بدون نظر
 
رئیس پایگاه انتقال خون تربت حیدریه:
شهرستان تربت حیدریه ۴۰ بیمار تالاسمی دارد
تاریخ انتشار : ۲۷ خرداد ۱۳۹۴ در ۱:۰۰ ب.ظ
 
رئیس پایگاه انتقال خون تربت حیدریه گفت: این شهرستان 40 بیمار تالاسمی دارد که نیاز این بیماران به خون در ماه 50 واحد است.

دکتر ملیحه ارجمندی در گفتگو با خبرنگار پایگاه خبری تحلیلی تابان تربت، افزود: بیماران تالاسمی زیر مجموعه بیماران خاص هستند که باید به این افراد خدمات مطلوب ارایه شود.


وی گفت: اهدای خون مستمر در تربت حیدریه طی دو ماه امسال نسبت به مدت مشابه پارسال چهار درصد افزایش داشته است.


رئیس پایگاه انتقال خون تربت حیدریه ادامه داد: هر ماه هزار نفر برای اهدای خون به پایگاه انتقال خون این شهرستان مراجعه می کنند که از این تعداد 800 نفر موفق به اهدا می شوند و مابقی نیز به دلایل مختلف پزشکی معاف دایم یا موقت هستند.


ارجمندی اظهار داشت: پایگاه انتقال خون تربت حیدریه نیاز پنج مرکز درمانی این شهرستان و شهرستان های کاشمر، رشتخوار و مه ولات را تامین می کند.


وی افزود: فرآورده های خونی شامل پلاکت و پلاسما در مرکز انتقال خون تربت حیدریه تولید می شود.


رئیس پایگاه انتقال خون تربت حیدریه گفت: بیشترین گروه خونی موجود در بانک خون این شهرستان گروه خونی O مثبت و کمترین آن A و B منفی است اما با این وجود هیچگونه کمبود جدی در زمینه گروه های خونی در این شهرستان وجود ندارد.


ارجمندی اذعان کرد: نیاز به اهدای خون در منطقه تربت حیدریه همیشگی است و افراد در سنین 18تا 60 سال با حداقل وزن 50 کیلو گرم در فواصل زمانی هشت هفته ای می توانند خون اهدا کنند.


وی تاکید کرد: باتوجه به گرمای تابستان و نزدیک شدن به ماه مبارک رمضان، بانک خون تربت حیدریه با کاهش مراجعه اهداکنندگان خون مواجه می شود که شهروندان می توانند بعد از افطار به مرکز انتقال خون مراجعه کنند.

 

انتهای پیام/

 

لینک کوتاه:

!!تــوجـه

  • لطفا نظرات خود را فقط در مورد همین مطلب بنویسید
  • لطفا نظرات خود را به فارسی تایپ نمایید
  • لطفا سعی کنید نظرتان مختصر و مفید باشد
  • به نظرات دیگر کاربران احترام بگذارید

ثبت نظر :


 
 
x
اصلاح ساختار بودجه از اولویت های اصلی مجلس یازدهم است/میزان درآمد داخلی شرکت ملی نفت از صادرات بیشتر است شهروندان مناطق کم برخوردار مشارکت بیشتری با شهرداری دارند توزیع ۷۳۰ بسته کمک معیشتی در جلگه رخ تربت حیدریه سهم ۲۵ درصدی تربت‌ حیدریه از تسهیلات کرونا برخی ادبیات‌ و برخورد‌ها با مجلس یازدهم طبیعی نیست شکوه مواسات، همدلی و کمک مومنانه در تربت حیدریه/از طبخ ۴۰ هزار پرس غذای گرم و توزیع بیش از ۱۰۰۰ بسته معیشتی بین نیازمندان تا اردوهای جهادی در مناطق محروم روستایی فروش پساب تصفیه خانه، حلقه مفقوده تکمیل پروژه فاضلاب تربت حیدریه محورهای مهم بیانات رهبر معظم انقلاب اسلامی در روز عید قربان آمریکا با تعرض به هواپیمای مسافربری به دنبال فضای آشوب و اختلاف در کشور بود رفتار دولت نژادپرست آمریکا را محکوم و از حرکت مردم حمایت می‌کنیم بودجه شهرداری تربت حیدریه ۸۹۶ میلیارد ریال است/عمده بدهی شهرداری متعلق به بانک شهر است رهاسازی بیش از ۲۹۰ هزار قطعه ماهی در استخرهای ذخیره کشاورزی رخ