بدون نظر
 
مدیر جهاد کشاورزی تربت حیدریه:
سطح زیر کشت محصولات دیمی در تربت حیدریه ۸ هزار هکتار می باشد
تاریخ انتشار : ۲۷ اردیبهشت ۱۳۹۴ در ۱۱:۳۲ ق.ظ
 
مدیر جهاد کشاورزی تربت حیدریه گفت: با توجه به بارندگی های اخیر سطح زیر کشت دیم در مزارع تربت حیدریه به 8 هزار هکتار رسیده است.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی تابان تربت، سعادت علی نیا روز یکشنبه در گفتگو با خبرنگاران مساحت کل زمینهای کشاورزی این شهرستان را 44 هزار هکتار اعلام کرد و افزود: از این مزارع 16 هزار هکتار کشتزار گندم و جو ابی و همچنین 8 هزار هکتار به کشت دیم اختصاص داده شده است.

 

وی دلیل افزایش کشت دیم را بارش های بهاری عنوان کرد و افزود: بارش های اخیر در فصل زمستان و بخصوص بهار باعث شده تا مردم به کشت محصولات دیمی از جمله، جو، گندم و هندوانه رغبت بیشتری داشته باشند.

 

علی نیا اذعان کرد: در شهرستان تربت حیدریه از هرهکتار کشتزار آبی گندم 5 تن و هر هکتار کشتزار دیم حدود یک تن محصول برداشت می شود.

 

مدیر جهاد کشاورزی تربت حیدریه تصریح کرد: با توجه به افزایش 46 درصدی بارندگی ها اخیر در این شهرستان، پیش بینی می شود تا پایان امسال حدود 70 هزار تن گندم و جو برداشت شود که از این مقدار  30 هزار تن مازاد بر نیاز کشاورزان بوده و تحویل سیلوهای گندم می شود.

 

بخش کشاورزی تربت حیدریه با تولید 37 نوع محصول زراعی و 31 نوع محصول باغی به ترتیب رتبه های پنجم و سوم خراسان رضوی را به خود اختصاص داده است.

 

انتهای پیام/

لینک کوتاه:

تــوجـه

  • لطفا نظرات خود را فقط در مورد همین مطلب بنویسید
  • لطفا نظرات خود را به فارسی تایپ نمایید
  • لطفا سعی کنید نظرتان مختصر و مفید باشد
  • به نظرات دیگر کاربران احترام بگذارید

ثبت نظر :


 
 
x
عوامل اجرایی و نظارت نقش مهمی در سلامت برگزاری انتخابات دارند/لزوم اجرای قانون و رعایت اصل بی طرفی و جانبداری در انتخابات پیش رو نظام اسلامی و جبهه مقاومت به مجلسی شجاع، انقلابی و کارآمد نیاز دارد همه جریان های سیاسی در انتخابات حضور دارند/۵ هزار نفر مجری برگزاری انتخابات در حوزه انتخابیه تربت حیدریه ۲۵ درصد از مطالبات زعفران کاران امروز پرداخت می شود نصب سازه فوق سنگین ۵۲ متری کارخانه فولاد تربت حیدریه/تکنولوژی واحدهای احیا و گندله سازی در کشور بومی شده است راهپیمایی ۲۲ بهمن تربت حیدریه در قاب تصویر انقلاب اسلامی تحول شگرفی در امت های جهان اسلام پدیدار کرد/بمب هسته ای جمهوری اسلامی این حضور عزتمندانه و حماسی ملت ایران در صحنه است شهادت حاج قاسم نقطه آغازی بر پایان حضور امریکایی ها در منطقه است حضور و پشتوانه مردمی از انقلاب اسلامی صیانت کرده است/مکتب و ابعاد شخصیتی و فکری شهید سلیمانی باید تبیین شود بهره برداری از ۴۹ پروژه عمرانی در شهرستان زاوه شکوه و بالندگی انقلاب اسلامی در شهر پیشتاز انقلاب اداره کشور نیازمند مسئولانی با قواره انقلابی است/جمهوری اسلامی با شهید سلیمانی رسم مقاومت را به ملت‌های منطقه آموخت