بدون نظر
 
پروانه ملل در پیله ای از ابهام!
سرنوشت بزرگترین اقامتگاه بین راهی کشور در چالشی جدید!
تاریخ انتشار : ۲۸ اردیبهشت ۱۳۹۹ در ۱۲:۱۳ ب.ظ
 
تعدادی از اعضای شورای شهر تربت حیدریه بعد از گذشت یکسال از بر زمین خوردن کلنگ بزرگترین اقامتگاه بین راهی کشور توسط علی لاریجانی رئیس مجلس شورای اسلامی، حالا به فکر دریافت برنامه، طرح و متراژ پروژه مربوطه هستند و ظاهرا ابتدا به مصوبه اعطای پروانه رایگان به کارفرمای پروژه، یعنی موسسه مالی اعتباری ملل بدون حد و حدود و تعیین مشخصات رای داده اند‌.

به گزارش خبرنگار تابان تربت، صبح روز 12 اردیبهشت ماه 98، بزرگ‌ترین مجتمع اقامتی رفاهی بین‌راهی کشور در زمینی به متراژ ۱۸ هکتار با سرمایه ‌گذاری ۳ هزار میلیارد ریال و اشتغال‌زایی ۵۰۰ نفر با حضور علی لاریجانی رئیس مجلس شورای اسلامی در کمربندی تربت ‌حیدریه کلنگ زنی شد.

با توجه به اینکه سرمایه گذاری این پروژه بزرگ در منطقه تربت حیدریه موسسه مالی و اعتباری ملل بود، شورای شهر در بدو ورود برای این سرمایه گذار، فرش قرمزپهن کرد و اعلام داشت که برای احداث این پروژه تمام همکاری خود را با سرمایه گذار انجام خواهند داد.

هرچند گمانه زنی ها از سفر رئیس مجلس شورای اسلامی و کلنگ زنی چندین پروژه بزرگ در یک روز، شائبه تبلیغاتی بودن این سفر را در اذهان منعکس کرد، اما مردم با توجه به اینکه شهرستان تربت حیدریه در کریدور شمال به جنوب و در مسیر اصلی عبور سالانه بیش از 7 میلیون زائر امام رضا علیه السلام قرار گرفته اند به احداث چنین پروژه ای امیدوار بودند.

پیش از این در همین رسانه در گزارشی با عنوان سالگردی تلخ برای کلنگ زنی های بی نتیجه رئیس مجلس در شهرستان تربت حیدریه اشاره شده بود و ظاهرا بعد از رسانه ای شدن موضوع اعضای شورای شهر تربت حیدریه به تکاپو افتادند

سعید باستانی، نماینده مردم تربت حیدریه در مجلس شورای اسلامی در این خصوص اظهار کرد: روند مالکیت زمین ها و اراضی و تغییر کاربری آنها طولانی بوده و ما می بایست رضایت حدود 60 نفر را جلب می کردیم تا انتقال اسناد در دفاتر اسناد رسمی سریعتر انجام شود.

حالا بنا به اطلاعات رسیده از اتاق شیشه ای شورای شهرتربت حیدریه، خبرهایی مبنی بر لغو مصوبه اهدای پروانه رایگان به موسسه مالی اعتباری ملل، کارفرمای پروژه بزرگترین اقامتگاه بین راهی کشور رسیده است.

ظاهرا برخی اعضای شورای اسلامی شهر که قبل از کلنگ زنی پروژه بزرگترین اقامتگاه بین راهی کشور در تربت‌ حیدریه به درخواست شهرداری به لایحه اعطای پروانه رایگان این پروژه رای مثبت داده بودند، طی نامه ای از رای مثبت خود برگشته و درخواست برگشت مصوبه شورا را دارند.

قرار است این تصمیم امروز یکشنبه در صحن علنی شورای پنجم شهر مجددا بررسی شود!

تعدیل تلویحی عضو شورای شهر از درخواست برای لغو مصوبه پروانه رایگان به اقامتگاه بین راهی

تعدادی از اعضای شورای اسلامی شهر بعد از گذشت یکسال از بر زمین خوردن کلنگ بزرگترین اقامتگاه بین راهی کشور توسط علی لاریجانی رئیس مجلس شورای اسلامی در تربت حیدریه حالا به فکر دریافت برنامه، طرح و متراژ پروژه مربوطه هستند و ظاهرا ابتدا به مصوبه اعطای پروانه رایگان به کارفرمای پروژه یعنی موسسه مالی اعتباری ملل بدون حد و حدود و تعیین مشخصات رای داده اند‌.

