بدون نظر
 
مدیرعامل بنیاد پژوهش های آستان قدس رضوی:
زیارت امام رضا(ع) سرمایه فرهنگی برای جامعه اسلامی است/مهمترین پیام سیره زندگی امام هشتم مبارزه خستگی ناپذیر با ظلم و استبداد است
تاریخ انتشار : ۲۵ آبان ۱۳۹۶ در ۹:۰۴ ق.ظ
 
مدیرعامل بنیاد پژوهش های آستان قدس رضوی با اشاره به تشرف سالانه حدود ۳۰ میلیون زائر به مشهدالرضا(ع)، از زیارت امام هشتم شیعیان بعنوان یک سرمایه فرهنگی برای زدودن اختلافات و انحرافات جامعه اسلامی یاد کرد.

حجت الاسلام مهدی شریعتی تبار در گفت و گو با خبرنگار تابان تربت، اظهار کرد: امام رضا علیه السلام دارای الطاف و کرامات فراوانی است که هم در زمان زندگی و هم در حریم قدس رضوی خود این الطاف و کرامات را به منصه ظهور و بروز رسانده است.

 

وی آثار علمی امام رضا(ع) را از مهمترین کرامات ایشان عنوان کرد و افزود: مناظره های عمیق امام با سران ادیان و مذاهب جهان که با کتاب خود صاحبان ادیان آنها را تسلیم کرامات علمی خود کرده و در مقابل جریانات فکری و انحرافی آنها ایستادگی می کردند‌.

 

مدیر عامل بنیاد پژوهش های آستان قدس تصریح کرد: علاوه بر کرامات علمی امام، شفا یافتگان محضر آن بزرگوار در حریم قدس رضوی را می توان از دیگر کرامات امام هشتم شیعیان یاد کرد که به جز تشیع و تسنن حتی ارامنه و مسیحیان از آن بهره برده اند.

 

شریعتی تبار خاطر نشان کرد: زیارت امام رضا(ع) یک فرهنگ غنی و پرمحتواست که علاوه بر تجدید پیمان با آرمانهای امام تعظیم شعائر اسلامی است که باید با معرفت و اخلاص انجام شود و در زندگی فردی و اجتماعی و سیاسی شیعیان جاری باشد.

 

مدیرعامل بنیاد پژوهش های آستان قدس رضوی با اشاره به تشرف سالانه حدود ۳۰ میلیون زائر به مشهدالرضا(ع)، از زیارت امام هشتم شیعیان بعنوان یک سرمایه فرهنگی برای زدودن اختلافات و انحرافات جامعه اسلامی یاد کرد.

 

وی بیان کرد: متولیان فرهنگی کشور و استان باید از این سرمابه عظیم فرهنگی نهایت استفاده را برده و از این انوار خورشید مهر ولایت برای پاکیزگی در زندگی فردی و اجتماعی بهرمند شوند.

 

شریعتی تبار گفت: مهمترین پیام سیره و زندگی امام رضا(ع) مبارزه دائم و خستگی ناپذیر با ظلم و جبهه استکبار است و همه موظفیم ولایتمداری خود را در قالب زیارت با معرفت و الگو برداری از این سیره و منش در جامعه اسلامی پیاده کنیم.

 

انتهای پیام/

لینک کوتاه:

تــوجـه

  • لطفا نظرات خود را فقط در مورد همین مطلب بنویسید
  • لطفا نظرات خود را به فارسی تایپ نمایید
  • لطفا سعی کنید نظرتان مختصر و مفید باشد
  • به نظرات دیگر کاربران احترام بگذارید

ثبت نظر :


 
 
x
وحدت حوزه و دانشگاه باید بر مدار اخلاق و دین باشد زعفران طلای سرخ یا بلای جان مردم خراسان مسئولین؛ معلولین را دریابید! هشدارهای رهبری برای سال ۹۸ نیازمند وحدت و همگرایی نیروهای وفادار به انقلاب است/عده ای منافقانه سعی به القای بن بست در کشور را دارتد هدف فتنه شوم چند ماه اخیر، القای بن بست و ناامیدی در جامعه بود/بزرگترین دغدغه رهبری، دو قطبی کردن مردم توسط جناح هاست/هشدار رهبری برای فتنه ۹۸ را باید جدی بگیریم/امروز در اوج قدرت انقلاب اسلامی، خطر خیانت خواص در کمین نشسته است نگاه شهرداری به مسائل فرهنگی شهر ضعیف است سرانه فضای آموزشی در خراسان رضوی ۳/۴ متر مربع است بهره برداری از ۴ پروژه آموزشی خیر ساز در تربت حیدریه جنبش دانشجویی، ضداستکباری و طرفدار عدالت خواهی است/شناخت فتنه و اصحاب فتنه و مطالبه گری از شاخصه های تشکل های دانشجویی است آیت الله مروج تربتی در توسعه علوم دینی و تقویت حوزه های علمیه نقش بسزایی داشت تخلف در شهرداری تربت حیدریه ۵ هزار معلول از خدمات بهزیستی تربت حیدریه بهره مند هستند/اماکن عمومی برای معلولان مناسب سازی نشده است