بدون نظر
 
معاون وزیر علوم در گفت و گو با تابان تربت؛
زنجیره مراکز رشد باید به بدنه صنعت و اقتصاد کشور متصل شود
تاریخ انتشار : ۰۹ بهمن ۱۳۹۶ در ۱۲:۴۴ ب.ظ
 
معاون وزیر علوم، تحقیقات و فناوری بر حمایت همه جانبه از پارک های علم و فناوری تاکید کرد و افزود: زنجیره مراکز رشد حلقه ای است که باید با حمایت از آن به بدنه صنعت و اقتصاد کشور متصل شود.

مجتبی صدیقی در گفت و گو با خبرنگار تابان تربت، اظهار داشت: پژوهشکده ها و مراکز رشد وظیفه دارند تا علاوه بر کیفی سازی و کاربردی کردن فعالیت های خود، محصولات را سریعتر به کاربران برسانند تا در بدنه جامعه از آن استفاده شود.

 

وی تصریح کرد: مراکز رشد در این چند سال اخیر پیشرفت مطلوبی داشتند و توانستند در یک چهارچوب ایده های مبتکرانه خود را در این مراکز پرورش داده و با ورود به پارک های علم و فناوری در ارتقا و کاربردی کردن محصولات خود تلاش وافری داشته باشند.

 

معاون وزیر علوم، تحقیقات و فناوری بر حمایت همه جانبه از پارک های علم و فناوری تاکید کرد و افزود: زنجیره مراکز رشد حلقه ای است که باید با حمایت از آن به بدنه صنعت و اقتصاد کشور متصل شود.

 

وی با بیان اینکه بالغ بر ۳۹ پارک علم و فناوری در کشور در حال فعالیت هستند، افزود: در این مراکز جوانان مبتکر و خلاق ایده های خود با هدایت مراکز رشد پایش می کنند و فعالیت خود را از عرصه تئوری به صحنه عمل وارد می کنند، لذا این همان مسیری است که همه دنیا آن را دنبال می کنند و در کشور ایران هم برای توسعه و پیشرفت علاوه بر حمایت از این مراکز باید این زنجیره را به بدنه اقتصاد و صنعت کشور متصل کرد.

 

در حال حاضر ۲۰۰ نخبه دانش آموزی و دانشجویی و برخی فارغ التحصیلان دانشگاهی در ۱۳ شرکت دانش بنیان مرکز رشد تربت حیدریه فعالیت دارند که برخی از محصولات خود را ثبت ملی کرده و وارد بازار کردند.

 

در حال حاضر بالغ بر ۱۱ هزار دانشجو در هفت مرکز دانشگاهی و همچنین ۳۵ هزار دانش آموز در ۲۵۰ آموزشگاه در تربت حیدریه مشغول تحصیل هستند.

انتهای پیام/

لینک کوتاه:

تــوجـه

  • لطفا نظرات خود را فقط در مورد همین مطلب بنویسید
  • لطفا نظرات خود را به فارسی تایپ نمایید
  • لطفا سعی کنید نظرتان مختصر و مفید باشد
  • به نظرات دیگر کاربران احترام بگذارید

ثبت نظر :


 
 
x
یادواره های شهدا باید سبک زندگی شهدا را در جامعه نهادینه کند/به زودی شاهد فروپاشی نظام های مزدور و ادم کش خواهیم بود نخستین المپیاد ورزشی محلات تربت حیدریه برگزار می شود نظام الهی با ولایت مشروعیت پیدا می کند بقاع متبرکه مکانی برای تبیین و تقویت افکار و اندیشه اهل بیت(ع) است بلاتکلیفی کشتارگاه صنعتی تربت حیدریه تدوین سند چشم انداز پیشگیری از آسیب های اجتماعی تربت حیدریه شبکه های اجتماعی ضد ارزشی فروپاشی خانواده ها را هدف قرار داده اند تا پایان امسال چهار ورزشگاه به بهره برداری می رسد مجموعه ورزشی پنج هزار نفری تربت حیدریه به بهره برداری رسید تمام محاسبات جبهه استکبار پوشالی است روستای گردشگری بسک تربت حیدریه ثبت جهانی می شود تربت حیدریه ظرفیت مرکزیت اداره کل راه آهن شرق را دارد