بدون نظر
 
مدیر کل دادگستری خراسان رضوی:
سالانه ۱۵ هزار پرونده وارد دستگاه قضایی می شود/بیشتر معضلات و ناهنجاری های جامعه ریشه فرهنگی دارند
تاریخ انتشار : ۰۲ اردیبهشت ۱۳۹۴ در ۲:۵۹ ب.ظ
 
مدیر کل دادگستری خراسان رضوی با اشاره به وجود 270 هزار فقره پرونده در دادگستری های این استان افزود: بطور میانگین هر سال 15 هزار پرونده به دستگاه قضایی استان وارد می شود.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی تابان تربت، مظفری ظهر چهارشنبه در دیدار با کارکنان دادگستری تربت حیدریه اظهار کرد: عوامل مختلفی باعث شده تراکم کاری در دسگاه قضا بالا برود و یکی از مهمترین این عوامل رشد جمعیت اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی جامعه است.

 

وی بیان کرد: بخش عمده گرفتاریها در دستگاه قضا این است که متاسفانه برخی متولیان دستگاههای اجرائی یا به وظایف خود عمل نمی کنند و یا احساس مسئولیت ندارند و به همین جهت پرونده های زیادی در دادگستری ها تشکیل شده است.

 

مظفری ایجاد بنگاههای بی کیفیت توسط دستگاههای اجرایی کشور را معضلی مهم عنوان کرد و گفت: حدود 50 درصد از پرونده های موجود در دستگاه قضایی ناشی از اختلافات بنگاههای معاملاتی و دستگاههای اجرایی کشور است که اگر متولیان امر به وظایف خود بخوبی عمل کنند خیلی از معضلات و مشکلات برطرف می شود.

 

مدیر کل دادگستری خراسان رضوی اظهار کرد: در سه سال اخیر حدود 3 هزار قاضی جذب دستگاههای قضایی شده که مجموع قضات را به 10 هزار نفر رسانده است.

 

وی ریشه اصلی معضلات کشور را مسائل فرهنگی ذکر کرد و افزود: متولیان فرهنگی کشور باید با یک مدیریت جهادی تلاش بیشتری را در راستای فرهنگ سازی مردم در قبال برخی مسائل مانند طلاق، اعتیاد و حق الناس داشته باشند.

 

مدیر کل دادگستری خراسان رضوی گفت: امروز جامعه اسلامی نیازمند یک تحول و دگرگونی بزرگ فرهنگی است تا به سبب آن و در یک شیب ملایم و بازه زمانی مناسب بسیاری از معضلات و ناهنجاری ها در کشور کاهش یابد.

 

انتهای پیام/

لینک کوتاه:

!!تــوجـه

  • لطفا نظرات خود را فقط در مورد همین مطلب بنویسید
  • لطفا نظرات خود را به فارسی تایپ نمایید
  • لطفا سعی کنید نظرتان مختصر و مفید باشد
  • به نظرات دیگر کاربران احترام بگذارید

ثبت نظر :


 
 
x
غربالگری ۷۷۹۱ نفر در ورودی های تربت حیدریه/اعمال قانون ۱۷ خودروی غیر بومی گشت های امنیتی محله محور بسیج تربت حیدریه تغییر ماموریت داد دستگیری باند حفاران غیرمجاز در کدکن شیوع ویروس کرونا و کاهش ۵۱ درصدی مصرف بنزین در منطقه تربت حیدریه/افزایش ۱۲ درصدی فرآوردهای نفتی در سال ۹۸ آیا فرانسه و انگلیس کیت‌های آلوده تشخیص کرونا به ایران می‌‌فرستند؟/ نگرانی از تکرار تجربه خون‌‌های آلوده جهادگران دیروز، مدافعان امروز خسارت ۷ میلیارد ریالی سیل به کشاورزان تربت حیدریه ویروسی که همدلی را مُسری کرد کمک ۶ میلیارد ریالی خیر مه ولاتی به شبکه بهداشت ودرمان شهرستان مه ولات تابع تصمیمات کشوری هستیم/برخی از اعمال محدودیت ها در حیطه اختیار مقامات شهرستانی نیست!/برخی مصوبات بمنظور پیشنهاد حساسیت بیماری برای شهروندان بود سوغات کرونایی تهرانی ها برای مردم تربت حیدریه/مصوبات لازم الاجرایی که یکی پس از دیگری لغو می شوند محورهای مهم بیانات رهبر معظم انقلاب اسلامی در روز مبعث