بدون نظر
 
مدیر عامل شرکت آب و فاضلاب تربت حیدریه:
شهر تربت حیدریه با کمبود ۲۰۰ لیتر بر ثاتیه ای آب مواجه است/با ۱۰ درصد صرفه جویی بهینه، تابستان قطعی آب نخواهیم داشت
تاریخ انتشار : ۰۲ تیر ۱۳۹۴ در ۱:۲۸ ب.ظ
 
مدیر عامل شرکت آب و فاضلاب تربت حیدریه گفت: با توجه به فرارسیدن فصل تابستان و کمبود 200 لیتر بر ثانیه ای آب در این شهر برخی مناطق با افت فشار مواجه شدند که تنها با مدیریت مصرف این معضل برطرف می شود.

به گزارش تابان تربت، محمود امیری در جمع خبرنگاران تربت حیدریه افزود: بحران آب یک چالش ملی است و در اکثر مناطق و دشتها با افت منابع زیرزمینی مواجه هستیم و شهر تربت حیدریه نیز از این قاعده مستثنی نیست.

 

وی اظهار کرد: حدود چهار درصد از منابع آبی کشور مربوط به آب شرب مردم است و 96 درصد دیگر در حوزه های صنعت و کشاورزی استفاده می شود.

 

امیری برطرف شدن بخش عمده ای از مشکلات کم آبی را متوجه مردم دانست و گفت: سرانه مصرف آب در کشور ایران برای هر نفر روزانه 205 لیتر است که در کشورهای توسعه یافته این رقم 140 لیتر می باشد.

 

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب تربت حیدریه تصریح کرد: اگر همه مردم تنها 10 درصد آب را بهینه مصرف کنند قطعی آب در تابستان نداریم و فقط امکان افت فشار در مناطق مرتفع شهروجود خواهد داشت.

 

وی اظهار داشت: 29 حلقه چاه در مدار آبرسانی شهر تربت حیدریه قرار دارد و نیاز آبی این شهرستان نیز در شبانه روز 670 لیتر در ثانیه است که با توجه به ظرفیت تولید آب در تربت حیدریه 200 لیتر در ثانیه کسری داریم.

 

امیری بیان کرد: توان تولید منابع آب تربت حیدریه در فروردین ماه امسال 534 لیتر بر ثانیه بود که با توجه به افت مخازن در دشتهای اسفیوخ، بهارستان و آبرود در دو ماه گذشته، 68 لیتر بر ثانیه از توان تولید کاسته شده است.

 

وی گفت: پس از احیا و بهسازی برخی چاهها توانستیم 70 لیتر بر ثانیه به مدار ابرسانی شهر اضافه کنیم و توان تولید را به 534 برگردانیم.

 

مدیرعامل آبفای شهری اظهار کرد: پروژه ملی آبرسانی شهر تربت حیدریه از سال 80 آغاز شده و تاکنون 92 درصد پیشرفت داشته و بزودی وارد مدار بهره بردار می شود تا بخشی از مشکل کم آبی در این شهر برطرف شود.

 

وی یادآور شد: مشکل کمبود آب تنها با مدیریت در مصرف بر طرف می شود و مردم می توانند با 10 درصد صرفه جویی بهینه گام مهمی در برطرف کردن این مشکل بردارند.

 

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب تربت حیدریه افزود: نزدیک به 6 درصد از مناطق مرتفع شهر تربت حیدریه دچار کم آبی و یا افت فشار هستند که با اضافه شدن دو منبع دیگر این معضل نیز برطرف خواهد شد.

 

وی اذعان کرد: در سال گذشته نزدیک به 9 درصد از مردم بالای 36 متر مکعب آب مصرف کردند و امسال با توجه به مدیریت خود مردم ، اکنون این رقم به زیر 30 متر مکعب رسیده است.

 

امیری در پایان گفت: طبق ابلاغ وزارت نیرو انشعاب مشترکین پر مصرف قطع خواهد شد.

 

شرکت آب و فاضلاب تربت حیدریه مسوولیت تامین آب 54 هزار مشترک در حوزه جمعیت شهری و 34 روستای حاشیه این شهر را برعهده دارد.

 

انتهای پیام/

 

لینک کوتاه:

تــوجـه

  • لطفا نظرات خود را فقط در مورد همین مطلب بنویسید
  • لطفا نظرات خود را به فارسی تایپ نمایید
  • لطفا سعی کنید نظرتان مختصر و مفید باشد
  • به نظرات دیگر کاربران احترام بگذارید

ثبت نظر :


 
 
x
دومین المپیاد ورزش محلات تربت حیدریه برگزار می شود بخش‌نامه‌های خلق‌الساعه دولت بلای جان تولیدکنندگان/ اختیارات پایین استانداران، بن‌بست تسهیل رفع موانع تولید/ امکان ورود ۵ هزار میلیارد تومان به چرخه تولید با اصلاح ماده ۳۷ قانون تأمین اجتماعی تاکنون ۱۰ تن زعفران از کشاورزان خراسان رصوی خریداری شده است کارخانه نوآفرینی زنجیره ارزش ‌و انبار سپرده کالایی بورس زعفران در تربت حیدریه راه اندازی شد اجرای صحیح سند تحول بنیادین با مدرسه محوری محقق می‌شود بازار ۸۰ هزار میلیارد تومانی طلای سرخ در تسخیر اروپایی ها جشنواره ملی عکس زعفران به کار خود پایان داد شهروندان تربت حیدریه ۲۵ میلیارد تومان به شهرداری بدهکارند امروز آمریکا به دنبال بازگشت به ایران است/مشکل اصلی آمریکائی ها ماهیت انقلابی، اسلامی و عزتمندانه ملت ایران است راهپیمایی ۱۳ آبان نماد استکبار ستیزی ملت ایران است پنجمین جشنواره ملی عکس زعفران در منطقه تربت حیدریه آغاز به کار کرد رسالت دانش آموزان در گام دوم انقلاب شتاب علمی برای تشکیل تمدن نوین اسلامی است