بدون نظر
 
بخشدار کدکن عنوان کرد؛
زیرساخت های مقابله با بحران در بخش کدکن تربت حیدریه بسیار ضعیف است
تاریخ انتشار : ۰۷ دی ۱۳۹۹ در ۱۰:۰۷ ق.ظ
 
محمدی گفت: بخش کدکن با توجه به موقعیت جغرافیایی از بحران خیز ترین نقاط شهرستان محسوب می شود اما با وجود اقداماتی که تاکنون صورت گرفته به لحاظ زیرساختی، تجهیزات و امکانات مدیریت بحران بسیار ضعیف است.

علی محمدی بخشدار و رئیس ستاد مدیریت بحران بخش کدکن در گفت و گو با خبرنگار تابان تربت؛ اظهار کرد: بخش کدکن با توجه به موقعیت جغرافیایی از بحران خیز ترین نقاط شهرستان محسوب می شود اما با وجود اقداماتی که تاکنون صورت گرفته به لحاظ زیرساختی، تجهیزات و امکانات مدیریت بحران بسیار ضعیف است.

وی تصریح کرد: برنامه ریزی های لازم در قالب تدوین سندی صورت گرفته و اولویت های بخش (ورودی کدکن، رودخانه بُرس، علایم و گارد ریل مسیر اسفیز و دافی، استقرار راهدارخانه) نیز تعیین شده است.

محمدی اضافه کرد: برای فراهم ساختن زیر ساختها، پیگیری های متعددی صورت گرفته که نگاه ویژه مسئولین در سطح شهرستان و استان را برای تامین اعتبارات لازم می طلبد.

بخشدار کدکن عنوان کرد: در فصل زمستان تمهیدات و اقدامات لازم در قالب ۵ تیم مدیریت بحران در نقاط مختلف بخش با مسئولیت شهرداری شهر کدکن، دهیاریهای روستاهای دافی، برس، عبدآباد و حصاریزدان و عضویت سایر دهیاریها و جلب مشارکت مردمی تشکیل شده است.

وی همچنین گفت: پیگیری لازم جهت تجهیز دهیاری ها نیز در قالب خانه های هلال، ایستگاه آتش نشانی، برف روب نیز بعمل آمده است.

محمدی بر ضرورت آمادگی همه ماشین آلات راهداری و دهیاریها برای مقابله با برف و استفاده از ماشین آلات بخش خصوصی تاکیدکرد و افزود: امیدواریم با این تمهیدات و امکانات حداقلی در زمستان پیش رو شاهد بروز حوادث گوناگون در سطح منطقه نباشیم.

مسیر فرعی رباط سنگ به کدکن و نیشابور یکی از مسیر های پر تردد محور های مواصلاتی تربت حیدریه است که همه ساله در ایام زمستان و اوایل بهار بارش نزولات جوی باعث مسدود شدن راه های ارتباطی می شود.

بخش کدکن دارای 17 روستا، جمعیتی حدود 14 هزار نفر و وسعت تقریبی 800 کیلومتر مربع در 65 کیلومتری شمال غربی مرکز شهرستان تربت حیدریه واقع است.

انتهای پیام/

لینک کوتاه:

!!تــوجـه

  • لطفا نظرات خود را فقط در مورد همین مطلب بنویسید
  • لطفا نظرات خود را به فارسی تایپ نمایید
  • لطفا سعی کنید نظرتان مختصر و مفید باشد
  • به نظرات دیگر کاربران احترام بگذارید

ثبت نظر :


 
 
x
لزوم حمایت قانونی از آمران به معروف و ناهیان از منکر نام نویسی ۷۱۸ نفر برای انتخابات شوراهای اسلامی روستا در تربت حیدریه قرارگاهی از جنس حاج قاسم توزیع بیش از ۷۰۰ جعبه نوغان بین نوغانداران خراسان بی‌نیازسازی کشور از واردات کاغذ با سرمایه‌گذاری در منابع سنگ تربت حیدریه/ سود بانکی اصلی‌ترین مانع تولید است هشتمین پایانه صادراتی نفت کشور در تربت حیدریه به بهره برداری رسید ارتش جمهوری اسلامی ایران در دفاع مقدس غیورمردانه حماسه آفرید پروژه احداث سینما امید در تربت حیدریه همچنان بلاتکلیف است جوانانی که تهدید و آسیب‌های محله‌شان را به دور از هیاهو به فرصت تبدیل کردند ۱۴۴۰ خودرو عمومی در تربت حیدریه رایگان دوگانه‌سوز شدند تاکید فرماندار بر ساماندهی ورودی های شهر تربت حیدریه عمر ساختمان‌ های تربت‌ حیدریه حداقل ۴۰ سال است