بدون نظر
 
استاندار خراسان رضوی:
زنجیره تولید، فراوری و ارزش افزوده محصولات باید در هر منطقه احیا شود
تاریخ انتشار : ۰۶ فروردین ۱۴۰۰ در ۱۰:۳۶ ق.ظ
 
معتمدیان گفت: نباید اجازه دهیم ماحصل زحمت کشاورزان و باغداران به دست دلالان بیفتد و لذا باید زنجیره تولید، فراوری و ارزش افزوده هر محصول بر اساس مزیت های نسبی هر متطقه برنامه ریزی و اجرایی شود.

به گزارش خبرنگار تابان تربت؛ محمد صادق معتمدیان استاندار خراسان رضوی پنج شنبه شب در جلسه جمع بندی نهایی سفر به تربت حیدریه به ظرفیت های بالای این شهرستان در حوزه کشاورزی، باغداری، دامپروری، گردشگری و معادن اشاره کرد و افزود: این منطقه ظرفیت بالایی در حوزه تولید و اشتغال دارد و باید برای آن برنامه عملیاتی تا حصول نتیجه طراحی و اجرا شود.

وی تصریح کرد: نباید اجازه دهیم ماحصل زحمت کشاورزان به دست دلالان بیفتد و لذا باید زنجیره تولید، فراوری و ارزش افزوده هر محصول بر اساس مزیت های نسبی هر متطقه برنامه ریزی و اجرایی شود.

معتمدیان با بیان اینکه برخی فعالیت ها نیاز به طرح مطالعاتی ندارد، گفت: بیش از ۴۲ سال است مطالعه می کنیم و امروز وقت برنامه اجرایی و عملیاتی است، لذا مدیران فرصت سوزی نکنند و برای تحقق رونق تولید، پشتیبانی ها و مانع زدایی ها تلاش کنند.

استاندار خراسان رضوی به ظرفیت معادن این خطه نیز اشاره کرد و اظهار داشت: معدن به خودی خود اشتغال چندانی ایجاد نمی کند لذا با ایجاد صنایع معدنی ضمن ممانعت از خام فروشی و تکمیل زنجیره های تولید اشتغالزایی در منطقه رونق خواهد گرفت.

معتمدیان بیان کرد: با توجه به زیر ساخت های موجود در این خطه بخصوص شبکه سراسری راه آهن و جاده دسترسی و قرار گرفتن در کریدور شمال به جنوب کشور می توان با تکمیل زنجیره های تولید، فراوری، صنایع تبدیلی بخصوص در محصولات صادرات محور شاهد جهشی در تولید و اشتغال این متطقه باشیم.

وی خطاب به مدیران دستگاههای اجرایی گفت: مدیران فرصت سوزی نکنند و مردم را در راهروهای ادارات معطل نگه ندارند، اگر مدیری بخواهد مشکلی را حل کند به اندازه کافی برای آن قوانین و مقررات داریم اما اینکه بگردیم قوانینی پیدا کنیم که مانع و دست انداز ایجاد کند مناسب نیست، چرا که مشکل اصلی امروز ما در حوزه تصمیم گیری است و گاها زمان را نیز از دست می دهیم.

نماینده مردم تربت حیدریه زاوه و مه ولات در مجلس شورای اسلامی نیز اظهار داشت: شعار امسال به یک معنا همان رونق و جهش تولید است و این نشان دهنده ان است که رهبری یک مقدار حساس تر و باریک بینانه تر موضوع را دنبال می‌کنند.

محسن زنگنه افزود: در حوزه پشتیبانی باید دقت بیشتری به وجود بیاید و همه می‌دانند که تولید ما با موانع زیادی مواجه است که باید مدل های بومی رو طراحی و در سطح استان پیاده کنیم.

وی در ادامه در خصوص بودجه استان در سال جاری گفت: سعی کردیم که بودجه‌های استانی رو به مقدار نسبت به سال گذشته افزایش بدهیم و در حوزه محرومیت زدایی و دیگر حوزه ها این کار را انجام دادیم.

انتهای پیام/

لینک کوتاه:

!!تــوجـه

  • لطفا نظرات خود را فقط در مورد همین مطلب بنویسید
  • لطفا نظرات خود را به فارسی تایپ نمایید
  • لطفا سعی کنید نظرتان مختصر و مفید باشد
  • به نظرات دیگر کاربران احترام بگذارید

ثبت نظر :


 
 
x
لزوم حمایت قانونی از آمران به معروف و ناهیان از منکر نام نویسی ۷۱۸ نفر برای انتخابات شوراهای اسلامی روستا در تربت حیدریه قرارگاهی از جنس حاج قاسم توزیع بیش از ۷۰۰ جعبه نوغان بین نوغانداران خراسان بی‌نیازسازی کشور از واردات کاغذ با سرمایه‌گذاری در منابع سنگ تربت حیدریه/ سود بانکی اصلی‌ترین مانع تولید است هشتمین پایانه صادراتی نفت کشور در تربت حیدریه به بهره برداری رسید ارتش جمهوری اسلامی ایران در دفاع مقدس غیورمردانه حماسه آفرید پروژه احداث سینما امید در تربت حیدریه همچنان بلاتکلیف است جوانانی که تهدید و آسیب‌های محله‌شان را به دور از هیاهو به فرصت تبدیل کردند ۱۴۴۰ خودرو عمومی در تربت حیدریه رایگان دوگانه‌سوز شدند تاکید فرماندار بر ساماندهی ورودی های شهر تربت حیدریه عمر ساختمان‌ های تربت‌ حیدریه حداقل ۴۰ سال است