بدون نظر
 
امام جمعه تربت حیدریه:
زکات در تحقق عدالت اجتماعی و اقتصادی نقش بسزایی دارد/رشد ۳۸ درصدی پرداخت زکات در تربت حیدریه
تاریخ انتشار : ۰۸ اردیبهشت ۱۳۹۴ در ۱:۳۹ ب.ظ
 
امام جمعه تربت حیدریه گفت: یکی از مهمترین اهداف بعثت انبیای الهی برقراری عدالت بود و پرداخت زکات در جامعه اسلامی در تحقق این فریضه واجب الهی نقش بسزایی را ایفا می کند.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی تابان تربت، حجت الاسلام مهدی شریعتی تبار صبح روز سه شنبه در جلسه شورای زکات شهرستان تربت حیدریه افزود: ترویج فرهنگ زکات و در ادامه پرداخت آن باعث عدم طبقاتی شدن جامعه به لحاظ اقتصادی می شود و غنی و نیازمند در کنار هم بهره مند هستند.

 

وی اظهار کرد: پرداخت زکات فضای همدلی را در جامعه فراهم می کند و اگرمردم و حکومت دراین زمینه به وظیفه خود عمل کنند دیگر نیازمندی در جامعه نخواهد ماند.

 

شریعتی تبار به نقش دیگر زکات در جامعه اشاره کرد و گفت: زکات به لحاظ اخلاقی و تهذیب نفس در رشد و تربیت انسان تاثیر بسزایی دارد و جان و روح انسان را پاکیزه می کند.

 

امام جمعه تربت حیدریه وظیفه حکومت را در جمع آوری زکات مهم دانست و افزود: حکومت اسلامی باید با روشهای صحیح و مناسب در راستای ترویج فرهنگ زکات و با حضور در مزارع، اعزام مبلغ به روستاها، تشویق مودیان سنوات گذشته و اطلاع رسانی به وظیفه ذاتی خود جامعه عمل بپوشاند.

 

در ادامه مدیر کمیته امداد امام خمینی(ره) تربت حیدریه از رشد 38 درصدی زکات در این شهرستان خبر داد و اذعان کرد: تعهد این نهاد در سال گذشته 22 میلیارد ریال بوده و با فعالیتی که مبلغین و عوامل افتخاری در روستاها انجام دادند 68 درصد تعهد یعنی 14 میلیارد و 900 میلیون ریال محقق شده است.

 

عباس ترکمان زاده اظهار کرد: در سال گذشته 40 روستای شهرستان تربت حیدریه مشمول زکات بودند که تعداد 35 روستا زکات خود را پرداخت کردند.

 

وی به چگونگی توزیع زکات در بین محرومین و نیازمندان اشاره کرد و افزود: اهدای 14 جهیزیه به نوعروسان تحت پوشش، پرداخت هزینه های درمان، حمایت از طرحهای عمرانی در روستاها و حمایت از زندانیان و دانشجویان بخشی از هزینه هایی است که از محل جمع آوری زکات به نیازمندان پرداخت می شود.

 

مدیر کمیته امداد امام خمینی(ره) تربت حیدریه گفت: تعهد امسال این نهاد در جمع آوری زکات 22 میلیارد ریال می باشد و امیدواریم با همکاری مردم، مبلغین و رابطین زکات و بخشداری ها و دهیاری ها بتوانیم گام موثر تری را در انجام این فریضه واجب الهی برداشته باشیم.

 

انتهای پیام/

لینک کوتاه:

!!تــوجـه

  • لطفا نظرات خود را فقط در مورد همین مطلب بنویسید
  • لطفا نظرات خود را به فارسی تایپ نمایید
  • لطفا سعی کنید نظرتان مختصر و مفید باشد
  • به نظرات دیگر کاربران احترام بگذارید

ثبت نظر :


 
 
x
جلوه شکوفه های بهاری در شهر کدکن تربت حیدریه غربالگری ۷۵ درصد جمعیت منطقه تربت حیدریه در طرح بسیج ملی مقابله با کرونا غربالگری ۷۷۹۱ نفر در ورودی های تربت حیدریه/اعمال قانون ۱۷ خودروی غیر بومی گشت های امنیتی محله محور بسیج تربت حیدریه تغییر ماموریت داد دستگیری باند حفاران غیرمجاز در کدکن شیوع ویروس کرونا و کاهش ۵۱ درصدی مصرف بنزین در منطقه تربت حیدریه/افزایش ۱۲ درصدی فرآوردهای نفتی در سال ۹۸ آیا فرانسه و انگلیس کیت‌های آلوده تشخیص کرونا به ایران می‌‌فرستند؟/ نگرانی از تکرار تجربه خون‌‌های آلوده جهادگران دیروز، مدافعان امروز خسارت ۷ میلیارد ریالی سیل به کشاورزان تربت حیدریه ویروسی که همدلی را مُسری کرد کمک ۶ میلیارد ریالی خیر مه ولاتی به شبکه بهداشت ودرمان شهرستان مه ولات تابع تصمیمات کشوری هستیم/برخی از اعمال محدودیت ها در حیطه اختیار مقامات شهرستانی نیست!/برخی مصوبات بمنظور پیشنهاد حساسیت بیماری برای شهروندان بود