بدون نظر
 
مدیر کمیته امداد تربت حیدریه:
سه مرکز نیکوکاری و کارآفرینی در تربت حیدریه به بهره برداری رسید
تاریخ انتشار : ۲۵ اسفند ۱۳۹۹ در ۸:۲۶ ق.ظ
 
عبدالله زاده گفت: همزمان با حلول ماه شعبان المعظم 3 مرکز جدید نیکوکاری و کار آفرینی در روستاهای بخش رخ و کدکن افتتاح و مورد بهره برداری قرار گرفت.

سید سعید عبدالله زاده، مدیر کمیته امداد امام خمینی(ره) تربت حیدریه در گفت و گو با خبرنگار تابان تربت؛ اظهار داشت: کمیته امداد در نظر دارد تا با تاسیس مراکز نیکوکاری در شهرها و روستاها از ظرفیت مردم بیشتر استفاده کند.

وی تصریح کرد: این مراکز نیکوکاری و کار افرینی با تلاش اهالی، اعضای شورا و دهیاری روستا و همکاری کمیته امداد امام رباط سنگ و با هدف کمک به نیازمندان به بهره برداری رسید که به عنوان یک امر خداپسندانه به حساب می آید.

عبدالله زاده خاطر نشان کرد: راه اندازی این گونه مراکز نیکوکاری، یک واحد مردمی تحت پوشش کمیته امداد امام است که در سطح محلات و یا روستاها تشکیل و در راستای توسعه مشارکت‌ های مردمی و ارائه خدمات به محرومین تحت نظارت این نهاد فعالیت می‌ کند.

وی افزود: این مراکز با هدف شناسایی معتمدین و به منظور حمایت از محرومین با کمک‌های نقدی و غیر‌نقدی با هدف محرومیت‌‌زدایی راه اندازی می شود.

وی اظهار کرد: شناسایی، ارتباط و تعامل موثر با اشخاص حقیقی و حقوقی تاثیرگذار از جمله خیرین به منظور استفاده بهینه از ظرفیت آنان در راستای رفع مشکلات محرومین، طراحی و استقرار مدیریت شبکه‌های نیکوکاری با تمرکز بر محله و منطقه، برون سپاری و توسعه خدمت‌ رسانی به محرومین، ایجاد همبستگی، توازن اجتماعی در جامعه و ارتقای فرهنگ انفاق و نیکوکاری از جمله اهدافی است که این مرکز دنبال خواهد کرد.

رئیس کمیته امداد امام خمینی(ره) تربت حیدریه با بیان اینکه وظایف و اختیارات این مرکز به دو بخش امور مشارکتی و امور حمایتی تقسیم می‌شود، تصریح کرد: شناسایی نیازمندان واقعی و ثبت اطلاعات آنها، شناسایی، دسته بندی و اولویت‌ بندی نیازهای محرومین، معرفی و ارجاع افراد نیازمند به اداره امداد به منظور بهره‌مندی از خدمات مددکاری تخصصی از جمله فعالیت‌ های امور حمایتی مرکز نیکوکاری است.

غلامرضا نیری مسئول کمیته امداد رباط سنگ در این خصوص گفت: درحال حاضر با راه اندازی این مراکز در دو بخش رخ و کدکن در مجموع ۱۱ مرکز نیکو کاری روستایی با هم افزایی کمیته امداد و مشارکت خیرین در جهت رفع مشکلات نیازمندان بخش های رخ و کدکن فعال هستند.

وی اضافه کرد:  ۲۸۰۰خانوار با جمعیتی بالغ بر۴۳۰۰ نفر در ۷۱ روستای بخش های رخ و کدکن ازخدمات کمیته امداد استفاده می کنند.

بهروز ممدوحی

انتهای پیام/

لینک کوتاه:

!!تــوجـه

  • لطفا نظرات خود را فقط در مورد همین مطلب بنویسید
  • لطفا نظرات خود را به فارسی تایپ نمایید
  • لطفا سعی کنید نظرتان مختصر و مفید باشد
  • به نظرات دیگر کاربران احترام بگذارید

ثبت نظر :


 
 
x
لزوم حمایت قانونی از آمران به معروف و ناهیان از منکر نام نویسی ۷۱۸ نفر برای انتخابات شوراهای اسلامی روستا در تربت حیدریه قرارگاهی از جنس حاج قاسم توزیع بیش از ۷۰۰ جعبه نوغان بین نوغانداران خراسان بی‌نیازسازی کشور از واردات کاغذ با سرمایه‌گذاری در منابع سنگ تربت حیدریه/ سود بانکی اصلی‌ترین مانع تولید است هشتمین پایانه صادراتی نفت کشور در تربت حیدریه به بهره برداری رسید ارتش جمهوری اسلامی ایران در دفاع مقدس غیورمردانه حماسه آفرید پروژه احداث سینما امید در تربت حیدریه همچنان بلاتکلیف است جوانانی که تهدید و آسیب‌های محله‌شان را به دور از هیاهو به فرصت تبدیل کردند ۱۴۴۰ خودرو عمومی در تربت حیدریه رایگان دوگانه‌سوز شدند تاکید فرماندار بر ساماندهی ورودی های شهر تربت حیدریه عمر ساختمان‌ های تربت‌ حیدریه حداقل ۴۰ سال است