بدون نظر
 
تابان تربت گزارش می دهد؛
سوغات کرونایی تهرانی ها برای مردم تربت حیدریه/مصوبات لازم الاجرایی که یکی پس از دیگری لغو می شوند
تاریخ انتشار : ۰۴ فروردین ۱۳۹۹ در ۴:۵۴ ب.ظ
 
طبق اخبار رسیده بامداد امروز دوشنبه 4 فروردین ماه 100 مسافر از تهران و مسیرهای آن در ایستگاه راه آهن تربت حیدریه پیاده شدند و بدون هیچ کنترلی راهی منازل خود و اقوام و بستگان شدند.

به گزارش تابان تربت؛ طبق اخبار رسیده بامداد امروز دوشنبه 4 فروردین ماه 100 مسافر از تهران و مسیرهای آن در ایستگاه راه آهن تربت حیدریه پیاده شدند و بدون هیچ کنترلی راهی منازل خود و اقوام و بستگان شدند.

این در حالی است که طبق گفته معاونت استاندار و فرماندار تربت حیدریه که ریاست ستاد پیشگیری از شیوع کرونا را عهده دار است از اواسط اسفندماه بخشی از درگیری های بوجود آمده در خصوص بیماری کووید 19 در تربت حیدریه فقط به خاطر سوغاتی است که افراد ناقل از تهران و رشت به اینجا آورده اند و تمامی اعضای خانواده را درگیر این بیماری کرده اند.

به گفته مسوولان تربت حیدریه افراد ناقل در تهران و رشت با دیدن اوضاع ترجیح دادند به شهرستان خود سفر کنند که از این بیماری در امان بمانند اما بدون آنکه متوجه بشوند ناقل هستند اعضای خانواده و بستگان را نیز درگیر این بیماری کردند.

بر همین اساس طی یکماه گذشته چندین خانواده به همین خاطر درگیر بیماری کووید 19 شده و ضمن بالا بردن آمار مبتلایان در جمعیت تحت پوشش دانشگاه علوم پزشکی تربت حیدریه ضریب اشغال تخت بواسطه این بیماری را نیز افزایش دادند.

رستمی، رییس ستاد پیشگیری از کرونا در تربت حیدریه با بیان اینکه مجموع تخت های بیمارستانی حال حاضر منطقه با تجهیزات و امکانات درمانی و کادر پزشکی و پرستاری 370 تخت است، افزود: از این تعداد 150 تخت برای بیماران مبتلا به کووید 19 در نظر گرفته شده است.

وی عنوان داشت: هرچند بیمارستان های رازی(تامین اجتماعی) و ۵۵۱ تیپ شهید نصر اصفهانی ارتش بعنوان معین دانشگاه علوم پزشکی در نظر گرفته شده و مجموعه های ورزشی شهید جلیلی و بابک مروج تربتی در صورت اضطرار برای بستری بیماران اماده است، اما نکته مهم این است که امکانات و تجهیزات و همچنین کادر درمانی اعم از پزشک و پرستار تنها برای 150 بیمار مبتلا به کووید 19 داریم و مابقی امکانات و تجهیزات درمانی درگیر سایر بیماران در بخش های مختلف است.

بر اساس این فعل و انفعالات و برآوردها ستاد پیشگیری از کرونا در تربت حیدریه که مصوبات آن همانند مصوبات شورای تامین لازم الاجراست در روز دوشنبه 26 اسفند برای جلوگیری از شیوع کرونا در جمعیت تحت پوشش دانشگاه علوم پزشکی تصمیماتی اتخاذ کرد.

در یکی از این مصوبات قرار بر این شد که تا اطلاع ثانوی علاوه بر اینکه هیچ بلیطی از ایستگاه راه آهن به مقصد تربت حیدریه فروخته نشود، به هیچ عنوان توقف قطار بخصوص از مسیرهای تهران و شهرهای جنوبی را در این ایستگاه نداشته باشیم.

طبق اخبار رسیده بامداد امروز دوشنبه 4 فروردین ماه 100 مسافر از تهران و مسیرهای آن در ایستگاه راه آهن تربت حیدریه پیاده شدند و بدون هیچ کنترلی راهی منازل خود و اقوام و بستگان شدند.

