بدون نظر
 
تابان تربت گزارش می دهد؛
نقش سپاه از مدافعان امنیت تا مجاهدان سلامت
تاریخ انتشار : ۰۲ اردیبهشت ۱۳۹۹ در ۱۲:۳۲ ب.ظ
 
خدمات سپاه تنها به حوزه نظامی بر نمی گردد و بلکه این نهاد در همه عرصه‌هایی از جمله عمران و آبادانی، فرهنگی و ورزشی، محرومیت‌زدایی و همچنین حوزه سلامت به کمک مناطق محروم و بی بضاعت شتافته و این اقدامات سپاه مایه دلگرمی و قوت قلب مردم ایران اسلامی شده است.

به گزارش تابان تربت؛ سپاه پاسداران انقلاب اسلامی با روحیه ولایتمداری و ولایت پذیری که دارد هیچ هراسی از دشمن به دل راه نداده و تمامی فرامین مقام عظمای ولایت را اجرا کرده و این مهم،  نهاد مقدس سپاه را به یک نیروی منطقه ای و فرا منطقه ای تبدیل کرده و ترسی در دل دشمنان انداخته که هر روز در رسانه هایشان از قدرت سپاه و نفوذ آن در منطقه سخن می گویند.

خدمات سپاه تنها به حوزه نظامی بر نمی گردد و بلکه این نهاد در همه عرصه ها از جمله؛ عمرانی و آبادانی، فرهنگی و ورزشی، حوادث و بلایایی همچون سیل و زلزله و همچنین حوزه سلامت به کمک مناطق محروم و بی بضاعت شتافته و این اقدامات سپاه مایه دلگرمی و قوت قلب مردم ایران اسلامی شده است.

دلیل اصلی موفقیت سپاه برآمده بودن آن از متن مردم است و با احساس تکلیفی که نسبت به مردم و مشکلات آنها در حوزه های مختلف دارد پا در عرصه میدان نهاده و از هیچ کمکی برای ملت دریغ نکرده است.

امروز نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران به برکت رزمندگان سپاه و ارتش طلایه دار و میدان دار حوادث منطقه شده و تا جائی پیش رفته که دفاع از مرزهای کشور را به بیرون از مرزهای جغرافیایی کشانده است.

برخی کج اندیشان و یا بی اطلاعان از اوضاع کشور  و منطقه سخنانی نا بجا مطرح می کنند و می گویند چرا به کشورهای عراق و سوریه کمک می شود؟ این سخن واقعا اگر از روی اگاهی از اوضاع منطقه گفته شود باید در افکار اینگونه افراد شک کرد، زیرا اگر این کمک های مستشاری نمی بود معلوم نمی شد چه بلای بر سر کشور و این ملت می آمد.

چگونگی تاسیس سپاه پاسداران انقلاب اسامی تربت حیدریه

حجت الاسلام محمدعلی رضایی که نخستین فرمانده کمیته انقلاب و سپاه در تربت حیدریه بود به چگونگی تشکیل سپاه پاسداران در تربت حیدریه پرداخت و گفت: بعد پیروزی انقلاب اسلامی به تدریج موضوع سپاه در تربت حیدریه مطرح شد و من با حجت الاسلام سید حسن ربانی که از علما و فضلا هستند و اکنون نیز پشتیبانی حوزه علمیه قم را بر عهده دارند، در این خصوص صحبت هایی کردم.

وی با بیان اینکه در این زمان مرحوم آیت الله عباس واعظ طبسی فرمانده کمیته انقلاب در خراسان بودند، افزود: به اتفاق جمعی از علمای دیگر شورایی را برای ایجاد سپاه تشکیل دادیم و در آن دوران آقای واعظ طبسی نه تنها فرمانده کمیته انقلاب بودند، بلکه در واقع همه کاره سپاه در استان بودند و ایشان دستور دادند من به عنوان مسوول و فرمانده سپاه کار را ادامه بدهم.

رضایی که اکنون قائم مقام نماینده ولی فقیه در بنیاد مسکن انقلاب اسلامی است، اظهار داشت: ابتدا گفتم من اکنون فرمانده کمیته انقلاب هستم، اما ایشان گفتند اشکالی ندارد و لذا تربت حیدریه تنها شهر ایران بود که یک روحانی هم فرماندهی کمیته انقلاب و هم فرماندهی سپاه را در آنجا به عهده داشت.

وی در ادامه گفت: در همان ایام خشت بنای نهادهای دیگری چون بنیاد شهید، بنیاد مستضعفان و سازمان تبلیغات اسلامی را نیز، بنیان گذاشتم.

بر اساس این گزارش اسامی فرماندهان سپاه ناحیه تربت حیدریه از ابتدای تشکیل تا امروز به شرح ذیل است:
حجت الاسلام محمدعلی رضایی، حاج مصطفی خراسانی، حجت الاسلام حسین نمازی، سرهنگ هوشنگ رجب نیا، مروی، سرهنگ محمد کمیلی، سرهنگ علی اکبر رمضانی، سرهنگ حسین یزدانخواه، سرهنگ علی محمدی، سرهنگ غلامرضا محمدپور، سرهنگ نجیب اله نیک انجام، سرهنگ عباس حجازیان، سرهنگ فرضعلی گرایلی و اکنون سرهنگ علی نیک یاد فرماندهی سپاه تربت حیدریه را بر عهده دارد.

