بدون نظر
 
مدیرعامل بنیاد پژوهش های آستان قدس رضوی:
زیارت امام رضا(ع) سرمایه فرهنگی برای جامعه اسلامی است/مهمترین پیام سیره زندگی امام هشتم مبارزه خستگی ناپذیر با ظلم و استبداد است
تاریخ انتشار : ۲۵ آبان ۱۳۹۶ در ۹:۰۴ ق.ظ
 
مدیرعامل بنیاد پژوهش های آستان قدس رضوی با اشاره به تشرف سالانه حدود ۳۰ میلیون زائر به مشهدالرضا(ع)، از زیارت امام هشتم شیعیان بعنوان یک سرمایه فرهنگی برای زدودن اختلافات و انحرافات جامعه اسلامی یاد کرد.

حجت الاسلام مهدی شریعتی تبار در گفت و گو با خبرنگار تابان تربت، اظهار کرد: امام رضا علیه السلام دارای الطاف و کرامات فراوانی است که هم در زمان زندگی و هم در حریم قدس رضوی خود این الطاف و کرامات را به منصه ظهور و بروز رسانده است.

 

وی آثار علمی امام رضا(ع) را از مهمترین کرامات ایشان عنوان کرد و افزود: مناظره های عمیق امام با سران ادیان و مذاهب جهان که با کتاب خود صاحبان ادیان آنها را تسلیم کرامات علمی خود کرده و در مقابل جریانات فکری و انحرافی آنها ایستادگی می کردند‌.

 

مدیر عامل بنیاد پژوهش های آستان قدس تصریح کرد: علاوه بر کرامات علمی امام، شفا یافتگان محضر آن بزرگوار در حریم قدس رضوی را می توان از دیگر کرامات امام هشتم شیعیان یاد کرد که به جز تشیع و تسنن حتی ارامنه و مسیحیان از آن بهره برده اند.

 

شریعتی تبار خاطر نشان کرد: زیارت امام رضا(ع) یک فرهنگ غنی و پرمحتواست که علاوه بر تجدید پیمان با آرمانهای امام تعظیم شعائر اسلامی است که باید با معرفت و اخلاص انجام شود و در زندگی فردی و اجتماعی و سیاسی شیعیان جاری باشد.

 

مدیرعامل بنیاد پژوهش های آستان قدس رضوی با اشاره به تشرف سالانه حدود ۳۰ میلیون زائر به مشهدالرضا(ع)، از زیارت امام هشتم شیعیان بعنوان یک سرمایه فرهنگی برای زدودن اختلافات و انحرافات جامعه اسلامی یاد کرد.

 

وی بیان کرد: متولیان فرهنگی کشور و استان باید از این سرمابه عظیم فرهنگی نهایت استفاده را برده و از این انوار خورشید مهر ولایت برای پاکیزگی در زندگی فردی و اجتماعی بهرمند شوند.

 

شریعتی تبار گفت: مهمترین پیام سیره و زندگی امام رضا(ع) مبارزه دائم و خستگی ناپذیر با ظلم و جبهه استکبار است و همه موظفیم ولایتمداری خود را در قالب زیارت با معرفت و الگو برداری از این سیره و منش در جامعه اسلامی پیاده کنیم.

 

انتهای پیام/

لینک کوتاه:

تــوجـه

  • لطفا نظرات خود را فقط در مورد همین مطلب بنویسید
  • لطفا نظرات خود را به فارسی تایپ نمایید
  • لطفا سعی کنید نظرتان مختصر و مفید باشد
  • به نظرات دیگر کاربران احترام بگذارید

ثبت نظر :


 
 
x
هزینه ۲ میلیارد ریالی شهرداری برای فضای سبز ویژه نوروز حضور در مسابقات آسیایی جاکارتا مهمترین میدان رقابت حسن تفتیان در سال آینده پرداخت ۹۰ درصد مطالبات زعفرانکاران خراسان رضوی/توزیع ۲۰۰ تن میوه شب عید در تربت حیدریه خراسان رضوی با جشن نوروزگاه به استقبال بهار می رود نظام اسلامی ایران با دو رکن جمهوریت و اسلامیت پایدار است کلنگ زنی ۵ واحد آموزشی خیر ساز در جلگه رخ تربت حیدریه ۸۴ میلیون لیتر بنزین در تربت حیدربه صرفه جویی شد استقبال شهروندان تربت حیدریه از بهار با چهارشنبه ای بدون خطر نخستین مرکز بی خطر سازی زباله های عفونی خراسان رضوی به بهره برداری رسید ابریشم بایگ تربت حیدریه ثبت آثار ملی می شود زعفرانی ترین شهر جهان به استقبال زائران و مسافران نوروزی می رود فعالیت تشکیلاتی و اثربخش جامعه مداحان، توطئه ها و نقشه دشمنان انقلاب را خنثی می کند