این مطلب موید آن است که در این قطار که مسافران ان از تهران، سمنان، دامغان و مسیرهای بین راهی در این ایستگاه پیاده شدند اگر حداقل 5 یا 10 درصد این افراد نااقل باشند که در این دوران بیماری نهفته و هیچ علائمی ندارد ممکن است دوباره در بازه زمانی 10 تا14 روز آینده چندین خانواده را به مانند قبل با این بیماری درگیر و ضمن بالا بردن امار مبتلایان در این منطقه، ضریب اشغال تخت را نیز افزایش دهند.

پیش از این هم مصوبه همان روز ستاد پیشگیری از کرونا مقرر کرده بود تمامی صنوف به استثنای مایحتاج عمومی مردم از 26 اسفند تا 9 فروردین ملزم به تعطیلی هستند اما بلافاصله 72ساعت بعد در 29 اسفند این مصوبه لغو و اعلام می شود فقط اتحادیه های تالارهای پذیرایی و رستورانها، اغذیه و پیتزا، فنی مهندسی، ابمیوه و بستنی و صنوف وابسته به آنها ملزم به تعطیلی هستند و مابقی می توانند با رعایت مسایل بهداشتی و عدم تجمع جمعیت تا ساعت 19 دایر باشند.

حال باید دید آیا مصوبه لازم الاجرایی از ستاد پیشگیری از شیوع کرونا در تربت حیدریه باقی مانده که هنوز لغو نشده است.

مردم حُسن میزبانی و مهمانی و سفر خود را به بعد موکول کنید

انچه بیش از همه مهم است همراهی و مشارکت مردم است که علاوه بر رعایت توصیه های بهداشتی از پذیرش مهمان حتی درجه یک و یا سفر خودداری کرده و حُسن میزبانی و مهمانی و سفر خود را به بعد موکول کنند.

مردم عزیز خیلی از پزشکان، پرستاران و کادر درمانی ما هستند که تقریبا یک ماه است در خط مقدم مبارزه با کرونا، خانواده خود را ندیدند، بخصوص ک

در حال حاضر تعداد مبتلایان به کرونا در جمعیت تحت پوشش دانشگاه علوم پزشکی تربت حیدریه بر اساس نتایج آزمایشگاهی 59 نفر است که تاکنون بخش عمده ای از انها ترخیص و 3 نفر از این افراد فوت کردند.

دانشگاه علوم پزشکی تربت حیدریه با تحت پوشش قرار دادن سه سهرستان تربت حیدریه، مه ولات و زاوه به بیش از نیم میلیون نفر در جنوب خراسان رضوی خدمات درمانی، بهداشتی و آموزشی ارایه می کند.

انتهای پیام/

لینک کوتاه:

!!تــوجـه

  • لطفا نظرات خود را فقط در مورد همین مطلب بنویسید
  • لطفا نظرات خود را به فارسی تایپ نمایید
  • لطفا سعی کنید نظرتان مختصر و مفید باشد
  • به نظرات دیگر کاربران احترام بگذارید

ثبت نظر :


 
 
x
آیا فرانسه و انگلیس کیت‌های آلوده تشخیص کرونا به ایران می‌‌فرستند؟/ نگرانی از تکرار تجربه خون‌‌های آلوده جهادگران دیروز، مدافعان امروز خسارت ۷ میلیارد ریالی سیل به کشاورزان تربت حیدریه ویروسی که همدلی را مُسری کرد کمک ۶ میلیارد ریالی خیر مه ولاتی به شبکه بهداشت ودرمان شهرستان مه ولات تابع تصمیمات کشوری هستیم/برخی از اعمال محدودیت ها در حیطه اختیار مقامات شهرستانی نیست!/برخی مصوبات بمنظور پیشنهاد حساسیت بیماری برای شهروندان بود سوغات کرونایی تهرانی ها برای مردم تربت حیدریه/مصوبات لازم الاجرایی که یکی پس از دیگری لغو می شوند محورهای مهم بیانات رهبر معظم انقلاب اسلامی در روز مبعث لزوم بومی سازی سیاست ها در خصوص کرونا کشتارگاه قدیمی تربت حیدریه بر لبه‌ تیغ وضعیت مطلوب بهداشتی شمار مبتلایان به کرونا در تربت حیدریه به ۵۷ نفر رسید تقدیر خیر تربت حیدریه از کادر درمانی تربت حیدریه و مشهد با اختصاص یک میلیارد تومان