بدون نظر
 
بخشدار کدکن عنوان کرد؛
زیرساخت های مقابله با بحران در بخش کدکن تربت حیدریه بسیار ضعیف است
تاریخ انتشار : ۰۷ دی ۱۳۹۹ در ۱۰:۰۷ ق.ظ
 
محمدی گفت: بخش کدکن با توجه به موقعیت جغرافیایی از بحران خیز ترین نقاط شهرستان محسوب می شود اما با وجود اقداماتی که تاکنون صورت گرفته به لحاظ زیرساختی، تجهیزات و امکانات مدیریت بحران بسیار ضعیف است.

علی محمدی بخشدار و رئیس ستاد مدیریت بحران بخش کدکن در گفت و گو با خبرنگار تابان تربت؛ اظهار کرد: بخش کدکن با توجه به موقعیت جغرافیایی از بحران خیز ترین نقاط شهرستان محسوب می شود اما با وجود اقداماتی که تاکنون صورت گرفته به لحاظ زیرساختی، تجهیزات و امکانات مدیریت بحران بسیار ضعیف است.

وی تصریح کرد: برنامه ریزی های لازم در قالب تدوین سندی صورت گرفته و اولویت های بخش (ورودی کدکن، رودخانه بُرس، علایم و گارد ریل مسیر اسفیز و دافی، استقرار راهدارخانه) نیز تعیین شده است.

محمدی اضافه کرد: برای فراهم ساختن زیر ساختها، پیگیری های متعددی صورت گرفته که نگاه ویژه مسئولین در سطح شهرستان و استان را برای تامین اعتبارات لازم می طلبد.

بخشدار کدکن عنوان کرد: در فصل زمستان تمهیدات و اقدامات لازم در قالب ۵ تیم مدیریت بحران در نقاط مختلف بخش با مسئولیت شهرداری شهر کدکن، دهیاریهای روستاهای دافی، برس، عبدآباد و حصاریزدان و عضویت سایر دهیاریها و جلب مشارکت مردمی تشکیل شده است.

وی همچنین گفت: پیگیری لازم جهت تجهیز دهیاری ها نیز در قالب خانه های هلال، ایستگاه آتش نشانی، برف روب نیز بعمل آمده است.

محمدی بر ضرورت آمادگی همه ماشین آلات راهداری و دهیاریها برای مقابله با برف و استفاده از ماشین آلات بخش خصوصی تاکیدکرد و افزود: امیدواریم با این تمهیدات و امکانات حداقلی در زمستان پیش رو شاهد بروز حوادث گوناگون در سطح منطقه نباشیم.

مسیر فرعی رباط سنگ به کدکن و نیشابور یکی از مسیر های پر تردد محور های مواصلاتی تربت حیدریه است که همه ساله در ایام زمستان و اوایل بهار بارش نزولات جوی باعث مسدود شدن راه های ارتباطی می شود.

بخش کدکن دارای 17 روستا، جمعیتی حدود 14 هزار نفر و وسعت تقریبی 800 کیلومتر مربع در 65 کیلومتری شمال غربی مرکز شهرستان تربت حیدریه واقع است.

انتهای پیام/

لینک کوتاه:

!!تــوجـه

  • لطفا نظرات خود را فقط در مورد همین مطلب بنویسید
  • لطفا نظرات خود را به فارسی تایپ نمایید
  • لطفا سعی کنید نظرتان مختصر و مفید باشد
  • به نظرات دیگر کاربران احترام بگذارید

ثبت نظر :


 
 
x
بازگشایی آب انبار تاریخی شیرچهارسوق روح تازه‌ای به شهر تربت حیدریه دمید تولید ۱۲۰۰ تن وش پنبه در تربت حیدریه خنثی سازی تحریم ها باید اولویت نخست مسوولان باشد شهردار و اعضای شورا وارد بازی های رسانه ای عده ای خاص نشوند/پاسخ به مطالبات مردم با حضور خبرنگاران قرارگاه ولایت در تربت‌ حیدریه راه اندازی شد رشد ۱۵ درصدی کمک های مردمی خراسان رضوی به ستاد بازسازی عتبات عالیات مجموعه فرهنگی تاریخی شیخ حیدر کدکنی ساماندهی می شود زمین های بایر بخش رخ تربت حیدریه به واحدهای تولید قارچ تبدیل شد تکمیل ساخت مجتمع فرهنگی هنری تربت حیدریه معطل ۲۵۰ میلیارد ریال اعتبار تغییر در قالب استکبار، ماهیت آن را عوض نمی کند/با همه کارشکنی ها هنوز عده ای مذاکره و مراوده با آمریکا را در سر دارند آشوب در آمریکا، فروپاشی قریب الوقوع ایالات متحده را هشدار می‌دهد آیت الله مصباح یزدی پیشران تحول حوزه های علمیه است