بدون نظر
 
رئیس پایگاه انتقال خون تربت حیدریه:
شهرستان تربت حیدریه ۴۰ بیمار تالاسمی دارد
تاریخ انتشار : ۲۷ خرداد ۱۳۹۴ در ۱:۰۰ ب.ظ
 
رئیس پایگاه انتقال خون تربت حیدریه گفت: این شهرستان 40 بیمار تالاسمی دارد که نیاز این بیماران به خون در ماه 50 واحد است.

دکتر ملیحه ارجمندی در گفتگو با خبرنگار پایگاه خبری تحلیلی تابان تربت، افزود: بیماران تالاسمی زیر مجموعه بیماران خاص هستند که باید به این افراد خدمات مطلوب ارایه شود.


وی گفت: اهدای خون مستمر در تربت حیدریه طی دو ماه امسال نسبت به مدت مشابه پارسال چهار درصد افزایش داشته است.


رئیس پایگاه انتقال خون تربت حیدریه ادامه داد: هر ماه هزار نفر برای اهدای خون به پایگاه انتقال خون این شهرستان مراجعه می کنند که از این تعداد 800 نفر موفق به اهدا می شوند و مابقی نیز به دلایل مختلف پزشکی معاف دایم یا موقت هستند.


ارجمندی اظهار داشت: پایگاه انتقال خون تربت حیدریه نیاز پنج مرکز درمانی این شهرستان و شهرستان های کاشمر، رشتخوار و مه ولات را تامین می کند.


وی افزود: فرآورده های خونی شامل پلاکت و پلاسما در مرکز انتقال خون تربت حیدریه تولید می شود.


رئیس پایگاه انتقال خون تربت حیدریه گفت: بیشترین گروه خونی موجود در بانک خون این شهرستان گروه خونی O مثبت و کمترین آن A و B منفی است اما با این وجود هیچگونه کمبود جدی در زمینه گروه های خونی در این شهرستان وجود ندارد.


ارجمندی اذعان کرد: نیاز به اهدای خون در منطقه تربت حیدریه همیشگی است و افراد در سنین 18تا 60 سال با حداقل وزن 50 کیلو گرم در فواصل زمانی هشت هفته ای می توانند خون اهدا کنند.


وی تاکید کرد: باتوجه به گرمای تابستان و نزدیک شدن به ماه مبارک رمضان، بانک خون تربت حیدریه با کاهش مراجعه اهداکنندگان خون مواجه می شود که شهروندان می توانند بعد از افطار به مرکز انتقال خون مراجعه کنند.

 

انتهای پیام/

 

لینک کوتاه:

تــوجـه

  • لطفا نظرات خود را فقط در مورد همین مطلب بنویسید
  • لطفا نظرات خود را به فارسی تایپ نمایید
  • لطفا سعی کنید نظرتان مختصر و مفید باشد
  • به نظرات دیگر کاربران احترام بگذارید

ثبت نظر :


 
 
x
تخلف ۵۰ میلیارد ریالی دو شرکت حمل و نقل در تربت حیدریه سناریو سازی اتاق فکر سعودی و لندنی از کشته سازی اغتشاشات ۹۸ ۷.۵ تن زعفران در تربت حیدریه خریداری شد ساعت کاری مراکز خدمات جامع سلامت تربت حیدریه افزایش یافت/وضعیت بیماری آنفلوانزا در منطقه تربت حیدریه عادی است ثبت نام ۳۶ داوطلب برای تصدی کرسی نمایندگی مجلس در تربت حیدریه بلاتکلیفی رشته های علوم انسانی و باستان شناسی در دانشگاه تربت حیدریه/نامادری دانشگاه فردوسی گریبانگیر دانشگاههای کوچکتر/وزیر علوم: بر اساس ظرفیت ها و استعدادهای منطقه ای دانشگاهها را حمایت می کنیم تربیت نیروی انسانی کارآمد از اهداف اصلی توسعه آموزش عالی کشور است در مقابل عوامل واداده و غرب گرا باید ایستادگی کنیم معابر شهری تربت حیدریه برای معلولان مناسب سازی نشده است اکیپ های راهداری به نقاط برفگیر محورهای مواصلاتی تربت حیدریه اعزام شدند مرخصی «جهرمی» مسبب قطعی ۱۰ روزه اینترنت در کشور/ دستگاه قضا به خسارت‌های وارد آمده به مردم و کشور ورود می‌کند؟ چشم بینای کارآفرین جوان تربت حیدریه به امید حمایت مسئولان باز است