بدون نظر
 
مدیرعامل بنیاد پژوهش های آستان قدس رضوی:
زیارت امام رضا(ع) سرمایه فرهنگی برای جامعه اسلامی است/مهمترین پیام سیره زندگی امام هشتم مبارزه خستگی ناپذیر با ظلم و استبداد است
تاریخ انتشار : ۲۵ آبان ۱۳۹۶ در ۹:۰۴ ق.ظ
 
مدیرعامل بنیاد پژوهش های آستان قدس رضوی با اشاره به تشرف سالانه حدود ۳۰ میلیون زائر به مشهدالرضا(ع)، از زیارت امام هشتم شیعیان بعنوان یک سرمایه فرهنگی برای زدودن اختلافات و انحرافات جامعه اسلامی یاد کرد.

حجت الاسلام مهدی شریعتی تبار در گفت و گو با خبرنگار تابان تربت، اظهار کرد: امام رضا علیه السلام دارای الطاف و کرامات فراوانی است که هم در زمان زندگی و هم در حریم قدس رضوی خود این الطاف و کرامات را به منصه ظهور و بروز رسانده است.

 

وی آثار علمی امام رضا(ع) را از مهمترین کرامات ایشان عنوان کرد و افزود: مناظره های عمیق امام با سران ادیان و مذاهب جهان که با کتاب خود صاحبان ادیان آنها را تسلیم کرامات علمی خود کرده و در مقابل جریانات فکری و انحرافی آنها ایستادگی می کردند‌.

 

مدیر عامل بنیاد پژوهش های آستان قدس تصریح کرد: علاوه بر کرامات علمی امام، شفا یافتگان محضر آن بزرگوار در حریم قدس رضوی را می توان از دیگر کرامات امام هشتم شیعیان یاد کرد که به جز تشیع و تسنن حتی ارامنه و مسیحیان از آن بهره برده اند.

 

شریعتی تبار خاطر نشان کرد: زیارت امام رضا(ع) یک فرهنگ غنی و پرمحتواست که علاوه بر تجدید پیمان با آرمانهای امام تعظیم شعائر اسلامی است که باید با معرفت و اخلاص انجام شود و در زندگی فردی و اجتماعی و سیاسی شیعیان جاری باشد.

 

مدیرعامل بنیاد پژوهش های آستان قدس رضوی با اشاره به تشرف سالانه حدود ۳۰ میلیون زائر به مشهدالرضا(ع)، از زیارت امام هشتم شیعیان بعنوان یک سرمایه فرهنگی برای زدودن اختلافات و انحرافات جامعه اسلامی یاد کرد.

 

وی بیان کرد: متولیان فرهنگی کشور و استان باید از این سرمابه عظیم فرهنگی نهایت استفاده را برده و از این انوار خورشید مهر ولایت برای پاکیزگی در زندگی فردی و اجتماعی بهرمند شوند.

 

شریعتی تبار گفت: مهمترین پیام سیره و زندگی امام رضا(ع) مبارزه دائم و خستگی ناپذیر با ظلم و جبهه استکبار است و همه موظفیم ولایتمداری خود را در قالب زیارت با معرفت و الگو برداری از این سیره و منش در جامعه اسلامی پیاده کنیم.

 

انتهای پیام/

لینک کوتاه:

تــوجـه

  • لطفا نظرات خود را فقط در مورد همین مطلب بنویسید
  • لطفا نظرات خود را به فارسی تایپ نمایید
  • لطفا سعی کنید نظرتان مختصر و مفید باشد
  • به نظرات دیگر کاربران احترام بگذارید

ثبت نظر :


 
 
x
ائتلاف استکباری در یمن شکست خورده است/مذاکرات سیاسی در یمن باید بر اساس توازن قوا باشد دشمن با جنگ روانی بدنبال ناکارآمد جلوه دادن نظام است ورودی ۶۰ هزار پرونده به حوزه قضایی تربت حیدریه نماز عید سعید فطر تربت حیدریه در محل مسجد جامع برگزار می شود فسیل های ۶۵ میلیون ساله در تربت حیدریه رونمایی شدتد مجمع مشورتی نماد برون سپاری و مشارکت جوانان در تصمیم گیری و تصمیم سازی های کشور است محوطه تاریخی تازه کشف شده در تربت حیدریه به سایت گردشگری تبدیل می شود راه بلدان محلی تربت حیدریه آموزش می بینند امت اسلامی در آینده ای نزدیک نابودی رژیم غاصب صهیونیستی را جشن خواهد گرفت/جریان مقاومت آمال نظام سلطه را در هم پیچیده است وحدت امت اسلامی و اعلام تشکیل جریان مقاومت در جهان مهمترین پیام روز جهانی قدس است/شعار نیل تا فرات به بقای صهیونیست ها تنزل یافت/شلیک چندین موشک تن نتانیاهو را به لرزه انداخت راهپیمایی روز جهانی قدس، دفاع از امنیت و منافع ملی است امام خمینی(ره) مسیر تاریخ را تغییر داد