بدون نظر
 
مدیرکل صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان خراسان رضوی مطرح کرد؛
سهم ۳۳ درصدی کشاورزان تربت حیدریه از صندوق بیمه اجتماعی
تاریخ انتشار : ۰۷ بهمن ۱۳۹۶ در ۴:۰۹ ب.ظ
 
مدیرکل صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستائیان و عشایر خراسان رضوی گفت: تربت حیدریه از حیث جمعیت تحت پوشش صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان با 23 هزار و 105خانوار مشمول رتبه هشتم و از حیث جمعیت تحت پوشش بعد از سبزوار رتبه دوم را در خراسان رضوی داراست.

به گزارش تابان تربت؛ محمود کاظمی ظهر امروز در جلسه شورای توسعه راهبردی بیمه اجتماعی کشاورزان، روستاییان و عشایر تربت حیدریه افزود: از این میزان سهم تربت حیدریه با ۲۳ هزار و ۱۰۵خانوار مشمول، هفت هزار و ۶۷۳ خانوار است که معادل ۳۳ درصد جمعیت مشمول است.

وی با بیان اینکه تربت حیدریه از حیث استانی رتبه هشتم و از حیث جمعیت تحت پوشش بعد از سبزوار رتبه دوم را دارا است، گفت: در میان چهار بخش تربت حیدریه به ترتیب رخ با ۲ هزار و ۹۴۴ خانوار بیمه شده از مجموع هفت هزار و ۳۶۴ خانوار روستایی که معادل ۴۰ درصد است و کدکن با ۳۸۴ خانوار بیمه شده از مجموع ۲ هزار و ۷۶۷ خانوار مشمول که معادل ۱۴ درصد است، بیشترین و کمترین جمعیت بیمه شده را به خود اختصاص داده اند.

کاظمی افزود: همچنین جمعیت بیمه شده بایگ با ۴۷۲ خانوار از مجموع هزار و ۲۷۰ خانوار مشمول که معادل ۳۷ درصد است و همچنین جمعیت بیمه شه بخش مرکزی با ۳ه هزار و ۸۷۳ خانوار از مجموع ۱۱ هزار و ۷۰۴ خانوار مشمول که معادل ۳۳ درصد است، می باشد.

مدیرکل صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستائیان و عشایر خراسان رضوی در ادامه میزان حق بیمه هر خانوار را در سال جاری حداقل ۱۷۵ هزار ریال و حداکثر ۴۰۰ هزار ریال در ماه عنوان و اظهار کرد: ملاک ما سرپرست خانوار است، اما سایر اعضای خانواده نیز می توانند به صورت مجزا این مبلغ را بپردازند و تحت پوشش بیمه در آیند.

کاظمی همچنین گفت: طبق قانون ملاک ما افراد بالای ۱۸ سال و هر فردی که ۱۵ سال حق بیمه بپردازد، زمانی که به سن ۶۵ سالگی برسد، حق بیمه دریافت خواهد کرد، اما چنانچه شخص زودتر از ۱۵ سال فوت کند یا مشمول از کار افتادگی بشود، ممکن است حتی با یک سال پرداخت حق بیمه نیز، مشمول دریافت مستمری بشود.

وی از رسانه ها خواست تا با اطلاع رسانی دقیق خدمات دولت در این حوزه، در امر فرهنگ سازی و رغبت روستاییان به استفاده از مزایای صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستاییان و عشایر بیشتر فعالیت کنند.

صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان و روستاییان از سال ۱۳۸۴ زیر نظر وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی راه اندازی شد و به روستاییان کشاورز ساکن و غیرساکن در روستا و عشایر خدمات بیمه ای ارایه می دهد.

انتهای پیام/

لینک کوتاه:

تــوجـه

  • لطفا نظرات خود را فقط در مورد همین مطلب بنویسید
  • لطفا نظرات خود را به فارسی تایپ نمایید
  • لطفا سعی کنید نظرتان مختصر و مفید باشد
  • به نظرات دیگر کاربران احترام بگذارید

ثبت نظر :


 
 
x
اروپا با سیاست چماق و هویچ عمق استراتژیک و قدرت منطقه ای ایران را هدف قرار داده است/سران اروپا تکمیل کننده پازل بازی ترامپ هستند کشف منطقه تاریخی در تربت حیدریه بهره برداری از پردیس سینمایی تربت حیدریه تا پایان شهریور تقویت اراده پولادین، موفقیت در عرصه های مختلف را رقم می زند ورزشکار معلول تربت حیدریه قهرمان مسابقات دو ومیدانی کشور شد نبرد تن با تفنگ جهاد کبیر، ظلم ستیزی و مبارزه جدی با نظام سلطه است/مبارزه با استکبار از مواضع قرآنی است کشف یک تن و ۲۳۹ کیلو گرم مواد مخدر در تربت حیدریه فعالیت های انجام شده در حوزه پدافند غیر عامل مشهود نیست دشمن به دنبال دوقطبی سازی در جامعه است/فتح بیت المقدس در «عملیات بوکمال» شبیه سازی شد مطالبه رهبر معظم انقلاب اسلامی فتح افق‌های نو در دانشگاه فرهنگیان است معرفی برند منطقه تربت حیدریه نیازمند شاخصه ای منحصر به فرد است