بدون نظر
 
نماینده مردم تربت حیدریه:
زعفرانکاران محصول خود را ارزان نفروشند/مشکل اقتصادی کشور با مدیریت جهادی و انقلابی حل می شود
تاریخ انتشار : ۱۰ تیر ۱۳۹۹ در ۱:۱۰ ب.ظ
 
محسن زنگنه با بیان اینکه قیمت زعفران در بورس از مرز ۱۲ میلیون و ۹۰۰ هزار تومان گذشته، خطاب به کشاورزان و زعفرانکاران گفت: محصول خود را ارزان نفروشند.

به گزارش خبرنگار تابان تربت، محسن زنگنه، نماینده مردم تربت حیدریه، مه ولات و زاوه در مجلس شورای اسلامی، صبح امروز در نخستین جلسه شورای اداری شهر کدکن اظهار داشت: اگر جوانی در این شهر بیکار است، به خاطر بی کفایتی ماست، یکهزار هکتار زعفران در سطح کدکن داریم، اگر این تولید را در زعفران ضرب کنید، با این ثروت شهرستان نباید فقیر داشته باشیم.

وی با بیان اینکه قیمت زعفران در بورس از مرز ۱۲ میلیون و ۹۰۰ هزار تومان گذشته، خطاب به کشاورزان و زعفرانکاران گفت: محصول خود را ارزان نفروشند.

وی خاطر نشان کرد: برخی ها می گویند زعفران در دنیا ارزان شده اما تحقیق کردیم میانگین قیمت این محصول ۱۱۰۰ دلار است که اگر این رقم را در دلار ضرب کنید، قیمت را به ۱۶ میلیون می رساند.

زنگنه به طرح راهبردی خود در حوزه زعفران اشاره کرد و افزود: ۲۶ هزار نفر را سازماندهی و حسینیه ها را برای پاک کردن گل زعفران تجهیز می کنیم تا بتوانیم همه فرایند این مخصول را در منطقه به انجام برسانیم.

وی افزود: در بحث زعفران، توانستیم در عرض یک ماه قیمت را از شش میلیون، به ۱۲ میلیون و ۸۰۰ بر سانیم. جهادی کار کردیم با جهاد کشاورزی، با فروشنده، بورس، صادر کننده، نشستیم کار کردیم، متاسفانه فساد هم در این کشور مانع می شود، هر چند درصدشان کم است اما همین ها باعث بروز مشکلات می شوند.

عضو کیسیون برنامه و بودجه با بیان اینکه مسائل کشور به همین سادگی قابل حل است، گفت: ما همین برنامه را برای آلو و آلوچه داریم، به طوریکه کشاورزان خودشان مستقیم محصول خود را به هند و پاکستان بفرستند، اما پول حاصل این درآمد را در مشهد خانه نخرند و در منطقه هزینه کنند.

وی در خصوص قیمت گذاری مسکن و رشد قیمت زمین و مسکن اظهار کرد: نباید قیمت های زمین در کدکن بالا برود، رشد قیمت در شهرهای کوچک بیشتر از شهر های بزرگ است، باید مدیریت شود تا این امر باعث مهاجرت نشود.

ما باید کاری کنیم که مردم جایی سرمایه گذاری کنند که موجب رشد منطقه شود

نماینده تربت حیدریه خطاب به شورای اداری گفت:،مشکلات را از این به بعد با عدد و رقم مورد نیاز و کار کارشناسی شده اعلام کنید زیرا برای حل مشکلات نیاز به کار کارشناسی شده و فنی است. بدون این کار مطرح کردن مشکلات نتیجه ای ندارد، گفتن مشکلات کار مردم است، کار شما باید علمی و کار شناسی شده باشد.

زنگنه بیان کرد: متاسفانه این چهل سال گذشته انقلاب برکات زیادی داشته اما در حوزه اقتصادی، نظام اقتصادی در دست یک جریان مشخصی بود و تاکنون ادامه داشته است، این تفکر اقتصادی نمی تواند بین ایران و ترکیه فرق بگذارد، می گوید همان مدلی را که آنها عمل می کنند، ما هم باید همان را ادامه دهیم و آن وابستگی به خارج از کشور است،

عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس شورای اسلامی بیان کرد: این تفکر نتوانست درک کند که ما انقلابمان بر پایه اسلام است و همه دنیای غرب با این اسلام مشکل دارند.

انتهای پیام/

لینک کوتاه:

!!تــوجـه

  • لطفا نظرات خود را فقط در مورد همین مطلب بنویسید
  • لطفا نظرات خود را به فارسی تایپ نمایید
  • لطفا سعی کنید نظرتان مختصر و مفید باشد
  • به نظرات دیگر کاربران احترام بگذارید

ثبت نظر :


 
 
x
کاهش ۶۰ درصدی استفاده از ناوگان حمل و نقل عمومی در تربت حیدریه شهردار تربت حیدریه انتخاب شد تشدید نظارت ها در تربت حیدریه/ادامه سهل انگاری ها ما را ناچار به اعمال محدودیت های بیشتری خواهد کرد خودسازی عملی و علمی مهمترین هدف تحصیل علوم حوزوی است بازگشت محدودیت های کرونایی به تربت حیدریه/هسته مرکزی شهر مسدود شد تربت حیدریه همچنان در وضعیت قرمز کرونایی/استفاده از ماسک بعنوان یک رفتار بهداشتی برای عموم باید نهادینه شود برداشت ۱۵۰ تن گل محمدی از گلستان های جلگه رخ نظام اسلامی باید در تمام موئلفه های قدرت سرآمد باشد شورای شهر تربت حیدریه در پیچ و تاب انتخاب شهردار! مردمی بودن دستگاه قضا به رعایت حق و اجرای مُرّ قانون و مبارزه با فساد است اختصاص ۷۰ میلیارد تومان تسهیلات به مشاغل آسیب دیده از کرونا در تربت حیدریه تهدید علیه سلامت عمومی پشت دیوار تصفیه خانه تربت حیدریه