بدون نظر
 
معاون وزیر علوم در گفت و گو با تابان تربت؛
زنجیره مراکز رشد باید به بدنه صنعت و اقتصاد کشور متصل شود
تاریخ انتشار : ۰۹ بهمن ۱۳۹۶ در ۱۲:۴۴ ب.ظ
 
معاون وزیر علوم، تحقیقات و فناوری بر حمایت همه جانبه از پارک های علم و فناوری تاکید کرد و افزود: زنجیره مراکز رشد حلقه ای است که باید با حمایت از آن به بدنه صنعت و اقتصاد کشور متصل شود.

مجتبی صدیقی در گفت و گو با خبرنگار تابان تربت، اظهار داشت: پژوهشکده ها و مراکز رشد وظیفه دارند تا علاوه بر کیفی سازی و کاربردی کردن فعالیت های خود، محصولات را سریعتر به کاربران برسانند تا در بدنه جامعه از آن استفاده شود.

 

وی تصریح کرد: مراکز رشد در این چند سال اخیر پیشرفت مطلوبی داشتند و توانستند در یک چهارچوب ایده های مبتکرانه خود را در این مراکز پرورش داده و با ورود به پارک های علم و فناوری در ارتقا و کاربردی کردن محصولات خود تلاش وافری داشته باشند.

 

معاون وزیر علوم، تحقیقات و فناوری بر حمایت همه جانبه از پارک های علم و فناوری تاکید کرد و افزود: زنجیره مراکز رشد حلقه ای است که باید با حمایت از آن به بدنه صنعت و اقتصاد کشور متصل شود.

 

وی با بیان اینکه بالغ بر ۳۹ پارک علم و فناوری در کشور در حال فعالیت هستند، افزود: در این مراکز جوانان مبتکر و خلاق ایده های خود با هدایت مراکز رشد پایش می کنند و فعالیت خود را از عرصه تئوری به صحنه عمل وارد می کنند، لذا این همان مسیری است که همه دنیا آن را دنبال می کنند و در کشور ایران هم برای توسعه و پیشرفت علاوه بر حمایت از این مراکز باید این زنجیره را به بدنه اقتصاد و صنعت کشور متصل کرد.

 

در حال حاضر ۲۰۰ نخبه دانش آموزی و دانشجویی و برخی فارغ التحصیلان دانشگاهی در ۱۳ شرکت دانش بنیان مرکز رشد تربت حیدریه فعالیت دارند که برخی از محصولات خود را ثبت ملی کرده و وارد بازار کردند.

 

در حال حاضر بالغ بر ۱۱ هزار دانشجو در هفت مرکز دانشگاهی و همچنین ۳۵ هزار دانش آموز در ۲۵۰ آموزشگاه در تربت حیدریه مشغول تحصیل هستند.

انتهای پیام/

لینک کوتاه:

تــوجـه

  • لطفا نظرات خود را فقط در مورد همین مطلب بنویسید
  • لطفا نظرات خود را به فارسی تایپ نمایید
  • لطفا سعی کنید نظرتان مختصر و مفید باشد
  • به نظرات دیگر کاربران احترام بگذارید

ثبت نظر :


 
 
x
بهره برداری ار دو پاسگاه پلیس راه خراسان رضوی ۸۴ درصد منابع آبی خراسان رضوی در بخش کشاورزی است/جهاد کشاورزی فعالیت خاصی برای کنترل منابع آبی ندارد/طرح های جهاد کشاورزی باید الزام آور شود ایجاد منطقه ویژه اقتصادی در تربت حیدریه بودجه شهرداری تربت حیدریه ۷۱۰ میلیارد ریال برآورد شد بازسازی کاروانسرای لاری تربت حیدریه به بخش خصوصی واگذار می شود رفتار مناسب با معتادان بهبود یافته برگشت موفقیت آمیز به آغوش جامعه را بهمراه دارد «منوچهر امینیان» افسر انقلابی تیپ ۱۷۷ ارتش در تربت حیدریه برگزاری جشنواره منطقه ای خاتون خورشید در تربت حیدریه روایتی از پروژه های نیمه تمام تربت حیدریه/ از زخم کلنگ های یادگاری بر زمین مانده دولتها تا چشم انتظاری بودجه برای تکمیل پروژه ها حضور تماشایی ملت ایران در یوم الله ۲۲ بهمن، پیام اقتدار ملی و مبارزه با نظام سلطه را به جهان مخابره کرد جبهه استکبار از پویایی و زنده بودن انقلاب اسلامی عصبانی است/دشمن جایگاه رهبری و القای ناامیدی در بین جامعه را هدف قرار داده است جودوی کشور نیازمند بروز رسانی است