بدون نظر
 
رئیس پایگاه انتقال خون تربت حیدریه:
شهرستان تربت حیدریه ۴۰ بیمار تالاسمی دارد
تاریخ انتشار : ۲۷ خرداد ۱۳۹۴ در ۱:۰۰ ب.ظ
 
رئیس پایگاه انتقال خون تربت حیدریه گفت: این شهرستان 40 بیمار تالاسمی دارد که نیاز این بیماران به خون در ماه 50 واحد است.

دکتر ملیحه ارجمندی در گفتگو با خبرنگار پایگاه خبری تحلیلی تابان تربت، افزود: بیماران تالاسمی زیر مجموعه بیماران خاص هستند که باید به این افراد خدمات مطلوب ارایه شود.


وی گفت: اهدای خون مستمر در تربت حیدریه طی دو ماه امسال نسبت به مدت مشابه پارسال چهار درصد افزایش داشته است.


رئیس پایگاه انتقال خون تربت حیدریه ادامه داد: هر ماه هزار نفر برای اهدای خون به پایگاه انتقال خون این شهرستان مراجعه می کنند که از این تعداد 800 نفر موفق به اهدا می شوند و مابقی نیز به دلایل مختلف پزشکی معاف دایم یا موقت هستند.


ارجمندی اظهار داشت: پایگاه انتقال خون تربت حیدریه نیاز پنج مرکز درمانی این شهرستان و شهرستان های کاشمر، رشتخوار و مه ولات را تامین می کند.


وی افزود: فرآورده های خونی شامل پلاکت و پلاسما در مرکز انتقال خون تربت حیدریه تولید می شود.


رئیس پایگاه انتقال خون تربت حیدریه گفت: بیشترین گروه خونی موجود در بانک خون این شهرستان گروه خونی O مثبت و کمترین آن A و B منفی است اما با این وجود هیچگونه کمبود جدی در زمینه گروه های خونی در این شهرستان وجود ندارد.


ارجمندی اذعان کرد: نیاز به اهدای خون در منطقه تربت حیدریه همیشگی است و افراد در سنین 18تا 60 سال با حداقل وزن 50 کیلو گرم در فواصل زمانی هشت هفته ای می توانند خون اهدا کنند.


وی تاکید کرد: باتوجه به گرمای تابستان و نزدیک شدن به ماه مبارک رمضان، بانک خون تربت حیدریه با کاهش مراجعه اهداکنندگان خون مواجه می شود که شهروندان می توانند بعد از افطار به مرکز انتقال خون مراجعه کنند.

 

انتهای پیام/

 

لینک کوتاه:

تــوجـه

  • لطفا نظرات خود را فقط در مورد همین مطلب بنویسید
  • لطفا نظرات خود را به فارسی تایپ نمایید
  • لطفا سعی کنید نظرتان مختصر و مفید باشد
  • به نظرات دیگر کاربران احترام بگذارید

ثبت نظر :


 
 
x
تراژدی غمناک مردم تربت حیدریه در قبال تلویزیون/وقتی که توپ سهل انگاری بین شرکت ارتباطات زیر ساخت و صدا و سیما پاسکاری می شود ارسال محموله ۲۵ تنی کمک های غیر نقدی بسیجیان تربت حیدریه به سیل زدگان منطق مقاومت انقلاب اسلامی را به این اقتدار رسانده، نه مذاکره و سازش رفتار دوگانه شورای شهر تربت حیدریه مقابل سازمان سینمایی کشور شوراهای آموزش و پرورش هیچ نقشی در تصمیم گیری ها و تصمیم سازی ها ندارند هفته فیلم و عکس تربت حیدریه به کار خود پایان داد لزوم ترسیم‌ نقشه راه ورود سرمایه‌گذاران به تربت حیدریه/ مدیریت شهری نیاز به مشارکت شرکت‌های خصوصی دارد تاکید فرماندار تربت حیدریه بر تشکیل صندوق های سرمایه گذاری کشاورزی اهدای ۳۵ سری جهیزیه به نوعروسان نیازمند تربت حیدریه محور حیاتی تربت حیدریه به مشهد نیازمند نگاه ویژه مسئولان است/احصاء نقاط ضعف و قدرت در مواجه با بحران های مختلف الزامی است آمریکایی ها اعتراف کردند تروریست هستند/پادوهای آمریکا و جنتلمن های پشت میز مذاکره همان تروریست های فرودگاه بغداد هستند خیریه سلامت محکم در تربت حیدریه آغاز به کار کرد