بدون نظر
 
معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی:
زایمان طبیعی در تربت حیدریه ۲۷ درصد رشد داشته است
تاریخ انتشار : ۱۷ اردیبهشت ۱۳۹۴ در ۳:۵۶ ب.ظ
 
معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی تربت حیدریه از کاهش عمل سزارین و رشد 27 درصدی زایمان طبیعی در این شهرستان خبر داد.

دکتر محمدرضا بهروز در گفتگو با پایگاه خبری تحلیلی تابان تربت اظهار کرد: از آغاز طرح تحول نظام سلامت در اردیبهشت ماه سال گذشته و پیگیری مجددانه دانشگاه علوم پزشکی در خصوص اجرای تمامی بندهای این طرح، خوشبختانه عمل زایمان طبیعی در شهرستان تربت حیدریه در سال گذشته 27 درصد رشد داشته است.

 

وی تصریح کرد: با فرهنگ سازی در مورد زایمان طبیعی و مشاوره توسط ماما ها در این مدت زایمان مادران باردار به روش سزارین در شهرستان نسبت به سال ماقبل کاهش چشم گیری داشته است .

 

بهروز تاکید کرد: تفکر اشتباهی که در بین مادران باردار درخصوص عمل زایمان وجود دارد باید با فرهنگ سازی از بین برود چرا که زایمان طبیعی هم از لحاظ جان مادر هم نوزاد مناسب تر و کم خطرتر است و این رویه باید بصورت یک فرهنگ در میان مردم نهادینه شود.

 

معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی تربت حیدریه گفت: اجرای طرح زایمان طبیعی در قالب بسته‌های حمایتی دولت در طرح تحول نظام سلامت یکی از موارد مهمی بود که نقش بی‌بدیلی در جلوگیری از روند فزاینده زایمان‌های سزارین داشته و از انجام بی‌دلیل این‌گونه زایمان‌ها جلوگیری می‌کند.

 

انتهای پیام/

لینک کوتاه:

تــوجـه

  • لطفا نظرات خود را فقط در مورد همین مطلب بنویسید
  • لطفا نظرات خود را به فارسی تایپ نمایید
  • لطفا سعی کنید نظرتان مختصر و مفید باشد
  • به نظرات دیگر کاربران احترام بگذارید

ثبت نظر :


 
 
x
نبود صنایع تبدیلی گوشت قرمز در بزرگترین بازار دام شرق کشور جایگاه نظارتی شورای شهر نباید سیاسی و جناحی شود رهاسازی ۵۰۰ هزار قطعه ماهی قزل آلا در استخرهای دو منظوره کشاورزی تربت حیدریه/پیش بینی برداشت ۴۲۰ تن گوشت سفید افزایش ۱۰ درصدی مصرف بنزین در منطقه تربت حیدریه آسفالت جاده کدکن به تلخ بخش در بن بست وعده مسئولان! طرح مثلث اقتصادی نیازمند تبیین و فرهنگ سازی است/مردم در این طرح دیده نشدند ریزش آوار معدن در زاوه یک کشته برجای گذاشت تاکسی بی سیم های بدون بی سیم! راهپیمایی اربعین حسینی بزرگترین همایش استکبار ستیزی جهان اسلام است بازگشت نام شهدا به معابر و خیابان های تربت حیدریه احداث بزرگراه تربت حیدریه به خواف مانع خام فروشی صنایع و معادن می شود ارائه ۱۳۴ هزار خدمات مراقبتی به کودکان/ناهنجاری های مادرزادی و سوانح، عمده ترین علل مرگ کودکان در منطقه تربت حیدریه