بدون نظر
 
رییس سازمان تعاون روستایی کشور:
زنجیره تولید و ارزش افزوده زعفران باید در منطقه تربت حیدریه فعال شود/برند سازی مهمترین ضریب نفوذ در بازارهای جهانی است
تاریخ انتشار : ۱۹ مهر ۱۴۰۰ در ۱:۲۱ ب.ظ
 
قادری فر بر لزوم راه اندازی زنجیره تولید و ارزش افزوده زعفران در تربت حیدریه تاکید کرد و گفت: خوشبختانه منطقه تربت حیدریه به دلیل ورود بخش خصوصی و فعالیت کارخانه طلای سرخ و همچنین جامعه دانشگاهی ظرفیت راه اندازی این زنجیره ارزش افزوده را دارد.

به گزارش خبرنگار تابان تربت؛ قادری فر، معاون وزیر جهاد و رییس سازمان تعاون روستایی صبح امروز در حاشیه بهره برداری از نخستین مرکز خرید حمایتی زعفران ایران در تربت حیدریه اظهار کرد: سازمان تعاون روستایی بعنوان یک نهاد حاکمیتی حامی و ناظر فعالیت های اقتصادی روستاییان است تا بتواند درصد کسب و کار در روستاها را با فعالیت های اقتصاد محور افزایش دهد.

وی بر لزوم راه اندازی زنجیره تولید و ارزش افزوده زعفران در تربت حیدریه تاکید کرد و گفت: خوشبختانه منطقه تربت حیدریه به دلیل ورود بخش خصوصی و فعالیت کارخانه طلای سرخ و همچنین جامعه دانشگاهی ظرفیت راه اندازی این زنجیره ارزش افزوده را دارد.

قادری فر بیان کرد: با توجه به ظرفیت های دانشگاهی که در تربت حیدریه فراوان است باید نگاه به حوزه زعفران ابتدا در حوزه ارزش افزوده این طلای سرخ باشد و بر همین اساس لازم است مرکز رشد تربت حیدریه به مرکز نوآوری زعفران ایران تبدیل شود.

معاون وزیر جهاد گفت: رسالت سازمان تعاون روستایی آن است تا در کنار بخش خصوصی در زنجیره ارزش افزوده زعفران ورود جدی و تاثیر گذار داشته باشد تا آن را به نفع مردم و کشاورزان تغییر دهد.

وی از برند سازی محصول زعفران توسط ایران بعنوان یکی از مولفه های مهم ضریب نفوذ در بازارهای جهانی یاد کرد و افزود: با توجه به اینکه قطب تولید این محصول ایران است باید با استفاده از برندسازی بنام ایران ضریب نفوذ در بازارهای جهانی را بدست گیریم.

قادری فر خاطر نشان کرد: زنجیره هوشمند سازی زعفران با فن آوری نوین باید بصورت هدفمند و قانونی دنبال شود.

معاون وزیر جهاد بیان داشت: مجموعه طلای سرخ در تربت حیدریه که با اوسک جهانی می شود بزرگترین افتخارش آن است که چراغ خانه کشاورز را روشن نگه می دارد و این ارزش ذاتی قابل تقدیر و رسالت نهادهای حاکمیتی آن است که از این جریان به نفع مردم استفاده کند.

زعفرانکاران به شایعات توجه نکنند/دولت مصمم به اجرای مصوبه بسته حمایتی زعفران است

نماینده مردم تربت حیدریه، مه ولات و زاوه در مجلس شورای اسلامی در این آیین به دو دلیل عمده نوسانات قیمت زعفران در بازار اشاره کرد و افزود: توهم پولی همراه با تورم و افزایش قیمت دلار در کنار مافیای شکل گرفته زعفران با استفاده از نهادهایی که به آن وجهه قانونی داده شده بود و از فضای بوجود آمده سو استفاده کردند را می توان دو دلیل عمده وضعیت زعفران در سالیان اخیر یاد کرد.

