بدون نظر
 
امام جمعه تربت حیدریه:
زکات در تحقق عدالت اجتماعی و اقتصادی نقش بسزایی دارد/رشد ۳۸ درصدی پرداخت زکات در تربت حیدریه
تاریخ انتشار : ۰۸ اردیبهشت ۱۳۹۴ در ۱:۳۹ ب.ظ
 
امام جمعه تربت حیدریه گفت: یکی از مهمترین اهداف بعثت انبیای الهی برقراری عدالت بود و پرداخت زکات در جامعه اسلامی در تحقق این فریضه واجب الهی نقش بسزایی را ایفا می کند.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی تابان تربت، حجت الاسلام مهدی شریعتی تبار صبح روز سه شنبه در جلسه شورای زکات شهرستان تربت حیدریه افزود: ترویج فرهنگ زکات و در ادامه پرداخت آن باعث عدم طبقاتی شدن جامعه به لحاظ اقتصادی می شود و غنی و نیازمند در کنار هم بهره مند هستند.

 

وی اظهار کرد: پرداخت زکات فضای همدلی را در جامعه فراهم می کند و اگرمردم و حکومت دراین زمینه به وظیفه خود عمل کنند دیگر نیازمندی در جامعه نخواهد ماند.

 

شریعتی تبار به نقش دیگر زکات در جامعه اشاره کرد و گفت: زکات به لحاظ اخلاقی و تهذیب نفس در رشد و تربیت انسان تاثیر بسزایی دارد و جان و روح انسان را پاکیزه می کند.

 

امام جمعه تربت حیدریه وظیفه حکومت را در جمع آوری زکات مهم دانست و افزود: حکومت اسلامی باید با روشهای صحیح و مناسب در راستای ترویج فرهنگ زکات و با حضور در مزارع، اعزام مبلغ به روستاها، تشویق مودیان سنوات گذشته و اطلاع رسانی به وظیفه ذاتی خود جامعه عمل بپوشاند.

 

در ادامه مدیر کمیته امداد امام خمینی(ره) تربت حیدریه از رشد 38 درصدی زکات در این شهرستان خبر داد و اذعان کرد: تعهد این نهاد در سال گذشته 22 میلیارد ریال بوده و با فعالیتی که مبلغین و عوامل افتخاری در روستاها انجام دادند 68 درصد تعهد یعنی 14 میلیارد و 900 میلیون ریال محقق شده است.

 

عباس ترکمان زاده اظهار کرد: در سال گذشته 40 روستای شهرستان تربت حیدریه مشمول زکات بودند که تعداد 35 روستا زکات خود را پرداخت کردند.

 

وی به چگونگی توزیع زکات در بین محرومین و نیازمندان اشاره کرد و افزود: اهدای 14 جهیزیه به نوعروسان تحت پوشش، پرداخت هزینه های درمان، حمایت از طرحهای عمرانی در روستاها و حمایت از زندانیان و دانشجویان بخشی از هزینه هایی است که از محل جمع آوری زکات به نیازمندان پرداخت می شود.

 

مدیر کمیته امداد امام خمینی(ره) تربت حیدریه گفت: تعهد امسال این نهاد در جمع آوری زکات 22 میلیارد ریال می باشد و امیدواریم با همکاری مردم، مبلغین و رابطین زکات و بخشداری ها و دهیاری ها بتوانیم گام موثر تری را در انجام این فریضه واجب الهی برداشته باشیم.

 

انتهای پیام/

لینک کوتاه:

تــوجـه

  • لطفا نظرات خود را فقط در مورد همین مطلب بنویسید
  • لطفا نظرات خود را به فارسی تایپ نمایید
  • لطفا سعی کنید نظرتان مختصر و مفید باشد
  • به نظرات دیگر کاربران احترام بگذارید

ثبت نظر :


 
 
x
تراژدی غمناک مردم تربت حیدریه در قبال تلویزیون/وقتی که توپ سهل انگاری بین شرکت ارتباطات زیر ساخت و صدا و سیما پاسکاری می شود ارسال محموله ۲۵ تنی کمک های غیر نقدی بسیجیان تربت حیدریه به سیل زدگان منطق مقاومت انقلاب اسلامی را به این اقتدار رسانده، نه مذاکره و سازش رفتار دوگانه شورای شهر تربت حیدریه مقابل سازمان سینمایی کشور شوراهای آموزش و پرورش هیچ نقشی در تصمیم گیری ها و تصمیم سازی ها ندارند هفته فیلم و عکس تربت حیدریه به کار خود پایان داد لزوم ترسیم‌ نقشه راه ورود سرمایه‌گذاران به تربت حیدریه/ مدیریت شهری نیاز به مشارکت شرکت‌های خصوصی دارد تاکید فرماندار تربت حیدریه بر تشکیل صندوق های سرمایه گذاری کشاورزی اهدای ۳۵ سری جهیزیه به نوعروسان نیازمند تربت حیدریه محور حیاتی تربت حیدریه به مشهد نیازمند نگاه ویژه مسئولان است/احصاء نقاط ضعف و قدرت در مواجه با بحران های مختلف الزامی است آمریکایی ها اعتراف کردند تروریست هستند/پادوهای آمریکا و جنتلمن های پشت میز مذاکره همان تروریست های فرودگاه بغداد هستند خیریه سلامت محکم در تربت حیدریه آغاز به کار کرد