بدون نظر
 
فرماندار تربت حیدریه خبر داد؛
شمارش معکوس برای بهره برداری از بیمارستان ۲۷۶ تختخوابی امام حسین علیه السلام تربت حیدریه
تاریخ انتشار : ۲۳ فروردین ۱۳۹۹ در ۱۰:۱۰ ق.ظ
 
علی رستمی، از پیشرفت فیزیکی 90 درصدی بیمارستان 276 تختخوابی امام حسین علیه السلام خبرداد و افزود: به پیمانکار و مجری پروژه ابلاغ شده با توجه به خرید تجهیزات هر چه سریعتر پروژه را برای پذیرش بیماران منطقه تحویل دهد.

علی رستمی، معاون استاندار و فرماندار ویژه تربت حیدریه در گفت و گو با خبرنگار تابان تربت؛ با تاکید در تسریع ساخت بیمارستان امام حسین علیه السلام گفت:این پروژه به پیشرفت فیزیکی 90 درصدی رسیده است و بخش هایی از آن بزودی به بهره برداری می رسد.

وی اظهار داشت: در بازدیدی که از این پروژه به همراه مسئولین دستگاه های اجرایی و خدماتی ذیربط داشتیم، دستورات لازم جهت تسریع در اجرای نهایی انشعابات این پروژه به مسئولین داده شد و با هماهنگی های صورت گرفته در دهه نخست اردیبهشت ماه امسال مسائل و مشکلات انشعابات این پروژه برطرف می شود.

وی با بیان اینکه تمام فعالیت های مرتبط با دولت برای افتتاح این پروژه به اتمام رسیده، افزود: به پیمانکار، مجری، ناظر و دستگاه بهره بردار ابلاغ شده با توجه به خرید تجهیزات و پیشرفت 90 درصدی پروژه، سریعا اقدامات عاجل جهت بهره برداری از بیمارستان و تکمیل بخشی از آن در صورت نیاز جهت پذیرش و درمان بیماران مبتلا به کرونا انجام شود.

مدیر مهندسی و اجرای طرح‌های شرکت گاز خراسان رضوی از آغاز طرح گازرسانی به بیمارستان امام حسین علیه السلام تربت حیدریه خبر داد.

مصطفی حیدری بیان کرد: برای اجرای این طرح بیش از ۲ هزار و ۲۰۰ متر شبکه تغذیه با اقطار چهار و ۶ اینچ اجرا و یک ایستگاه تقلیل فشار نصب می شود.

وی افزود: این طرح که قرار بود ۴۵ روزه به پایان برسد، در مدت ۱۵ روز طی تعطیلات نوروزی و هوای بارانی منطقه در حال انجام است.

بیمارستان امام حسین(ع)تربت حیدریه علاوه بر قطب درمانی در جنوب خراسان رضوی که می تواند به حدود نیم میلیون نفر خدمات ارائه بدهد، بعنوان یک قطب آموزشی در تربیت پزشکان و متخصصان آینده نقش آفرین است.

با توجه به اینکه این پروژه در شاهراه اصلی شمال به جنوب واقع شده بعنوان یک مرکز تروما عمل خواهد کرد و علاوه بر خدمت رسانی در حوزه درمانی و بهداشتی در بخش آموزشی نیز کمک شایانی به منطقه می کند.

طرح ساخت و تکمیل بیمارستان امام حسین علیه السلام از مصوبات دور دوم سفر استانی دولت پیش است که ساخت آن در ۲۲ دی ماه سال ۸۸ آغاز شد و طبق وعده دولت دهم قرار بود ۳۰ مرداد ۹۳ به اتمام برسد و میانگین پیشرفت فیزیکی آن بیش از ۶۰ درصد است.

این مرکز درمانی در زمینی به مساحت ۲۲ هزار مترمربع و در ساختمانی به مساحت هزار و .۷۰۰ مترمربع با ظرفیت اسمی ۲۰۰ تختخواب و ظرفیت واقعی ۲۷۶ تخت شامل بخش های آی.سی.یو، داخلی، جراحی، زنان و زایمان، اطفال و کودکان، دیالیز، مراقبت های ویژه، اورژانس، بیوشیمی، پاتولوژی، انگل شناسی، میکروب شناسی، بانک خون، فیزیوتراپی، حرکت درمانی و هشت اتاق عمل و آزمایشگاه‌های مختلف در حال تکمیل است.

دانشگاه علوم پزشکی تربت‌ حیدریه با زیرپوشش داشتن سه شهرستان تربت‌حیدریه، مه‌ولات و زاوه به ۳۶۳ هزار نفر جمعیت این شهرستان‌ها خدمات می‌دهد.

این دانشگاه ۱۹۰ تخت در بیمارستان نهم دی تربت‌حیدریه و ۲۰ تخت در بیمارستان مه‌ولات دارد.

همچنین بیمارستان رازی( تامین اجتماعی) و ۵۵۱ تیپ ۱۷۷ شهید نصر اصفهانی نیز به بیماران منطقه خدمات درمانی و بهداشتی ارایه می کند.

انتهای پیام/

لینک کوتاه:

!!تــوجـه

  • لطفا نظرات خود را فقط در مورد همین مطلب بنویسید
  • لطفا نظرات خود را به فارسی تایپ نمایید
  • لطفا سعی کنید نظرتان مختصر و مفید باشد
  • به نظرات دیگر کاربران احترام بگذارید

ثبت نظر :


 
 
x
اصلاح ساختار بودجه از اولویت های اصلی مجلس یازدهم است/میزان درآمد داخلی شرکت ملی نفت از صادرات بیشتر است شهروندان مناطق کم برخوردار مشارکت بیشتری با شهرداری دارند توزیع ۷۳۰ بسته کمک معیشتی در جلگه رخ تربت حیدریه سهم ۲۵ درصدی تربت‌ حیدریه از تسهیلات کرونا برخی ادبیات‌ و برخورد‌ها با مجلس یازدهم طبیعی نیست شکوه مواسات، همدلی و کمک مومنانه در تربت حیدریه/از طبخ ۴۰ هزار پرس غذای گرم و توزیع بیش از ۱۰۰۰ بسته معیشتی بین نیازمندان تا اردوهای جهادی در مناطق محروم روستایی فروش پساب تصفیه خانه، حلقه مفقوده تکمیل پروژه فاضلاب تربت حیدریه محورهای مهم بیانات رهبر معظم انقلاب اسلامی در روز عید قربان آمریکا با تعرض به هواپیمای مسافربری به دنبال فضای آشوب و اختلاف در کشور بود رفتار دولت نژادپرست آمریکا را محکوم و از حرکت مردم حمایت می‌کنیم بودجه شهرداری تربت حیدریه ۸۹۶ میلیارد ریال است/عمده بدهی شهرداری متعلق به بانک شهر است رهاسازی بیش از ۲۹۰ هزار قطعه ماهی در استخرهای ذخیره کشاورزی رخ