بدون نظر
 
سازمان مبارزه با مفاسد اقتصادی راه حل خوبی برای مبارزه با فساد نیست
تاریخ انتشار : ۱۹ خرداد ۱۳۹۴ در ۵:۰۶ ب.ظ
 
وزیر دادگستری گفت: هدف از این طرح تشکیل سازمان مبارزه با مفاسد اقتصادی است، این سازمان، یک سازمان فرا قوه‌ای است و یک شورای سیاست‌گذاری داشته و ساختار آن شبیه بانک مرکزی است.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا حجت الاسلام مصطفی پورمحمدی وزیر دادگستری در گفتگو با نارخبر، گفت: سازمان مبارزه با مفاسد اقتصادی به درد نمی خورد و راه حل خوبی برای مبارزه با مفاسد اقتصادی نیست.

وی با اشاره به حجم پرونده های مفاسد اقتصادی اظهار کرد: نظر کارشناسی خود را در مورد مبارزه با مفاسد در جلسات مشترک نمایندگان قوای سه گانه گفتم.

پورمحمدی در مورد تعداد پرونده ها بیان کرد: عدد خاصی نمی توان اعلام کرد زیرا در شهرهای مختلف پرونده داریم و حجم فساد هر پرونده هم متفاوت است.

وی با اشاره به تاکید رهبر معظم انقلاب بر مبارزه با پدیده کوه خواری و جنگل خواری افزود: دولت و قوه قضائیه به طور جد پیگیر تحقق این خواسته رهبری هستند و خوشبختانه کنترل شده است.

 

این سخنان وزیر دادگستری در حالی است که محمدرضا پورابراهیمی عضو کمیسیون اقتصادی مجلس در یک مصاحبه بر پیگیری نمایندگان برای تشکیل این سازمان خبر داده بود.

وی در مورد هدف این سازمان گفته بود: هدف از طرح تشکیل سازمان مبارزه با مفاسد اقتصادی است، این سازمان، یک سازمان فراقوه‌ای است و  یک شورای سیاست‌گذاری داشته و ساختار آن شبیه بانک مرکزی است.

پورابراهیمی با بیان اینکه در این طرح تشکیل سه بخش دادگاه، دادسرا و دیوان عالی در مجموعه سازمان مبارزه با مفاسد اقتصادی پیش بینی شده است، گفت: این سازمان تشکیلات و موضوعات اقتصادی و مرتبط با خودش را دارد و دولایه نیرو برای آن پیش بینی شده است که یکی قضات و دیگری ضابطین هستند.

وی تشریح کرد: شورای سیاست گذاری سازمان مبارزه با مفاسد اقتصادی، مرکب از سران قوا است و عضویت وزرای اطلاعات و دادگستری و روسای کمیسیون‌های اصل 90 و اقتصاد مجلس در  این طرح پیش بینی شده است.

 

البته آیت‌الله آملی لاریجانی رئیس قوه قضائیه نیز در جلسه نمایندگان کمیسیون قضایی و حقوقی مجلس ایراداتی بر طرح گرفته بود که باید مطابق با قانون اساسی می شد و در دستور کار نمایندگان برای رفع آن قرار گرفت تا در جلسات آینده مطرح شود.

 

گفتنی است سابقه تدوین طرح مبارزه با مفاسد اقتصادی در مجلس به 2 سال پیش باز می گردد و در این مدت موافقان و مخالفانی داشته است.

 

انتهای پیام/ر

لینک کوتاه:

تــوجـه

  • لطفا نظرات خود را فقط در مورد همین مطلب بنویسید
  • لطفا نظرات خود را به فارسی تایپ نمایید
  • لطفا سعی کنید نظرتان مختصر و مفید باشد
  • به نظرات دیگر کاربران احترام بگذارید

ثبت نظر :


 
 
x
اولویت جریان انقلابی در مجلس بهبود اقتصاد و رفع قوانین دست و پاگیر تولید است/اولویت تولید در منطقه با محوریت کشاورزی و دامداری است روایت های متناقض یک استعفا! محسن زنگنه نامزد جبهه انقلاب اسلامی در حوزه انتخابیه تربت حیدریه راهی بهارستان شد افراد منتخب معیارهای ولی فقیه را داشته باشند/اسلام کاخ قدرت های جهانی نظام سلطه را به لرزه انداخته است فرآیند برگزاری انتخابات مجلس در پایتخت ابرایشم ایران خون بهای حاج قاسم و شهدای مقاومت اخراج آمریکا از منطقه است/ مجلس قوی و نترس ‌کشور را می سازد کشور با رای ملت اداره می شود/دو تابعیتی ها مشکلات اساسی برای کشور بوجود آوردند/تفکر ما نمی توانیم در حوزه اقتصادی مشکلات را افزایش داده است مردم با خلق حماسه ای دیگر پرونده سیاسی ۹۸ را تکمیل خواهند کرد عوامل اجرایی و نظارت نقش مهمی در سلامت برگزاری انتخابات دارند/لزوم اجرای قانون و رعایت اصل بی طرفی و جانبداری در انتخابات پیش رو نظام اسلامی و جبهه مقاومت به مجلسی شجاع، انقلابی و کارآمد نیاز دارد همه جریان های سیاسی در انتخابات حضور دارند/۵ هزار نفر مجری برگزاری انتخابات در حوزه انتخابیه تربت حیدریه ۲۵ درصد از مطالبات زعفران کاران امروز پرداخت می شود