بدون نظر
 
معاون کل وزیر بهداشت:
سفرها به خراسان رضوی باید به حداقل ممکن برسد/در هر مراسم عروسی و ترحیم بین ۴۰ تا ۱۲۰ نفر به مبتلایان کرونا افزوده می شود
تاریخ انتشار : ۰۴ تیر ۱۳۹۹ در ۱:۱۵ ب.ظ
 
ایرج حریرچی با بیان اینکه روند افزایشی شمار مبتلایان به کرونا در خراسان رضوی تا دو ماه آینده ادامه دارد، افزود: شعار ما رونق اقتصادی با حداکثر ممکن و تجمع و اجتماع با حداقل است و باید سفرهای داخل و خارج این استان به حداقل ممکن برسد.

ایرج حریرچی معاون کل وزیر بهداشت، درمان و اموزش پزشکی در گفت و گو با خبرنگار تابان تربت؛ با بیان اینکه ظرفیت بیمارستانی نسبت به گذشته بیشتر شده، افزود: متاسفانه از هفته قبل شاهد روند افزایشی مبتلایان در استان خراسان رضوی هستیم.

وی با بیان اینکه روند افزایشی شمار مبتلایان به کرونا در خراسان رضوی تا دو ماه آینده ادامه دارد، افزود: شعار ما رونق اقتصادی با حداکثر ممکن و تجمع و اجتماع با حداقل است و باید سفرهای داخل و خارج این استان به حداقل ممکن برسد.

حریرچی تصریح کرد: با توجه به اینکه در ماه های رمضان، محرم و صفر مراسمات عروسی تعطیل است، مردم در فاصله این ایام در سالهای قبل مراسمات خود را برگزار می‌کردند، ولی امسال با شیوع این بیماری شرایط متفاوت است، بطوریکه در هر مراسم عروسی و ترحیم بین ۴۰الی۱۲۰ نفر به کرونا مبتلا می‌شوند.

معاون کل وزیر بهداشت با بیان اینکه باور مردم نسبت به بیماری کرونا به شکل قابل توجه ای کاهش پیدا کرده، افزود: به همین میزان نیز رفتارهای بهداشتی مردم و فاصله گذاری اجتماعی و استفاده از ماسک کاهش پیدا کرده است.

حریرچی با بیان اینکه اولویت نخست وزارت بهداشت تامین سلامت مردم است، گفت: تلاش کادر درمان در سراسر کشور بر این است تا ریشه کن کردن کرونا از همت شبانه‌روزی دست برندارند.

طبق آخرین گزارش ها وضعیت خراسان رضوی قرمز اعلام شده و شهرهای مشهد، تربت جام، تایباد و خواف همچنان قرمز و سایر شهرستانها نیز در وضعیت زرد هستند.

انتهای پیام/

لینک کوتاه:

!!تــوجـه

  • لطفا نظرات خود را فقط در مورد همین مطلب بنویسید
  • لطفا نظرات خود را به فارسی تایپ نمایید
  • لطفا سعی کنید نظرتان مختصر و مفید باشد
  • به نظرات دیگر کاربران احترام بگذارید

ثبت نظر :


 
 
x
کاهش ۶۰ درصدی استفاده از ناوگان حمل و نقل عمومی در تربت حیدریه شهردار تربت حیدریه انتخاب شد تشدید نظارت ها در تربت حیدریه/ادامه سهل انگاری ها ما را ناچار به اعمال محدودیت های بیشتری خواهد کرد خودسازی عملی و علمی مهمترین هدف تحصیل علوم حوزوی است بازگشت محدودیت های کرونایی به تربت حیدریه/هسته مرکزی شهر مسدود شد تربت حیدریه همچنان در وضعیت قرمز کرونایی/استفاده از ماسک بعنوان یک رفتار بهداشتی برای عموم باید نهادینه شود برداشت ۱۵۰ تن گل محمدی از گلستان های جلگه رخ نظام اسلامی باید در تمام موئلفه های قدرت سرآمد باشد شورای شهر تربت حیدریه در پیچ و تاب انتخاب شهردار! مردمی بودن دستگاه قضا به رعایت حق و اجرای مُرّ قانون و مبارزه با فساد است اختصاص ۷۰ میلیارد تومان تسهیلات به مشاغل آسیب دیده از کرونا در تربت حیدریه تهدید علیه سلامت عمومی پشت دیوار تصفیه خانه تربت حیدریه