بدون نظر
 
معاون وزیر علوم در گفت و گو با تابان تربت؛
زنجیره مراکز رشد باید به بدنه صنعت و اقتصاد کشور متصل شود
تاریخ انتشار : ۰۹ بهمن ۱۳۹۶ در ۱۲:۴۴ ب.ظ
 
معاون وزیر علوم، تحقیقات و فناوری بر حمایت همه جانبه از پارک های علم و فناوری تاکید کرد و افزود: زنجیره مراکز رشد حلقه ای است که باید با حمایت از آن به بدنه صنعت و اقتصاد کشور متصل شود.

مجتبی صدیقی در گفت و گو با خبرنگار تابان تربت، اظهار داشت: پژوهشکده ها و مراکز رشد وظیفه دارند تا علاوه بر کیفی سازی و کاربردی کردن فعالیت های خود، محصولات را سریعتر به کاربران برسانند تا در بدنه جامعه از آن استفاده شود.

 

وی تصریح کرد: مراکز رشد در این چند سال اخیر پیشرفت مطلوبی داشتند و توانستند در یک چهارچوب ایده های مبتکرانه خود را در این مراکز پرورش داده و با ورود به پارک های علم و فناوری در ارتقا و کاربردی کردن محصولات خود تلاش وافری داشته باشند.

 

معاون وزیر علوم، تحقیقات و فناوری بر حمایت همه جانبه از پارک های علم و فناوری تاکید کرد و افزود: زنجیره مراکز رشد حلقه ای است که باید با حمایت از آن به بدنه صنعت و اقتصاد کشور متصل شود.

 

وی با بیان اینکه بالغ بر ۳۹ پارک علم و فناوری در کشور در حال فعالیت هستند، افزود: در این مراکز جوانان مبتکر و خلاق ایده های خود با هدایت مراکز رشد پایش می کنند و فعالیت خود را از عرصه تئوری به صحنه عمل وارد می کنند، لذا این همان مسیری است که همه دنیا آن را دنبال می کنند و در کشور ایران هم برای توسعه و پیشرفت علاوه بر حمایت از این مراکز باید این زنجیره را به بدنه اقتصاد و صنعت کشور متصل کرد.

 

در حال حاضر ۲۰۰ نخبه دانش آموزی و دانشجویی و برخی فارغ التحصیلان دانشگاهی در ۱۳ شرکت دانش بنیان مرکز رشد تربت حیدریه فعالیت دارند که برخی از محصولات خود را ثبت ملی کرده و وارد بازار کردند.

 

در حال حاضر بالغ بر ۱۱ هزار دانشجو در هفت مرکز دانشگاهی و همچنین ۳۵ هزار دانش آموز در ۲۵۰ آموزشگاه در تربت حیدریه مشغول تحصیل هستند.

انتهای پیام/

لینک کوتاه:

تــوجـه

  • لطفا نظرات خود را فقط در مورد همین مطلب بنویسید
  • لطفا نظرات خود را به فارسی تایپ نمایید
  • لطفا سعی کنید نظرتان مختصر و مفید باشد
  • به نظرات دیگر کاربران احترام بگذارید

ثبت نظر :


 
 
x
سومین سوگواره پرده خوانی خراسان بزرگ در تربت حیدریه برگزار می شود اقتدار اسلام با دشمن شناسی و ایستادگی جلوه می کتد/تدبیر در الفاظ دردی از مردم درمان نمی کند جنگ اقتصادی امروز نیازمند مدیریت دوران دفاع مقدس است/مسوولان شعار خوب می دهند اما در عمل به فکر مردم نیستند/همه فرزندانم در ایران و مشغول پاسداری از میهن اسلامی هستند پیگیری مطالبات فرهنگیان باید بر مدار شبکه تعاملی باشد نه رسانه ای امروز بیش از هر زمانی نیازمند روحیه آزادگان دفاع مقدس در سطوح مدیریتی کشور هستیم نیمی از جمعیت تربت حیدریه تحت پوشش بیمه تامین اجتماعی هستند نخستین روستای خراسان رضوی ثبت ملی شد رسانه ها در اجتماعی شدن سلامت نقش مهمی دارند حاشیه نشینی بزرگترین تهدید برای مدیریت شهری تربت حیدریه اطلاع نگاشت/ جنگ نخواهد شد و مذاکره نخواهیم کرد اخذ مجوز آزمایش طلای سرخ در پژوهشکده ملی زعفران تربت حیدریه/نمایندگان اتحادیه اروپا به تربت حیدریه می آیند اختصاص ۱۰ میلیارد ریال برای طرح های آبخیزداری در تربت حیدریه