت حیدریه قرار دارد و نیاز آبی این شهرستان نیز در شبانه روز 670 لیتر در ثانیه است که با توجه به ظرفیت تولید آب در تربت حیدریه 200 لیتر در ثانیه کسری داریم.

 

امیری بیان کرد: توان تولید منابع آب تربت حیدریه در فروردین ماه امسال 534 لیتر بر ثانیه بود که با توجه به افت مخازن در دشتهای اسفیوخ، بهارستان و آبرود در دو ماه گذشته، 68 لیتر بر ثانیه از توان تولید کاسته شده است.

 

وی گفت: پس از احیا و بهسازی برخی چاهها توانستیم 70 لیتر بر ثانیه به مدار ابرسانی شهر اضافه کنیم و توان تولید را به 534 برگردانیم.

 

مدیرعامل آبفای شهری اظهار کرد: پروژه ملی آبرسانی شهر تربت حیدریه از سال 80 آغاز شده و تاکنون 92 درصد پیشرفت داشته و بزودی وارد مدار بهره بردار می شود تا بخشی از مشکل کم آبی در این شهر برطرف شود.

 

وی یادآور شد: مشکل کمبود آب تنها با مدیریت در مصرف بر طرف می شود و مردم می توانند با 10 درصد صرفه جویی بهینه گام مهمی در برطرف کردن این مشکل بردارند.

 

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب تربت حیدریه افزود: نزدیک به 6 درصد از مناطق مرتفع شهر تربت حیدریه دچار کم آبی و یا افت فشار هستند که با اضافه شدن دو منبع دیگر این معضل نیز برطرف خواهد شد.

 

وی اذعان کرد: در سال گذشته نزدیک به 9 درصد از مردم بالای 36 متر مکعب آب مصرف کردند و امسال با توجه به مدیریت خود مردم ، اکنون این رقم به زیر 30 متر مکعب رسیده است.

 

امیری در پایان گفت: طبق ابلاغ وزارت نیرو انشعاب مشترکین پر مصرف قطع خواهد شد.

 

شرکت آب و فاضلاب تربت حیدریه مسوولیت تامین آب 54 هزار مشترک در حوزه جمعیت شهری و 34 روستای حاشیه این شهر را برعهده دارد.

 

انتهای پیام/

 

لینک کوتاه:

تــوجـه

  • لطفا نظرات خود را فقط در مورد همین مطلب بنویسید
  • لطفا نظرات خود را به فارسی تایپ نمایید
  • لطفا سعی کنید نظرتان مختصر و مفید باشد
  • به نظرات دیگر کاربران احترام بگذارید

ثبت نظر :


 
 
x
لزوم ترسیم‌ نقشه راه ورود سرمایه‌گذاران به تربت حیدریه/ مدیریت شهری نیاز به مشارکت شرکت‌های خصوصی دارد تاکید فرماندار تربت حیدریه بر تشکیل صندوق های سرمایه گذاری کشاورزی اهدای ۳۵ سری جهیزیه به نوعروسان نیازمند تربت حیدریه محور حیاتی تربت حیدریه به مشهد نیازمند نگاه ویژه مسئولان است/احصاء نقاط ضعف و قدرت در مواجه با بحران های مختلف الزامی است آمریکایی ها اعتراف کردند تروریست هستند/پادوهای آمریکا و جنتلمن های پشت میز مذاکره همان تروریست های فرودگاه بغداد هستند رها سازی ۳۰۰ خودروی گرفتار برف و کولاک در تربت حیدریه چهارمین جشنواره فرهنگی هنری قرآنی خاتون خورشید در خراسان رضوی برگزار می شود مطالبه تربتی‌ها برای اتصال منازل به شبکه فاضلاب شهری/ بخش خصوصی به وعده‌اش عمل نکرد محور مقاومت منافع آمریکا را به خطر انداخته است/دشمن با عملیات روانی در فضای مجازی به دنبال شکاف بین مردم و مسئولان است نجات یک خانواده گرفتار برف در دامنه کوههای تربت حیدریه/با اولویت بندی در حال بازگشایی مسیرهای فرعی هستیم/تا ساعتی دیگر شبکه اصلی دیجیتال متصل خواهد شد محور تربت حیدریه به مشهد بازگشایی شد/اسکان اضطراری یکهزار مسافر گرفتار در برف تمام راههای روستایی و فرعی تربت حیدریه مسدود است/محور تربت حیدریه به مشهد همچنان مسدود/معابر اصلی شهر باز، اما تردد به سختی انجام می شود