محسن زنگنه بیان داشت: اقتصاد یک امر دستوری نیست و باید مسیر درست را طی کند که پارسال برای زعفران با برخی به اصطلاح نهادهای دخیل در زعفران سر یک میز نشستیم که حداقل ۵۰۰ هزار میلیارد تومان سبد گردانی افراد دور آن میز بود و به آنها اعتماد کردیم اما در ادامه مسیر متوجه شدیم روی دیوار این افراد نمی توان یادگاری نوشت.

وی با بیان اینکه از پارسال بازار سرمایه را تحکیم کردیم، گفت: اکنون قیمت نگین زعفران بالای ۲۶ میلیون تومان است که بخشی از آن به دلیل کمبود محصول است اما یک ماه قبل در وزارت جهاد کشاورزی سیاست بسته حمایتی زعفران و کف قیمت تضمینی یعنی ۲۰ میلیون و ۵۰۰ هزار تومان برای نگین را اعلام کردیم که یک قیمت صیانتی و حمایتی است و چنانچه کشاورز نتوانست به قیمت بالاتر زعفران خود را بفروشد تا پایان شهریور سال آینده مکانی باشد که محصول او را با کف قیمت خریداری کند.

این نماینده مجلس از کشاورزان خواست که به شایعات توجه نکنند چرا که حداقل ۵ هزار میلیارد تومان برای منابع مالی برای خرید حمایتی زعفران تامین شده و دولت مصمم و پای کار است.

منطقه تربت حیدریه شامل شهرستانهای تربت خیدریه، مه ولات و زاوه با زیر کشت بیش از ۲۲ هزار هکتار زعفران بعنوان بزرگترین تولید کننده این محصول در دنیا محسوب می شود.

قادری فر معاون وزیر و رییس سازمان تعاون روستایی کشور صبح امروز در سفری یک روزه به شهرستان تربت حیدریه نخستین مرکز خرید حمایتی زعفران را افتتاح کرد.

انتهای پیام/

لینک کوتاه:

!!تــوجـه

  • لطفا نظرات خود را فقط در مورد همین مطلب بنویسید
  • لطفا نظرات خود را به فارسی تایپ نمایید
  • لطفا سعی کنید نظرتان مختصر و مفید باشد
  • به نظرات دیگر کاربران احترام بگذارید

ثبت نظر :


 
 
x
بیش از ۹۰ درصد تجهیزات پزشکی بیمارستان‌ آموزشی درمانی امام حسین علیه السلام تولید داخل است تمرین مقابله با زلزله آسیب را کاهش می‌دهد پرداخت حقوق معوق پرسنل شهرداری تربت حیدریه/برای اداره امورات جاری باید روزانه ۱۷۰ میلیون تومان درآمد داشته باشیم سفرهای استانی دولت شیوه صحیح حکمرانی اسلامی است اهداف انقلاب اسلامی از ضروریات جهاد تبیین است نخبگان توان رفع تمامی مشکلات کشور را دارند حدود ۱۵۰۰ شهروند مه ولاتی در طرح نهضت ملی مسکن ثبت نام کرده‌اند جولان دلالان در سایه چشم انتظاری زعفرانکاران خراسان رضوی/معاون وزیر جهاد؛ هرگونه دخالتی منجر به ضرر زعفرانکاران با ورود دولت همراه خواهد شد علمی که در بسیج تعلیم می شود همراه با عمل است شوراها اقتصاد و اشتغال را راهبرد اصلی برنامه های خود قرار دهند اراده بسیج برای تشکیل تمدن اسلامی/دیپلماسی ایران باید بر اساس تعامل قدرتمندانه باشد سرمایه گذار آداک باید نسبت به جمع آوری سازه اقدام و زمین را تحویل شهرداری دهد/تخلفات متعدد سرمایه گذار در مراجع قضایی در حال پیگیری است