بدون نظر
 
مدیر جهاد کشاورزی جلگه رخ:
سالانه ۷۰ هزار راس دام مازاد در جلگه رخ تربت حیدریه تولید می شود
تاریخ انتشار : ۲۳ بهمن ۱۳۹۹ در ۱۰:۴۶ ق.ظ
 
شیبانی با بیان اینکه این بخش یکی از قطب های تولید دام سبک و سنگین خراسان رضوی به شمار می رود، افزود: بر همین اساس سالانه 70 هزار دام مازاد بر نیاز در این منطقه تولید می شود.

مهدی شیبانی مدیر جهاد کشاورزی جلگه رخ تربت حیدریه در گفت و گو با خبرنگار تابان تربت؛ با بیان اینکه این بخش یکی از قطب های تولید دام سبک و سنگین خراسان رضوی به شمار می رود، افزود: بر همین اساس سالانه 70 هزار دام مازاد بر نیاز در این منطقه تولید می شود.

وی جمعیت دامی منطقه رخ تربت حیدریه را بالغ بر 150 هزار راس دام سبک و 5 هزار راس دام سنگین عنوان کرد و گفت: در یکی از این دامداری ها بیش از 15 هزار دام به روش نوین و با نژادهای مختلف دام تولید می شود.

توزیع بیش از 4500 تن خوراک دام میان دامداران بخش رخ

رئیس مرکزجهاد کشاورزی رخ بیان داشت: در پنج ماه دوم امسال، بیش از 4500 تن انواع خوراک دام میان دامداران این منطقه توزیع کرده است.

شیبانی گفت: جلگه رخ یکی از بخش های مهم شهرستان تربت حیدریه در زمینه دامپروری است و بخش بزرگی از گوشت و لبنیات استان توسط این منطقه تامین می‌شود و در تلاش هستیم با تامین خوراک مورد نیاز دامداری‌ها، شرایط برای افزایش تولیدات در این بخش فراهم شود.

انتهای پیام/

لینک کوتاه:

!!تــوجـه

  • لطفا نظرات خود را فقط در مورد همین مطلب بنویسید
  • لطفا نظرات خود را به فارسی تایپ نمایید
  • لطفا سعی کنید نظرتان مختصر و مفید باشد
  • به نظرات دیگر کاربران احترام بگذارید

ثبت نظر :


 
 
x
شناسایی ۶ بیمار مشکوک به کرونای جهش یافته در تربت حیدریه درتعظیم شعائرمذهبی اقتضای زمان را درنظر بگیریم راویان دفاع ‌مقدس ذخیره نظام هستند سوء مدیریت جهاد کشاورزی کمبود مقطعی مرغ را رقم زد سند چشم‌انداز توسعه دانشگاه علوم پزشکی تربت حیدریه نویدبخش تحول در حوزه آموزش است تولید ۳۲۱ تن ماهیان سردآبی و گرمابی در شهرستان تربت حیدریه ارتقاء مسیر جاده ای تربت حیدریه به نیشابور باعث توسعه اقتصادی منطقه می شود زمین دانشگاه فرهنگیان تربت ‌حیدریه در انتظار ردیف اعتبارات مصوب ملی است معرفی نشریه بخارا در کتابخانه شهید بهشتی تربت حیدریه آغاز مرحله دوم واکسیناسیون علیه کرونا در تربت حیدریه ششمین جشنواره ملی عکس زعفران برگزیدگان خود را شناخت تولید ۳۲۰هزار قطعه ماهیان زینتی در شهرستان تربت حیدریه