بدون نظر
 
مدیر جهاد کشاورزی تربت حیدریه:
سطح زیر کشت محصولات دیمی در تربت حیدریه ۸ هزار هکتار می باشد
تاریخ انتشار : ۲۷ اردیبهشت ۱۳۹۴ در ۱۱:۳۲ ق.ظ
 
مدیر جهاد کشاورزی تربت حیدریه گفت: با توجه به بارندگی های اخیر سطح زیر کشت دیم در مزارع تربت حیدریه به 8 هزار هکتار رسیده است.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی تابان تربت، سعادت علی نیا روز یکشنبه در گفتگو با خبرنگاران مساحت کل زمینهای کشاورزی این شهرستان را 44 هزار هکتار اعلام کرد و افزود: از این مزارع 16 هزار هکتار کشتزار گندم و جو ابی و همچنین 8 هزار هکتار به کشت دیم اختصاص داده شده است.

 

وی دلیل افزایش کشت دیم را بارش های بهاری عنوان کرد و افزود: بارش های اخیر در فصل زمستان و بخصوص بهار باعث شده تا مردم به کشت محصولات دیمی از جمله، جو، گندم و هندوانه رغبت بیشتری داشته باشند.

 

علی نیا اذعان کرد: در شهرستان تربت حیدریه از هرهکتار کشتزار آبی گندم 5 تن و هر هکتار کشتزار دیم حدود یک تن محصول برداشت می شود.

 

مدیر جهاد کشاورزی تربت حیدریه تصریح کرد: با توجه به افزایش 46 درصدی بارندگی ها اخیر در این شهرستان، پیش بینی می شود تا پایان امسال حدود 70 هزار تن گندم و جو برداشت شود که از این مقدار  30 هزار تن مازاد بر نیاز کشاورزان بوده و تحویل سیلوهای گندم می شود.

 

بخش کشاورزی تربت حیدریه با تولید 37 نوع محصول زراعی و 31 نوع محصول باغی به ترتیب رتبه های پنجم و سوم خراسان رضوی را به خود اختصاص داده است.

 

انتهای پیام/

لینک کوتاه:

تــوجـه

  • لطفا نظرات خود را فقط در مورد همین مطلب بنویسید
  • لطفا نظرات خود را به فارسی تایپ نمایید
  • لطفا سعی کنید نظرتان مختصر و مفید باشد
  • به نظرات دیگر کاربران احترام بگذارید

ثبت نظر :


 
 
x
لزوم ترسیم‌ نقشه راه ورود سرمایه‌گذاران به تربت حیدریه/ مدیریت شهری نیاز به مشارکت شرکت‌های خصوصی دارد تاکید فرماندار تربت حیدریه بر تشکیل صندوق های سرمایه گذاری کشاورزی اهدای ۳۵ سری جهیزیه به نوعروسان نیازمند تربت حیدریه محور حیاتی تربت حیدریه به مشهد نیازمند نگاه ویژه مسئولان است/احصاء نقاط ضعف و قدرت در مواجه با بحران های مختلف الزامی است آمریکایی ها اعتراف کردند تروریست هستند/پادوهای آمریکا و جنتلمن های پشت میز مذاکره همان تروریست های فرودگاه بغداد هستند رها سازی ۳۰۰ خودروی گرفتار برف و کولاک در تربت حیدریه چهارمین جشنواره فرهنگی هنری قرآنی خاتون خورشید در خراسان رضوی برگزار می شود مطالبه تربتی‌ها برای اتصال منازل به شبکه فاضلاب شهری/ بخش خصوصی به وعده‌اش عمل نکرد محور مقاومت منافع آمریکا را به خطر انداخته است/دشمن با عملیات روانی در فضای مجازی به دنبال شکاف بین مردم و مسئولان است نجات یک خانواده گرفتار برف در دامنه کوههای تربت حیدریه/با اولویت بندی در حال بازگشایی مسیرهای فرعی هستیم/تا ساعتی دیگر شبکه اصلی دیجیتال متصل خواهد شد محور تربت حیدریه به مشهد بازگشایی شد/اسکان اضطراری یکهزار مسافر گرفتار در برف تمام راههای روستایی و فرعی تربت حیدریه مسدود است/محور تربت حیدریه به مشهد همچنان مسدود/معابر اصلی شهر باز، اما تردد به سختی انجام می شود