بدون نظر
 
سازمان مبارزه با مفاسد اقتصادی راه حل خوبی برای مبارزه با فساد نیست
تاریخ انتشار : ۱۹ خرداد ۱۳۹۴ در ۵:۰۶ ب.ظ
 
وزیر دادگستری گفت: هدف از این طرح تشکیل سازمان مبارزه با مفاسد اقتصادی است، این سازمان، یک سازمان فرا قوه‌ای است و یک شورای سیاست‌گذاری داشته و ساختار آن شبیه بانک مرکزی است.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا حجت الاسلام مصطفی پورمحمدی وزیر دادگستری در گفتگو با نارخبر، گفت: سازمان مبارزه با مفاسد اقتصادی به درد نمی خورد و راه حل خوبی برای مبارزه با مفاسد اقتصادی نیست.

وی با اشاره به حجم پرونده های مفاسد اقتصادی اظهار کرد: نظر کارشناسی خود را در مورد مبارزه با مفاسد در جلسات مشترک نمایندگان قوای سه گانه گفتم.

پورمحمدی در مورد تعداد پرونده ها بیان کرد: عدد خاصی نمی توان اعلام کرد زیرا در شهرهای مختلف پرونده داریم و حجم فساد هر پرونده هم متفاوت است.

وی با اشاره به تاکید رهبر معظم انقلاب بر مبارزه با پدیده کوه خواری و جنگل خواری افزود: دولت و قوه قضائیه به طور جد پیگیر تحقق این خواسته رهبری هستند و خوشبختانه کنترل شده است.

 

این سخنان وزیر دادگستری در حالی است که محمدرضا پورابراهیمی عضو کمیسیون اقتصادی مجلس در یک مصاحبه بر پیگیری نمایندگان برای تشکیل این سازمان خبر داده بود.

وی در مورد هدف این سازمان گفته بود: هدف از طرح تشکیل سازمان مبارزه با مفاسد اقتصادی است، این سازمان، یک سازمان فراقوه‌ای است و  یک شورای سیاست‌گذاری داشته و ساختار آن شبیه بانک مرکزی است.

پورابراهیمی با بیان اینکه در این طرح تشکیل سه بخش دادگاه، دادسرا و دیوان عالی در مجموعه سازمان مبارزه با مفاسد اقتصادی پیش بینی شده است، گفت: این سازمان تشکیلات و موضوعات اقتصادی و مرتبط با خودش را دارد و دولایه نیرو برای آن پیش بینی شده است که یکی قضات و دیگری ضابطین هستند.

وی تشریح کرد: شورای سیاست گذاری سازمان مبارزه با مفاسد اقتصادی، مرکب از سران قوا است و عضویت وزرای اطلاعات و دادگستری و روسای کمیسیون‌های اصل 90 و اقتصاد مجلس در  این طرح پیش بینی شده است.

 

البته آیت‌الله آملی لاریجانی رئیس قوه قضائیه نیز در جلسه نمایندگان کمیسیون قضایی و حقوقی مجلس ایراداتی بر طرح گرفته بود که باید مطابق با قانون اساسی می شد و در دستور کار نمایندگان برای رفع آن قرار گرفت تا در جلسات آینده مطرح شود.

 

گفتنی است سابقه تدوین طرح مبارزه با مفاسد اقتصادی در مجلس به 2 سال پیش باز می گردد و در این مدت موافقان و مخالفانی داشته است.

 

انتهای پیام/ر

لینک کوتاه:

تــوجـه

  • لطفا نظرات خود را فقط در مورد همین مطلب بنویسید
  • لطفا نظرات خود را به فارسی تایپ نمایید
  • لطفا سعی کنید نظرتان مختصر و مفید باشد
  • به نظرات دیگر کاربران احترام بگذارید

ثبت نظر :


 
 
x
بلاتکلیفی رشته های علوم انسانی و باستان شناسی در دانشگاه تربت حیدریه/نامادری دانشگاه فردوسی گریبانگیر دانشگاههای کوچکتر/وزیر علوم: بر اساس ظرفیت ها و استعدادهای منطقه ای دانشگاهها را حمایت می کنیم تربیت نیروی انسانی کارآمد از اهداف اصلی توسعه آموزش عالی کشور است در مقابل عوامل واداده و غرب گرا باید ایستادگی کنیم معابر شهری تربت حیدریه برای معلولان مناسب سازی نشده است اکیپ های راهداری به نقاط برفگیر محورهای مواصلاتی تربت حیدریه اعزام شدند مرخصی «جهرمی» مسبب قطعی ۱۰ روزه اینترنت در کشور/ دستگاه قضا به خسارت‌های وارد آمده به مردم و کشور ورود می‌کند؟ چشم بینای کارآفرین جوان تربت حیدریه به امید حمایت مسئولان باز است کارخانه قند تربت حیدریه موفق ترین واحد تولیدی شرق کشور/گلایه تولید کنندگان شکر از نرخ های تکلیفی و قیمت گذاری نامناسب توسط دولت حل بحران‌ کشف‌رود در دست‌انداز اعتبارات دولتی/ ضرورت تکمیل هرچه سریع‌تر تصفیه‌خانه چرم شهر تخلفات انتخاباتی در فضای مجازی رصد می شود/۶۵ درصد جمعیت منطقه تربت حیدریه واجد شرایط رای تربت حیدریه قطب رشته ورزشی پاورلیفتینگ کشور مردم برای حفظ نظام اسلامی با بصیرت به میدان آمدند/مسئولان با بی تدبیری خود مشکلات معیشتی مردم را بیشتر نکنند