بدون نظر
 
با حضور رسانه های داخلی و خارجی:
سومین جشنواره ملی «عکس زعفران تربت حیدریه و زاوه» برگزار می شود
تاریخ انتشار : ۰۶ آبان ۱۳۹۶ در ۸:۳۷ ق.ظ
 
سومین جشنواره ملی عکس زعفران تربت حیدریه و زاوه با هدف معرفی زعفران بعنوان محصول پایه این خطه، صبح فردا با حضور هنرمندان و عکاسانی از رسانه های داخلی و خارجی به میزبانی منطقه تربت حیدریه آغاز می شود.

به گزارش خبرنگار تابان تربت، دبیر جشنواره در گفت و گو با خبرنگاران تربت حیدریه اظهار داشت: سومین جشنواره ملی عکس زعفران با هدف شناخت و برندسازی این محصول در عرصه ملی و  بین المللی، با حضور عکاسانی از رسانه های معتبر داخلی و خارجی از صبح فردا به میزبانی منطقه تربت حیدریه آغاز می شود.

 

سلیمان گلی با بیان اینکه جشنواره در سه بخش عکاسی با دوربین های حرفه ای(بخش اصلی مسابقات) و همچنین بخش اینستاگرامی و تلگرامی( ویژ شهرستانهای تربت حیدریه و زاوه)، برگزار خواهد شد، افزود: دربخش اصلی مسابقات و پس از بررسی ۵۰۰ رزومه ارسالی از عکاسان کشور، بنا به ظرفیت و امکانات موجود برای ۱۰۰ عکاس جهت شرکت در مسابقات دعوتنامه ارسال شده است.

 

وی تصریح کرد: این بخش ازجشنواره صبح فردا با حضور عکاسان هنرمند و خبرگزاری های داخلی و خارجی با هدف آشنائی ازمراحل برداشت و فرآوری این محصول در مزارع زعفران تربت حیدریه و زاوه آغاز و تا روز ۱۰ آبان ادامه خواهد داشت.

 

گلی  بیان داشت: در این جشنواره عکاسانی از رسانه های ترکیه، ژاپن، چین و بحرین و همچنین گروههای تلویزیونی رویترز و المیادین نیز حضور خواهند داشت.

 

دبیر جشنواره عکس زعفران با تاکید بر مثبت گرایی انتخاب آثار، گفت: داوران جشنواره از مجموع عکس های ارسالی ۵۰  اثر برتر را انتخاب و در اختتامیه جشنواره که ۱۱ آبان در تالار اندیشه برگزار می شود از این آثار رونمایی و به نفرات برگزیده جوایزی اهدا خواهد شد.

 

تبلیغات هنرمندانه عمده ترین شاخصه برند سازی

نماینده مردم تربت حیدریه نیز اظهار داشت: با توجه به اینکه بسیاری از فعالیتهای فضای حقیقی در فضای مجازی دنبال می شود و مردم تمایل فراوانی به هنر عکاسی دارند، لذا این جشنواره فرصت مناسبی است تا توانمندیها و ظرفیت های محصول زعفران را در عرصه ملی و بین المللی نشان داد.

 

سعید باستانی افزود: ببش از ۹۰ درصد  زعفران جهان در ایران و اغلب آن در منطقه تربت حیدریه تولید می شود، اما این محصول ایرانی  با برند کشور اسپانیا در فروشگاههای آمریکا و اروپا به فروش می رسد، لذا باید از بستر اینگونه فعالیت های هنری استفاه کرد و مردم دنیا را نسبت به زنجیره تولید این محصول نیز آشنا کرد.

 

وی با بیان اینکه برند سازی یک محصول مستلزم مشارکت همه دست اندرکاران است، افزود: تبلیغات هنرمندانه عمده ترین شاخصه برند سازی یک محصول به شمار می رود، لذا یک گروه جوان تلویزیونی از فردا برای ساخت فیلم سینمایی با موضوع زعفران وارد منطقه خواهد شد تا در کنار برگزاری جشنواره های ملی و بین المللی بتوانیم زعفران را به جهانیان بهتر بشناسانیم.

 

نماینده مردم تربت حیدریه اظهار کرد: در این جشنواره مستند سازی و ثیت آثار هنرمندان و عکاسان در قالب یک کتاب می تواند در تحقق اهداف جشنواره مثمر ثمر باشد.

 

سومین جشنواره ملی عکس زعفران تربت حیدریه و زاوه با همکاری انجمن عکاسان، نماینده مردم در مجلس، اداره فرهنگ و ارشاد و شهرداری تربت حیدریه از صبح فردا در منطقه تربت حیدریه آغاز می شود.

 

انتهای پیام/

لینک کوتاه:

تــوجـه

  • لطفا نظرات خود را فقط در مورد همین مطلب بنویسید
  • لطفا نظرات خود را به فارسی تایپ نمایید
  • لطفا سعی کنید نظرتان مختصر و مفید باشد
  • به نظرات دیگر کاربران احترام بگذارید

ثبت نظر :


 
 
x
نظارت استصوابی شورای نگهبان حافظ جمهوریت و اسلامیت نظام اسلامی است صنعت نوغانداری تربت حیدریه قربانی تصمیمات جزیره ای شده است سیاست گذاری صحیح در صنعت نوغانداری باعث تولید ثروت و اشتغال می شود در جنگ اقتصادی اطاعت تحت پرچم ولایت فقیه منجر به پیروزی می شود آغاز عملیات اجرایی فاز نخست فولاد رخ در مردادماه نقشه راه اقتصاد کشور بهبود فضای کسب و کار و مشارکت دادن مردم است/بازارهای منطقه ظرفیت عظیمی برای جهش اقتصادی ایران دارد بلوک زایمان طبیعی «ال دی آر» بیمارستان رازی تربت حیدریه به بهره برداری رسید همایش استانی تکریم امامزادگان و بقاع متبرکه در تربت حیدریه برگزار می شود امسال ۷ هزاز کلاس درس به فضای آموزشی کشور اضافه می شود/مشارکت ۱۰ هزار میلیارد ریالی خیرین مدرسه ساز بیماری خود ایمنی به نام «نمای رومی» اتفاقات بازار سکه و ارز در کشور مصداق سهل انگاری و بی تدبیری بود