بدون نظر
 
معاون سیاسی فرماندار تربت حیدریه:
سنت غلط ارایه گزارش های رفع تکلیفی باید برچیده شود
تاریخ انتشار : ۱۵ آبان ۱۳۹۷ در ۱۰:۰۰ ق.ظ
 
معاون سیاسی، اجتماعی و امنیتی فرمانداری تربت حیدریه گفت: یکی از دلایل به سرانجام نرسیدن گزارش های دستگاه های اجرایی و ارایه آن در چنین جلساتی، جنبه رفع تکلیفی و ارایه آمار به مقامات مافوق بوده و هست و این سنت غلط باید از شاکله مدیریتی ما برچیده شود. 

به گزارش تابان تربت، محمد ابراهیم داودیان صبح امروز در جلسه شورای اجتماعی افزود: اهمیت این موضوع زمانی بیشتر مشخص می شود که بدانیم حداقل در حوزه آسیب های اجتماعی، رشد این آسیب ها حاصل حرکت های دواری و تکرار مکررات بوده و بیشتر جنبه درجا زدن از سوی مسوولان امر را داشته است.

 

وی با بیان اینکه مشکل به همین مختصر خلاصه نمی شود، گفت: اشتباه دومی که تا امروز دنبال شده، آن است که آسیب های اجتماعی را با نگاه امنیتی دیده ایم و سوم اینکه در طرح آسیب های اجتماعی خویش را محدود به دستگاه هایی کرده ایم که نام اجتماعی را با خود یدک کشیده اند.

 

داودیان افزود: قصد ما آن نیست گناه را به گردن فرد حقیقی یا حقوقی خاصی بیاندازیم، اما بنا داریم برای نخستین بار در این شهرستان سند آسیب های اجتماعی را با رعایت موزاین و اصول موزاییک بندی فرهنگی مناطق و محلات تربت حیدریه تهیه و تدوین کنیم.

 

وی اظهار داشت: بر این اساس هر نسخه ای که برای رفع آسیب های اجتماعی مطرح می شود، الزاما باید خاص محله یا منطقه خاص باشد و دستگاه ها موظف هستند ضمن رعایت اصول علمی و دانشگاهی در معرفی آسیب ها، از ارایه طرح های پر طمطراق و کلی گویی امتناع ورزند، والا نتیجه همان می شود که تا امروز در جلسات قبل دنبال شده و نتایجش ابتر مانده است.

 

رییس اداره بهزیستی تربت حیدریه نیز گفت: کودک آزاری و خودکشی از جمله مهمترین آسیب های اجتماعی در این شهرستان است.

 

زهره اقبال نیا افزود: از دیگر مشکلات ما فقدان همکاری بین بخشی برای تدوین سند آسیب های اجتماعی است و تاکنون با وجود درخواست های مکرر از نیروی انتظامی، دادگستری و فرمانداری، اما یا اطلاعات درخواستی ما را در اختیار نداشتند تا ارایه کنند و یا اصلا تمایل به همکاری نداشتند.

 

انتهای پیام/

لینک کوتاه:

تــوجـه

  • لطفا نظرات خود را فقط در مورد همین مطلب بنویسید
  • لطفا نظرات خود را به فارسی تایپ نمایید
  • لطفا سعی کنید نظرتان مختصر و مفید باشد
  • به نظرات دیگر کاربران احترام بگذارید

ثبت نظر :


 
 
x
نظام الهی با ولایت مشروعیت پیدا می کند بقاع متبرکه مکانی برای تبیین و تقویت افکار و اندیشه اهل بیت(ع) است بلاتکلیفی کشتارگاه صنعتی تربت حیدریه تدوین سند چشم انداز پیشگیری از آسیب های اجتماعی تربت حیدریه شبکه های اجتماعی ضد ارزشی فروپاشی خانواده ها را هدف قرار داده اند تا پایان امسال چهار ورزشگاه به بهره برداری می رسد مجموعه ورزشی پنج هزار نفری تربت حیدریه به بهره برداری رسید تمام محاسبات جبهه استکبار پوشالی است روستای گردشگری بسک تربت حیدریه ثبت جهانی می شود تربت حیدریه ظرفیت مرکزیت اداره کل راه آهن شرق را دارد ۱۵۰۰ واحد مسکن مهر در تربت حیدریه فاقد متقاضی تعهد ۶۸ درصدی اشتغال در تربت حیدریه