بدون نظر
 
مدیرعامل بنیاد پژوهش های آستان قدس رضوی:
زیارت امام رضا(ع) سرمایه فرهنگی برای جامعه اسلامی است/مهمترین پیام سیره زندگی امام هشتم مبارزه خستگی ناپذیر با ظلم و استبداد است
تاریخ انتشار : ۲۵ آبان ۱۳۹۶ در ۹:۰۴ ق.ظ
 
مدیرعامل بنیاد پژوهش های آستان قدس رضوی با اشاره به تشرف سالانه حدود ۳۰ میلیون زائر به مشهدالرضا(ع)، از زیارت امام هشتم شیعیان بعنوان یک سرمایه فرهنگی برای زدودن اختلافات و انحرافات جامعه اسلامی یاد کرد.

حجت الاسلام مهدی شریعتی تبار در گفت و گو با خبرنگار تابان تربت، اظهار کرد: امام رضا علیه السلام دارای الطاف و کرامات فراوانی است که هم در زمان زندگی و هم در حریم قدس رضوی خود این الطاف و کرامات را به منصه ظهور و بروز رسانده است.

 

وی آثار علمی امام رضا(ع) را از مهمترین کرامات ایشان عنوان کرد و افزود: مناظره های عمیق امام با سران ادیان و مذاهب جهان که با کتاب خود صاحبان ادیان آنها را تسلیم کرامات علمی خود کرده و در مقابل جریانات فکری و انحرافی آنها ایستادگی می کردند‌.

 

مدیر عامل بنیاد پژوهش های آستان قدس تصریح کرد: علاوه بر کرامات علمی امام، شفا یافتگان محضر آن بزرگوار در حریم قدس رضوی را می توان از دیگر کرامات امام هشتم شیعیان یاد کرد که به جز تشیع و تسنن حتی ارامنه و مسیحیان از آن بهره برده اند.

 

شریعتی تبار خاطر نشان کرد: زیارت امام رضا(ع) یک فرهنگ غنی و پرمحتواست که علاوه بر تجدید پیمان با آرمانهای امام تعظیم شعائر اسلامی است که باید با معرفت و اخلاص انجام شود و در زندگی فردی و اجتماعی و سیاسی شیعیان جاری باشد.

 

مدیرعامل بنیاد پژوهش های آستان قدس رضوی با اشاره به تشرف سالانه حدود ۳۰ میلیون زائر به مشهدالرضا(ع)، از زیارت امام هشتم شیعیان بعنوان یک سرمایه فرهنگی برای زدودن اختلافات و انحرافات جامعه اسلامی یاد کرد.

 

وی بیان کرد: متولیان فرهنگی کشور و استان باید از این سرمابه عظیم فرهنگی نهایت استفاده را برده و از این انوار خورشید مهر ولایت برای پاکیزگی در زندگی فردی و اجتماعی بهرمند شوند.

 

شریعتی تبار گفت: مهمترین پیام سیره و زندگی امام رضا(ع) مبارزه دائم و خستگی ناپذیر با ظلم و جبهه استکبار است و همه موظفیم ولایتمداری خود را در قالب زیارت با معرفت و الگو برداری از این سیره و منش در جامعه اسلامی پیاده کنیم.

 

انتهای پیام/

لینک کوتاه:

تــوجـه

  • لطفا نظرات خود را فقط در مورد همین مطلب بنویسید
  • لطفا نظرات خود را به فارسی تایپ نمایید
  • لطفا سعی کنید نظرتان مختصر و مفید باشد
  • به نظرات دیگر کاربران احترام بگذارید

ثبت نظر :


 
 
x
کشف ۱۳۹۵ میلیارد ریال کالای قاچاق در خراسان رضوی قیام انقلابی نهم دیماه ۵۷ تربت حیدریه بیانگر ولایتمداری مردم این دیار است تلاش میراث فرهنگی تربت حیدریه برای احیای بخشی از تاریخ تحقیق و تفحص از بزرگترین تخلف مالی کشور در ایستگاه شفاف سازی/از مصلحت سنجی تا فشار لابی های زر و زور فقه اسلامی مهمتربن رکن ولی فقیه است فوتبال خراسان رضوی گرفتار روز مرگی شده است کارگاه آموزشی دانَش افزایی فوتبال در تربت حیدریه برگزار شد تعلیم و تربیت بستر تغییر در فضاهای ورزشی را فراهم می کند اعتماد نابجا به دوست باز هم دردسر ساز شد گرمخانه ای که زمستان را برای بی سرپناهان گرم می کند غاصبان بیت المقدس یک گام تا نابودی پیروزی و استحکام زنجیره مقاومت صهیونیست ها را به هراس انداخته است