بدون نظر
 
رییس شورای شهر تربت حیدریه:
ساخت و ساز در حریم مسیل ها شهر تربت حیدریه را به خطر انداخته است
تاریخ انتشار : ۲۰ فروردین ۱۳۹۸ در ۹:۱۵ ق.ظ
 
رییس شورای شهر تربت حیدریه گفت: با توجه به ساخت و ساز در حریم مسیل ها که اغلب غیر قانونی بنا شده شهر تربت حیدریه در محاصره چهار کال اساسی واقع شده و در صورت وقوع بارش شدید باران و جاری شدن سیل جان بسیاری از شهروندان به مخاطره خواهد افتاد.

به گزارش تابان تربت؛ محمد امانی در جمع خبرنگاران اظهار کرد: کال فتح المبین در بلوار جانبازان، کال مطفریه در ابتدای خیابان مظفریه، کال شصت دره در بوستان پیشکوه و کال پشت بوستان ملت واقع در شهرک ولی عصر(عجل الله) مهمترین مناطقی هستند که به دلیل ساخت و سازهای غیر اصولی در داخل حریم آن ها ساکنان این چهار منطقه جانشان در معرض خطر قرار گرفته است.

وی با بیان اینکه بنا ندارم گناه این سهل انگاری ها را به گردن فرد حقیقی یا حقوقی خاصی بیاندازم، گفت: اما واقعیت آن است تمام دستگاه هایی که مجوز ساخت و ساز در حریم کال ها را در سال های گذشته صادر کرده اند، باید بیایند و پاسخگوی این ندانم کاری ها خود باشند.

امانی افزود: البته مشکل تربت حیدریه به همین چهار کال ختم نمی شود، بلکه ۲ باب پمپ بنزین در بلوار جانبازان و شهرک ولیعصر (عجل الله) وجود دارد که دقیقا در کنار کال و بدون توجه به حریم استاندارد ساخته شده که در صورت وقوع سیل شاهد آتش سوزی مهیب ناشی از جاری شدن بنزین و گازوییل در سطح شهر خواهیم بود.

وی برآورد دقیقی از میزان خسارت احتمالی در صورت وقوع جاری شدن سیل عنوان نکرد اما در عین حال گفت: وضعیت کنونی تربت حیدریه نشان می دهد باید هم به شهروندان و هم دیگر مسوولان هشدارهای لازم را بدهیم.

امانی افزود: البته مشکل بزرگتر ما آن است که دستگاه ها تعریف مشخص و استانداردی از حریم ندارند و به عنوان نمونه امروز مشخص شده در حالی که حریم لازم برای ساخت پمپ بنزین در بلوار جانبازان را برخی دستگاه ها ۵ متر تعیین کرده بودند، اما در همان زمان برخی دیگر از دستگاه ها این میزان را برای ساخت پمپ بنزین بسیار ناچیز عنوان کرده بودند.

رییس شورای شهر تربت حیدریه گفت: مهمترین دلیل وقوع سیل های اخیر در کشور، فقدان نظارت بر رعایت حریم کالها و رودخانه ها و ساخت و سازهای غیرمجاز از سوی مسوولان محلی بوده است.

وی همچنین گفت: فقدان نظارت بر ساخت و سازهای شبانه و غیرقانونی، می طلبد تا برای جلوگیری از حوادث احتمالی به سرعت چاره اندیشی شود و دستگاه های متولی تمام امکانات خود را برای پاکسازی بستر و حریم کالها و ایمن سازی حاشیه این مسیل ها بسیج کنند.

 

انتهای پیام/

لینک کوتاه:

تــوجـه

  • لطفا نظرات خود را فقط در مورد همین مطلب بنویسید
  • لطفا نظرات خود را به فارسی تایپ نمایید
  • لطفا سعی کنید نظرتان مختصر و مفید باشد
  • به نظرات دیگر کاربران احترام بگذارید

ثبت نظر :


 
 
x
حریم ها جا به جا شده اند/اگر آبی سرازیر شود آتش خواهیم گرفت!؟ اقتدار نظامی از ابعاد مهم انتظار فرج است/دشمن از نفوذ تفکر انقلاب اسلامی به هراس افتاده است طرح «جهاد همبستگی ملی» ظرفیتی برای تسریع در حل مشکلات سیل زدگان کشور است روستای ده منار بخش کدکن تربت حیدریه تخلیه شد/کارشناسان کشاورزی برای بررسی میزان خسارت به منطفه اعزام می شوند افزایش ۴ درصدی مصرف گاز سی ان جی در منطقه تربت حیدریه محور کدکن به رباط سنگ همچنان مسدود است/میزان بارش باران در کدکن به ۵۵ میلمتر رسید مدعیان دروغین حقوق بشر فجیع ترین اقدامات بین المللی را مرتکب می شوند/اقدام رییس جمهور آمریکا در تروریست خواندن سپاه در راستای تبلیغات انتخاباتی برای صهیونیست ها بود مبنای حرکت سپاه ولایت محوری و خدمت مجاهدانه به مردم است ۲۰ میلیارد ریال تخلف صنفی در تربت حیدریه ثبت شد رژیم آمریکا بزرگترین تروریست دولتی است/آمریکا در تسخیر خاکریز جبهه مقاومت ناکام ماند سپاه مظهر اقتدار حهان اسلام است/تفکر سپاه و بسیج بر محور مقاومت سایه انداخته است آمریکا سیلی سختی از سپاه خورده است/سپاه نیروی مردمی و بر آمده از قانون اساسی است