بعد از رسانه ای شدن این تصمیم (درخواست لغو مصوبه توسط سه عضو شورا) یک عضو از شورا وجود نامه های درخواست را تایید نکرد، اما خواستار شفافیت در معرفی شخصی که اطلاعات مربوط به این مسئله را به رسانه ها داده شده و به اصل ماجرا آنچنان که باید نپرداخت.

حالا رامین مصطفوی عضو شورای شهر که شنیده می شد، وی یکی از سه عضوی از شورا بوده که نامه درخواست لغو پروانه بزرگترین اقامتگاه بین راهی کشور در تربت حیدریه را برای طرح در شورا در دفتر شورا ثبت کرده، بعد از رسانه ای شدن ماجرا در روزهای اخیر و بعد از رایزنی هایی که گفته می شود، سعید باستانی نماینده مجلس شورای اسلامی با اعضای شورا داشته و در تلاش بوده تا از تصمیم لغو پروانه آنها را منصرف کند، ظاهرا نظر خود را تعدیل کرده و درخواست لغو مصوبه قبل را تلویحا رد کرده است.

رامین مصطفوی در این خصوص و در گفت و گو با خبرنگار ما می افزاید: نامه ای برای تعیین تکلیف پروژه زده ایم و خواسته ایم تا سرمایه گذار طرح پروژه را به شورا بیاورد که تا کنون این اقدام صورت نپذیرفته است.

وی تصریح کرد: ما گفته ایم که به عنوان شورای شهر به شما کمک خواهیم کرد و پروانه رایگان هم داده ایم اما باید حد و حدود و متراژ پروژه مشخص شود!

مصطفوی خاطر نشان کرد: کسی درخواست لغو مصوبه را نداده و گفته ایم اگر طرح پروژه را نیاورند، باید پروانه رایگان لغو شود.

مصطفوی از سئوال خبرنگار ما برای تعیین وقت شورا برای سرمایه گذار پروژه طفره رفت و گفت: به گفته باستانی نماینده مجلس کارهای پروژه به مراحل آخر رسیده است.

نادر سلیمانی، عضوی دیگر که یکی از درخواست کننده های لغو مصوبه پروانه رایگان بوده، این موضوع را به کلی رد کرده است.

حالا باید منتظر ماند و دید امروز یکشنبه که قرار است ظاهرا این مسئله در جلسه شورای شهر مطرح شود دو امضا کننده دیگر که درخواست لغو مصوبه اهدای پروانه رایگان را داشته اند چه تصمیمی خواهند گرفت و همچنان “پروانه ملل در پیله ای از ابهام”خواهد بود یا خیر؟

انتهای پیام/

لینک کوتاه:

!!تــوجـه

  • لطفا نظرات خود را فقط در مورد همین مطلب بنویسید
  • لطفا نظرات خود را به فارسی تایپ نمایید
  • لطفا سعی کنید نظرتان مختصر و مفید باشد
  • به نظرات دیگر کاربران احترام بگذارید

ثبت نظر :


 
 
x
سهم ۲۵ درصدی تربت‌ حیدریه از تسهیلات کرونا برخی ادبیات‌ و برخورد‌ها با مجلس یازدهم طبیعی نیست شکوه مواسات، همدلی و کمک مومنانه در تربت حیدریه/از طبخ ۴۰ هزار پرس غذای گرم و توزیع بیش از ۱۰۰۰ بسته معیشتی بین نیازمندان تا اردوهای جهادی در مناطق محروم روستایی فروش پساب تصفیه خانه، حلقه مفقوده تکمیل پروژه فاضلاب تربت حیدریه محورهای مهم بیانات رهبر معظم انقلاب اسلامی در روز عید قربان آمریکا با تعرض به هواپیمای مسافربری به دنبال فضای آشوب و اختلاف در کشور بود رفتار دولت نژادپرست آمریکا را محکوم و از حرکت مردم حمایت می‌کنیم بودجه شهرداری تربت حیدریه ۸۹۶ میلیارد ریال است/عمده بدهی شهرداری متعلق به بانک شهر است رهاسازی بیش از ۲۹۰ هزار قطعه ماهی در استخرهای ذخیره کشاورزی رخ طرح تفکیک پسماند از مبدا در تربت حیدریه آغاز شد پرداخت مطالبات زعفرانکاران خراسان طی هفته جاری نماز جمعه شهر کدکن ۱۰ ساله شد