بدون نظر
 
معاون وزیر علوم در گفت و گو با تابان تربت؛
زنجیره مراکز رشد باید به بدنه صنعت و اقتصاد کشور متصل شود
تاریخ انتشار : ۰۹ بهمن ۱۳۹۶ در ۱۲:۴۴ ب.ظ
 
معاون وزیر علوم، تحقیقات و فناوری بر حمایت همه جانبه از پارک های علم و فناوری تاکید کرد و افزود: زنجیره مراکز رشد حلقه ای است که باید با حمایت از آن به بدنه صنعت و اقتصاد کشور متصل شود.

مجتبی صدیقی در گفت و گو با خبرنگار تابان تربت، اظهار داشت: پژوهشکده ها و مراکز رشد وظیفه دارند تا علاوه بر کیفی سازی و کاربردی کردن فعالیت های خود، محصولات را سریعتر به کاربران برسانند تا در بدنه جامعه از آن استفاده شود.

 

وی تصریح کرد: مراکز رشد در این چند سال اخیر پیشرفت مطلوبی داشتند و توانستند در یک چهارچوب ایده های مبتکرانه خود را در این مراکز پرورش داده و با ورود به پارک های علم و فناوری در ارتقا و کاربردی کردن محصولات خود تلاش وافری داشته باشند.

 

معاون وزیر علوم، تحقیقات و فناوری بر حمایت همه جانبه از پارک های علم و فناوری تاکید کرد و افزود: زنجیره مراکز رشد حلقه ای است که باید با حمایت از آن به بدنه صنعت و اقتصاد کشور متصل شود.

 

وی با بیان اینکه بالغ بر ۳۹ پارک علم و فناوری در کشور در حال فعالیت هستند، افزود: در این مراکز جوانان مبتکر و خلاق ایده های خود با هدایت مراکز رشد پایش می کنند و فعالیت خود را از عرصه تئوری به صحنه عمل وارد می کنند، لذا این همان مسیری است که همه دنیا آن را دنبال می کنند و در کشور ایران هم برای توسعه و پیشرفت علاوه بر حمایت از این مراکز باید این زنجیره را به بدنه اقتصاد و صنعت کشور متصل کرد.

 

در حال حاضر ۲۰۰ نخبه دانش آموزی و دانشجویی و برخی فارغ التحصیلان دانشگاهی در ۱۳ شرکت دانش بنیان مرکز رشد تربت حیدریه فعالیت دارند که برخی از محصولات خود را ثبت ملی کرده و وارد بازار کردند.

 

در حال حاضر بالغ بر ۱۱ هزار دانشجو در هفت مرکز دانشگاهی و همچنین ۳۵ هزار دانش آموز در ۲۵۰ آموزشگاه در تربت حیدریه مشغول تحصیل هستند.

انتهای پیام/

لینک کوتاه:

تــوجـه

  • لطفا نظرات خود را فقط در مورد همین مطلب بنویسید
  • لطفا نظرات خود را به فارسی تایپ نمایید
  • لطفا سعی کنید نظرتان مختصر و مفید باشد
  • به نظرات دیگر کاربران احترام بگذارید

ثبت نظر :


 
 
x
فقدان مجموعه ورزشی سرپوشیده آبی، دغدغه اصلی حوزه ورزش در تربت حیدریه/بخش اعظمی از فضاهای ورزشی غیر کارشناسی و به دور از استانداردهای لازم است آغاز برداشت سیب زمینی از مزارع جلگه رخ تربت حیدریه آخوند ملاعباس تربتی عالمی از خود رسته و به خدا پیوسته ایستگاه راه آهن تربت حیدریه بزرگترین پایانه حمل بار ریلی سیمان صادراتی کشور شیطنت دلالان برای کاهش قیمت طلای سرخ نمایندگان ملت با کدام حجت شرعی به این کنوانسیون استکباری و استعماری رای دادند؟/ تا مادامی که از ارزشها و آرمانهای انقلاب اسلامی دست برندارید بهانه های آمریکا تمامی ندارد رمز ماندگاری نهضت عاشورا، اراده خدا و پیام رسانی اهل بیت(ع) بود مرزبانی مهمترین رکن امنیت کشور است ۵ هزار کودک تربت حیدریه در مرحله غربالگری شنوایی بهره برداری از ۲ مرکز خدماتی بهزیستی در تربت حیدریه انعقاد تفاهم نامه برای ساخت سالن چند منظوره خیر ساز در دانشگاه تربت حیدریه جمهوری اسلامی ایران پایگاه امن و باثبات منطقه است