بدون نظر
 
مدیر جهاد کشاورزی تربت حیدریه:
سطح زیر کشت محصولات دیمی در تربت حیدریه ۸ هزار هکتار می باشد
تاریخ انتشار : ۲۷ اردیبهشت ۱۳۹۴ در ۱۱:۳۲ ق.ظ
 
مدیر جهاد کشاورزی تربت حیدریه گفت: با توجه به بارندگی های اخیر سطح زیر کشت دیم در مزارع تربت حیدریه به 8 هزار هکتار رسیده است.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی تابان تربت، سعادت علی نیا روز یکشنبه در گفتگو با خبرنگاران مساحت کل زمینهای کشاورزی این شهرستان را 44 هزار هکتار اعلام کرد و افزود: از این مزارع 16 هزار هکتار کشتزار گندم و جو ابی و همچنین 8 هزار هکتار به کشت دیم اختصاص داده شده است.

 

وی دلیل افزایش کشت دیم را بارش های بهاری عنوان کرد و افزود: بارش های اخیر در فصل زمستان و بخصوص بهار باعث شده تا مردم به کشت محصولات دیمی از جمله، جو، گندم و هندوانه رغبت بیشتری داشته باشند.

 

علی نیا اذعان کرد: در شهرستان تربت حیدریه از هرهکتار کشتزار آبی گندم 5 تن و هر هکتار کشتزار دیم حدود یک تن محصول برداشت می شود.

 

مدیر جهاد کشاورزی تربت حیدریه تصریح کرد: با توجه به افزایش 46 درصدی بارندگی ها اخیر در این شهرستان، پیش بینی می شود تا پایان امسال حدود 70 هزار تن گندم و جو برداشت شود که از این مقدار  30 هزار تن مازاد بر نیاز کشاورزان بوده و تحویل سیلوهای گندم می شود.

 

بخش کشاورزی تربت حیدریه با تولید 37 نوع محصول زراعی و 31 نوع محصول باغی به ترتیب رتبه های پنجم و سوم خراسان رضوی را به خود اختصاص داده است.

 

انتهای پیام/

لینک کوتاه:

!!تــوجـه

  • لطفا نظرات خود را فقط در مورد همین مطلب بنویسید
  • لطفا نظرات خود را به فارسی تایپ نمایید
  • لطفا سعی کنید نظرتان مختصر و مفید باشد
  • به نظرات دیگر کاربران احترام بگذارید

ثبت نظر :


 
 
x
اختصاص هزینه جشن های نیمه شعبان به معیشت محرومان در تربت حیدریه مطالبات زعفرانکاران تا پایان اردیبهشت پرداخت می شود بیش از ۱۷ هزار جعبه تخم نوغان در استانهای خراسان توزیع می شود تولید ماسک های دولایه استریل در جلگه رخ تربت حیدریه تخریب ساخت و سازهای غیر مجاز و رفع تصرف اراضی دولتی در تربت حیدریه تلخ و شیرین کرونا در تربت حیدریه تولید ویروس عملیات روانی کرونا و تناقض های بی پاسخ رسانه های معاند لندنی و سعودی جلوه شکوفه های بهاری در شهر کدکن تربت حیدریه غربالگری ۷۵ درصد جمعیت منطقه تربت حیدریه در طرح بسیج ملی مقابله با کرونا غربالگری ۷۷۹۱ نفر در ورودی های تربت حیدریه/اعمال قانون ۱۷ خودروی غیر بومی گشت های امنیتی محله محور بسیج تربت حیدریه تغییر ماموریت داد دستگیری باند حفاران غیرمجاز در کدکن