بدون نظر
 
مدیر کل دادگستری خراسان رضوی:
سالانه ۱۵ هزار پرونده وارد دستگاه قضایی می شود/بیشتر معضلات و ناهنجاری های جامعه ریشه فرهنگی دارند
تاریخ انتشار : ۰۲ اردیبهشت ۱۳۹۴ در ۲:۵۹ ب.ظ
 
مدیر کل دادگستری خراسان رضوی با اشاره به وجود 270 هزار فقره پرونده در دادگستری های این استان افزود: بطور میانگین هر سال 15 هزار پرونده به دستگاه قضایی استان وارد می شود.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی تابان تربت، مظفری ظهر چهارشنبه در دیدار با کارکنان دادگستری تربت حیدریه اظهار کرد: عوامل مختلفی باعث شده تراکم کاری در دسگاه قضا بالا برود و یکی از مهمترین این عوامل رشد جمعیت اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی جامعه است.

 

وی بیان کرد: بخش عمده گرفتاریها در دستگاه قضا این است که متاسفانه برخی متولیان دستگاههای اجرائی یا به وظایف خود عمل نمی کنند و یا احساس مسئولیت ندارند و به همین جهت پرونده های زیادی در دادگستری ها تشکیل شده است.

 

مظفری ایجاد بنگاههای بی کیفیت توسط دستگاههای اجرایی کشور را معضلی مهم عنوان کرد و گفت: حدود 50 درصد از پرونده های موجود در دستگاه قضایی ناشی از اختلافات بنگاههای معاملاتی و دستگاههای اجرایی کشور است که اگر متولیان امر به وظایف خود بخوبی عمل کنند خیلی از معضلات و مشکلات برطرف می شود.

 

مدیر کل دادگستری خراسان رضوی اظهار کرد: در سه سال اخیر حدود 3 هزار قاضی جذب دستگاههای قضایی شده که مجموع قضات را به 10 هزار نفر رسانده است.

 

وی ریشه اصلی معضلات کشور را مسائل فرهنگی ذکر کرد و افزود: متولیان فرهنگی کشور باید با یک مدیریت جهادی تلاش بیشتری را در راستای فرهنگ سازی مردم در قبال برخی مسائل مانند طلاق، اعتیاد و حق الناس داشته باشند.

 

مدیر کل دادگستری خراسان رضوی گفت: امروز جامعه اسلامی نیازمند یک تحول و دگرگونی بزرگ فرهنگی است تا به سبب آن و در یک شیب ملایم و بازه زمانی مناسب بسیاری از معضلات و ناهنجاری ها در کشور کاهش یابد.

 

انتهای پیام/

لینک کوتاه:

تــوجـه

  • لطفا نظرات خود را فقط در مورد همین مطلب بنویسید
  • لطفا نظرات خود را به فارسی تایپ نمایید
  • لطفا سعی کنید نظرتان مختصر و مفید باشد
  • به نظرات دیگر کاربران احترام بگذارید

ثبت نظر :


 
 
x
افراد منتخب معیارهای ولی فقیه را داشته باشند/اسلام کاخ قدرت های جهانی نظام سلطه را به لرزه انداخته است فرآیند برگزاری انتخابات مجلس در پایتخت ابرایشم ایران خون بهای حاج قاسم و شهدای مقاومت اخراج آمریکا از منطقه است/ مجلس قوی و نترس ‌کشور را می سازد کشور با رای ملت اداره می شود/دو تابعیتی ها مشکلات اساسی برای کشور بوجود آوردند/تفکر ما نمی توانیم در حوزه اقتصادی مشکلات را افزایش داده است مردم با خلق حماسه ای دیگر پرونده سیاسی ۹۸ را تکمیل خواهند کرد عوامل اجرایی و نظارت نقش مهمی در سلامت برگزاری انتخابات دارند/لزوم اجرای قانون و رعایت اصل بی طرفی و جانبداری در انتخابات پیش رو نظام اسلامی و جبهه مقاومت به مجلسی شجاع، انقلابی و کارآمد نیاز دارد همه جریان های سیاسی در انتخابات حضور دارند/۵ هزار نفر مجری برگزاری انتخابات در حوزه انتخابیه تربت حیدریه ۲۵ درصد از مطالبات زعفران کاران امروز پرداخت می شود نصب سازه فوق سنگین ۵۲ متری کارخانه فولاد تربت حیدریه/تکنولوژی واحدهای احیا و گندله سازی در کشور بومی شده است راهپیمایی ۲۲ بهمن تربت حیدریه در قاب تصویر انقلاب اسلامی تحول شگرفی در امت های جهان اسلام پدیدار کرد/بمب هسته ای جمهوری اسلامی این حضور عزتمندانه و حماسی ملت ایران در صحنه است