این گزارش همچنین می افزاید: حجت الاسلام سید حسن ربانی در همان سال ها مسوول سازماندهی نیروهای انقلاب با عنوان گارد انقلاب بود.

بر اساس اسناد تاریخی موجود، در تاریخ یکشنبه 20 خرداد سال 1369 کلیات ادغام ژاندارمری، شهربانی و کمیته انقلاب اسلامی در مجلس شورای اسلامی به تصویب و در سال 1370 از ادغام این سه نیرو، نیروی انتظامی جمهوری اسلامی تشکیل شد.

احداث 15 سالن ورزشی با اعتبار بالغ بر 30 میلیارد ریال در مناطق مرکزی و حاشیه شهر تربت حیدریه از دیگر اقدامات دلاورمردان سپاه پاسداران انقلاب اسلامی است که سالانه دهها هزار نفر در این اماکن به ورزش می پردازند.

همچنین برگزاری اردوهای جهادی بسیج سازندگی در فصل تابستان و زمستان برای مردم مناطق محروم و نیازمند فرهنگ روحیه خدمت و محرومیت زدائی را در جامعه ترویج داده، بطوریکه سالانه بالغ بر یکهزار بسیجی در 20 گروه جهادی در عرصه های عمران و آبادانی، درمانی و بهداشتی، فرهنگی و اجتماعی به مردم مناطق محروم خدمات ارائه می کنند.

احداث 5 باب منزل مسکونی و بهسازی 40 باب منزل برای مددجویان کمیته امداد در روستاهای محروم و دور افتاده بخشی دیگر از فعالیتهای جهادی بسجیان سپاه ناحیه تربت حیدریه بشمار می رود.

خدمت رسانی به بیش از 6 هزار رزمنده بسیجی که سابقه بالای 6 ماه جبهه داوطلبانه در پرونده خود دارند از دیگر اقدام سپاه ناحیه بسیج تربت حیدریه است.

همچنین تشکیل بیش از 700 گروه تربیتی حلقه صالحین در سطح پایگاههای مقاومت بسیج و مدارس با محوریت تبیین فرهنگ انقلاب اسلامی و مطالبات رهبر فرزانه انقلاب اسلامی بعنوان مهمترین فعالیت فرهنگی سپاه در طول سال به شمار می رود.

روزی در تکلیف امنیت امروز در لباس مدافعان سلامت

این روزها در راستای پیشگیری از شیوع ویروس کرونا، ماموریت گشت های امنیتی محله محور بسیج به گشت های سلامت محله تغییر یافته تا در کنار مدافعان سلامت و همکاری مردم زنجیره انتقال این ویروس منحوس قطع شود.

سپاهیان و بسیجیان روزی در لباس امنیت و امروز نیز در جهاد سلامت به خدمت رسانی خود ادامه می دهند و در این ماموریت که تحت مدیریت واحد قرارگاه مردمی پدافند زیستی حاج قاسم سلیمانی انجام می شود، ۵۵ تیم پایگاه محور به همراه سایر گروههای جهادی، هیئتی، طلاب و روحانیون با ۲۰ خودرو و ۸۰ دستگاه سم پاش در سطح شهر هر شب با تحویل مایع ضد عفونی کننده از دستگاههای ذیربط بصورت محله محور نسبت به گند زدایی و ضدعفونی محله ها و معابر شهر اقدام می کنند‌.

انتهای پیام/

لینک کوتاه:

!!تــوجـه

  • لطفا نظرات خود را فقط در مورد همین مطلب بنویسید
  • لطفا نظرات خود را به فارسی تایپ نمایید
  • لطفا سعی کنید نظرتان مختصر و مفید باشد
  • به نظرات دیگر کاربران احترام بگذارید

ثبت نظر :


 
 
x
سهم ۲۵ درصدی تربت‌ حیدریه از تسهیلات کرونا برخی ادبیات‌ و برخورد‌ها با مجلس یازدهم طبیعی نیست شکوه مواسات، همدلی و کمک مومنانه در تربت حیدریه/از طبخ ۴۰ هزار پرس غذای گرم و توزیع بیش از ۱۰۰۰ بسته معیشتی بین نیازمندان تا اردوهای جهادی در مناطق محروم روستایی فروش پساب تصفیه خانه، حلقه مفقوده تکمیل پروژه فاضلاب تربت حیدریه محورهای مهم بیانات رهبر معظم انقلاب اسلامی در روز عید قربان آمریکا با تعرض به هواپیمای مسافربری به دنبال فضای آشوب و اختلاف در کشور بود رفتار دولت نژادپرست آمریکا را محکوم و از حرکت مردم حمایت می‌کنیم بودجه شهرداری تربت حیدریه ۸۹۶ میلیارد ریال است/عمده بدهی شهرداری متعلق به بانک شهر است رهاسازی بیش از ۲۹۰ هزار قطعه ماهی در استخرهای ذخیره کشاورزی رخ طرح تفکیک پسماند از مبدا در تربت حیدریه آغاز شد پرداخت مطالبات زعفرانکاران خراسان طی هفته جاری نماز جمعه شهر کدکن ۱۰ ساله شد