بدون نظر
 
رییس شورای شهر تربت حیدریه:
ساخت و ساز در حریم مسیل ها شهر تربت حیدریه را به خطر انداخته است
تاریخ انتشار : ۲۰ فروردین ۱۳۹۸ در ۹:۱۵ ق.ظ
 
رییس شورای شهر تربت حیدریه گفت: با توجه به ساخت و ساز در حریم مسیل ها که اغلب غیر قانونی بنا شده شهر تربت حیدریه در محاصره چهار کال اساسی واقع شده و در صورت وقوع بارش شدید باران و جاری شدن سیل جان بسیاری از شهروندان به مخاطره خواهد افتاد.

به گزارش تابان تربت؛ محمد امانی در جمع خبرنگاران اظهار کرد: کال فتح المبین در بلوار جانبازان، کال مطفریه در ابتدای خیابان مظفریه، کال شصت دره در بوستان پیشکوه و کال پشت بوستان ملت واقع در شهرک ولی عصر(عجل الله) مهمترین مناطقی هستند که به دلیل ساخت و سازهای غیر اصولی در داخل حریم آن ها ساکنان این چهار منطقه جانشان در معرض خطر قرار گرفته است.

وی با بیان اینکه بنا ندارم گناه این سهل انگاری ها را به گردن فرد حقیقی یا حقوقی خاصی بیاندازم، گفت: اما واقعیت آن است تمام دستگاه هایی که مجوز ساخت و ساز در حریم کال ها را در سال های گذشته صادر کرده اند، باید بیایند و پاسخگوی این ندانم کاری ها خود باشند.

امانی افزود: البته مشکل تربت حیدریه به همین چهار کال ختم نمی شود، بلکه 2 باب پمپ بنزین در بلوار جانبازان و شهرک ولیعصر (عجل الله) وجود دارد که دقیقا در کنار کال و بدون توجه به حریم استاندارد ساخته شده که در صورت وقوع سیل شاهد آتش سوزی مهیب ناشی از جاری شدن بنزین و گازوییل در سطح شهر خواهیم بود.

وی برآورد دقیقی از میزان خسارت احتمالی در صورت وقوع جاری شدن سیل عنوان نکرد اما در عین حال گفت: وضعیت کنونی تربت حیدریه نشان می دهد باید هم به شهروندان و هم دیگر مسوولان هشدارهای لازم را بدهیم.

امانی افزود: البته مشکل بزرگتر ما آن است که دستگاه ها تعریف مشخص و استانداردی از حریم ندارند و به عنوان نمونه امروز مشخص شده در حالی که حریم لازم برای ساخت پمپ بنزین در بلوار جانبازان را برخی دستگاه ها 5 متر تعیین کرده بودند، اما در همان زمان برخی دیگر از دستگاه ها این میزان را برای ساخت پمپ بنزین بسیار ناچیز عنوان کرده بودند.

رییس شورای شهر تربت حیدریه گفت: مهمترین دلیل وقوع سیل های اخیر در کشور، فقدان نظارت بر رعایت حریم کالها و رودخانه ها و ساخت و سازهای غیرمجاز از سوی مسوولان محلی بوده است.

وی همچنین گفت: فقدان نظارت بر ساخت و سازهای شبانه و غیرقانونی، می طلبد تا برای جلوگیری از حوادث احتمالی به سرعت چاره اندیشی شود و دستگاه های متولی تمام امکانات خود را برای پاکسازی بستر و حریم کالها و ایمن سازی حاشیه این مسیل ها بسیج کنند.

 

انتهای پیام/

لینک کوتاه:

تــوجـه

  • لطفا نظرات خود را فقط در مورد همین مطلب بنویسید
  • لطفا نظرات خود را به فارسی تایپ نمایید
  • لطفا سعی کنید نظرتان مختصر و مفید باشد
  • به نظرات دیگر کاربران احترام بگذارید

ثبت نظر :


 
 
x
تخلف ۵۰ میلیارد ریالی دو شرکت حمل و نقل در تربت حیدریه سناریو سازی اتاق فکر سعودی و لندنی از کشته سازی اغتشاشات ۹۸ ۷.۵ تن زعفران در تربت حیدریه خریداری شد ساعت کاری مراکز خدمات جامع سلامت تربت حیدریه افزایش یافت/وضعیت بیماری آنفلوانزا در منطقه تربت حیدریه عادی است ثبت نام ۳۶ داوطلب برای تصدی کرسی نمایندگی مجلس در تربت حیدریه بلاتکلیفی رشته های علوم انسانی و باستان شناسی در دانشگاه تربت حیدریه/نامادری دانشگاه فردوسی گریبانگیر دانشگاههای کوچکتر/وزیر علوم: بر اساس ظرفیت ها و استعدادهای منطقه ای دانشگاهها را حمایت می کنیم تربیت نیروی انسانی کارآمد از اهداف اصلی توسعه آموزش عالی کشور است در مقابل عوامل واداده و غرب گرا باید ایستادگی کنیم معابر شهری تربت حیدریه برای معلولان مناسب سازی نشده است اکیپ های راهداری به نقاط برفگیر محورهای مواصلاتی تربت حیدریه اعزام شدند مرخصی «جهرمی» مسبب قطعی ۱۰ روزه اینترنت در کشور/ دستگاه قضا به خسارت‌های وارد آمده به مردم و کشور ورود می‌کند؟ چشم بینای کارآفرین جوان تربت حیدریه به امید حمایت مسئولان باز است