بدون نظر
 
سازمان مبارزه با مفاسد اقتصادی راه حل خوبی برای مبارزه با فساد نیست
تاریخ انتشار : ۱۹ خرداد ۱۳۹۴ در ۵:۰۶ ب.ظ
 
وزیر دادگستری گفت: هدف از این طرح تشکیل سازمان مبارزه با مفاسد اقتصادی است، این سازمان، یک سازمان فرا قوه‌ای است و یک شورای سیاست‌گذاری داشته و ساختار آن شبیه بانک مرکزی است.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا حجت الاسلام مصطفی پورمحمدی وزیر دادگستری در گفتگو با نارخبر، گفت: سازمان مبارزه با مفاسد اقتصادی به درد نمی خورد و راه حل خوبی برای مبارزه با مفاسد اقتصادی نیست.

وی با اشاره به حجم پرونده های مفاسد اقتصادی اظهار کرد: نظر کارشناسی خود را در مورد مبارزه با مفاسد در جلسات مشترک نمایندگان قوای سه گانه گفتم.

پورمحمدی در مورد تعداد پرونده ها بیان کرد: عدد خاصی نمی توان اعلام کرد زیرا در شهرهای مختلف پرونده داریم و حجم فساد هر پرونده هم متفاوت است.

وی با اشاره به تاکید رهبر معظم انقلاب بر مبارزه با پدیده کوه خواری و جنگل خواری افزود: دولت و قوه قضائیه به طور جد پیگیر تحقق این خواسته رهبری هستند و خوشبختانه کنترل شده است.

 

این سخنان وزیر دادگستری در حالی است که محمدرضا پورابراهیمی عضو کمیسیون اقتصادی مجلس در یک مصاحبه بر پیگیری نمایندگان برای تشکیل این سازمان خبر داده بود.

وی در مورد هدف این سازمان گفته بود: هدف از طرح تشکیل سازمان مبارزه با مفاسد اقتصادی است، این سازمان، یک سازمان فراقوه‌ای است و  یک شورای سیاست‌گذاری داشته و ساختار آن شبیه بانک مرکزی است.

پورابراهیمی با بیان اینکه در این طرح تشکیل سه بخش دادگاه، دادسرا و دیوان عالی در مجموعه سازمان مبارزه با مفاسد اقتصادی پیش بینی شده است، گفت: این سازمان تشکیلات و موضوعات اقتصادی و مرتبط با خودش را دارد و دولایه نیرو برای آن پیش بینی شده است که یکی قضات و دیگری ضابطین هستند.

وی تشریح کرد: شورای سیاست گذاری سازمان مبارزه با مفاسد اقتصادی، مرکب از سران قوا است و عضویت وزرای اطلاعات و دادگستری و روسای کمیسیون‌های اصل 90 و اقتصاد مجلس در  این طرح پیش بینی شده است.

 

البته آیت‌الله آملی لاریجانی رئیس قوه قضائیه نیز در جلسه نمایندگان کمیسیون قضایی و حقوقی مجلس ایراداتی بر طرح گرفته بود که باید مطابق با قانون اساسی می شد و در دستور کار نمایندگان برای رفع آن قرار گرفت تا در جلسات آینده مطرح شود.

 

گفتنی است سابقه تدوین طرح مبارزه با مفاسد اقتصادی در مجلس به 2 سال پیش باز می گردد و در این مدت موافقان و مخالفانی داشته است.

 

انتهای پیام/ر

لینک کوتاه:

تــوجـه

  • لطفا نظرات خود را فقط در مورد همین مطلب بنویسید
  • لطفا نظرات خود را به فارسی تایپ نمایید
  • لطفا سعی کنید نظرتان مختصر و مفید باشد
  • به نظرات دیگر کاربران احترام بگذارید

ثبت نظر :


 
 
x
آمریکایی ها اعتراف کردند تروریست هستند/پادوهای آمریکا و جنتلمن های پشت میز مذاکره همان تروریست های فرودگاه بغداد هستند رها سازی ۳۰۰ خودروی گرفتار برف و کولاک در تربت حیدریه چهارمین جشنواره فرهنگی هنری قرآنی خاتون خورشید در خراسان رضوی برگزار می شود مطالبه تربتی‌ها برای اتصال منازل به شبکه فاضلاب شهری/ بخش خصوصی به وعده‌اش عمل نکرد محور مقاومت منافع آمریکا را به خطر انداخته است/دشمن با عملیات روانی در فضای مجازی به دنبال شکاف بین مردم و مسئولان است نجات یک خانواده گرفتار برف در دامنه کوههای تربت حیدریه/با اولویت بندی در حال بازگشایی مسیرهای فرعی هستیم/تا ساعتی دیگر شبکه اصلی دیجیتال متصل خواهد شد محور تربت حیدریه به مشهد بازگشایی شد/اسکان اضطراری یکهزار مسافر گرفتار در برف تمام راههای روستایی و فرعی تربت حیدریه مسدود است/محور تربت حیدریه به مشهد همچنان مسدود/معابر اصلی شهر باز، اما تردد به سختی انجام می شود شجاعت صداقت در حادثه تلخ هواپیمای اوکراین/ وقتی بین مردم و حاکمیت پنهان کاری معنا ندارد +اینفوگرافیک بیش از ۵ هزار مسافر گرفتار برف در تربت حیدریه اسکان یافتند/احتمال انسداد جاده طی امشب و فردا محور تربت حیدریه به مشهد همچنان مسدود است/بارش شدید برف در گردنه های سبز و خماری ادامه دارد/عوامل امدادی در حال هدایت مسافران گرفتار در برف به داخل شهر جاده تربت حیدریه به مشهد مسدود شد/ اسکان اضطراری مسافران گرفتار در برف در محور تربت حیدریه به مشهد مهیاست