بدون نظر
 
با حضور شاعران آئینی خراسان رضوی؛
شب شعر یاس کبود در تربت حیدریه برگزار شد
تاریخ انتشار : ۱۰ بهمن ۱۳۹۸ در ۹:۰۸ ق.ظ
 
شب شعر با عنوان یاس کبود به مناسبت شهادت حضرت زهرا سلام الله با حضور ۱۲ تن از شاعران آیینی از شهرستان های مشهد مقدس، کاشمر، رشتخوار و تربت حیدریه برگزار شد.

به گزارش خبرنگار تابان تربت؛ شب شعر با عنوان یاس کبود چهارشنبه شب به مناسبت شهادت حضرت زهرا سلام الله با حضور ۱۲ تن از شاعران آیینی از شهرستان های مشهد مقدس، کاشمر، رشتخوار و تربت حیدریه برگزار شد و شاعران به خواندن اشعار خود با مضامین اهل بیت عصمت و طهارت و به ویژه شخصیت حضرت فاطمه زهرا سلام الله پرداختند.

موضوع کلی اشعار ارائه شده در شب شعر آیینی یاس کبود مربوط به شخصیت یگانه بانوی جهان اسلام حضرت فاطمه سلام الله بود و همچنین یاد و نام سردار شهید سپهبد قاسم سلیمانی در این مراسم با خواندن اشعاری در وصف این شهید گرامی داشته شد و شاعران حاضر در جلسه اشعاری در مدح وی سرودند.

در این برنامه شاعران آیینی از مشهد مقدس آقایان حمید عشقی، مهدی خداپرست، هاشم رضازاده و جلیل فخرایی از شهرستان کاشمر، آقایان محمد حسین داوری ترشیزی، علی اصغر داوری ترشیزی ،سید حجت الله نبوی و محمدرضا دهقان از شهرستان رشتخوار، و از شهرستان تربت حیدریه آقایان اکبر میرزا بیگی، غلامرضا اعتقادی، مهدی رحمانی به شعرخوانی در محل هیئت ابوالفضلی پرداختند.

اداره اوقاف وامور خیریه، سازمان تبلیغات اسلامی، شهرداری، اداره امورکتابخانه ها و انجمن شعر قطب تربت حیدریه در برگزاری‌ این محفل ادبی مشارکت داشتند.

مداحی و ذکر مصیبت در شب شهادت ام ابیها از دیگر برنامه های شب شعر یاس کبود در تربت حیدریه بود.

انتهای پیام/

لینک کوتاه:

تــوجـه

  • لطفا نظرات خود را فقط در مورد همین مطلب بنویسید
  • لطفا نظرات خود را به فارسی تایپ نمایید
  • لطفا سعی کنید نظرتان مختصر و مفید باشد
  • به نظرات دیگر کاربران احترام بگذارید

ثبت نظر :


 
 
x
روایت های متناقض یک استعفا! محسن زنگنه نامزد جبهه انقلاب اسلامی در حوزه انتخابیه تربت حیدریه راهی بهارستان شد افراد منتخب معیارهای ولی فقیه را داشته باشند/اسلام کاخ قدرت های جهانی نظام سلطه را به لرزه انداخته است فرآیند برگزاری انتخابات مجلس در پایتخت ابرایشم ایران خون بهای حاج قاسم و شهدای مقاومت اخراج آمریکا از منطقه است/ مجلس قوی و نترس ‌کشور را می سازد کشور با رای ملت اداره می شود/دو تابعیتی ها مشکلات اساسی برای کشور بوجود آوردند/تفکر ما نمی توانیم در حوزه اقتصادی مشکلات را افزایش داده است مردم با خلق حماسه ای دیگر پرونده سیاسی ۹۸ را تکمیل خواهند کرد عوامل اجرایی و نظارت نقش مهمی در سلامت برگزاری انتخابات دارند/لزوم اجرای قانون و رعایت اصل بی طرفی و جانبداری در انتخابات پیش رو نظام اسلامی و جبهه مقاومت به مجلسی شجاع، انقلابی و کارآمد نیاز دارد همه جریان های سیاسی در انتخابات حضور دارند/۵ هزار نفر مجری برگزاری انتخابات در حوزه انتخابیه تربت حیدریه ۲۵ درصد از مطالبات زعفران کاران امروز پرداخت می شود نصب سازه فوق سنگین ۵۲ متری کارخانه فولاد تربت حیدریه/تکنولوژی واحدهای احیا و گندله سازی در کشور بومی شده است