بدون نظر
 
امام جمعه تربت حیدریه تاکید کرد
روحیه بسیجی، ایثار، همدلی و پرهیز از حاشیه ها سرمایه بی پایان ملت ایران/حب و بغض های گروهی به منافع اسلام و کشور آسیب می رساند
تاریخ انتشار : ۱۵ بهمن ۱۳۹۵ در ۱:۵۰ ب.ظ
 
امام جمعه تربت حیدریه گفت: سرمایه بی پایان ملت ایران روحیه بسیجی، ایثار و همدلی است که مسئولیت های بزرگ اجتماعی را با اصول و به دور از حاشیه ها به سرانجام می رساند.

به گزارش خبرنگار تابان تربت، حجت الاسلام محمدرضا عصمتی در خطبه های این هفته نماز جمعه تربت حیدریه بر لزوم وفاق و همدلی و پرهیز از حاشیه های جناحی و گروهی برای انجام مسئولیت های بزرگ اجتماعی در کشور تاکید کرد.

 

وی با بیان اینکه اگر ملتی اصول را کنار بگذارد و به حاشیه ها بپردازد ضرر می کند افزود: یکی از اساسی ترین ملاک های توسعه و پیشرفت جوامع، رعایت اصول و ساختار است که می توان با آن مسئولیت ها را در ابعاد مختلف به دور از مسائل حاشیه ای مدیریت کرد.

 

رئیس حوزه علمیه مرحوم هراتی اذعان کرد: انقلاب اسلامی در حال برچیدن سنگلاخ ها و موانع برای رسیدن به تشکیل تمدن بزرگ اسلامی است و اکنون به الگوئی جذاب و مفید برای کشورهای منطقه تبدیل شده است.

 

خطیب جمعه تربت حیدریه تاکید کرد: تکمیل این پروسه مستلزم ریشه کنی مفاسد اقتصادی در جامعه است، لذا حب و بغض های فردی و گروهی نباید به منافع اسلام و ایران ضرر برساند تا اثرگذاری انقلاب همچنان در جوامع بشری مستمر باشد.

 

وی در بخشی دیگر از خطبه ها با تبریک ولادت حضرت زینب(س) و روز پرستار، این بانوی بزرگ اسلام را پیام آور فرهنگ عاشورا خواند و گفت: فعالیت های فرهنگی حضرت زینب(س) در مدینه پس از واقعه عاشورا حاکم این شهر را به ستوه آورد و در نامه ای به یزید از ادامه دار بودن سکونت حضرت زینب(س) در مدینه هشدار داده بود.

 

امام جمعه تربت حیدریه اظهار کرد: حضرت سیدالشهدا(ع) در واقعه عاشورا حضرت زینب(س) را کفیل امام سجاد(ع) کرده بود و این بیانگر عظمت جایگاه رفیع ایشان است که کفالت مقام امامت را عهده دار شدند.

 

انتهای پیام/

 

لینک کوتاه:

تــوجـه

  • لطفا نظرات خود را فقط در مورد همین مطلب بنویسید
  • لطفا نظرات خود را به فارسی تایپ نمایید
  • لطفا سعی کنید نظرتان مختصر و مفید باشد
  • به نظرات دیگر کاربران احترام بگذارید

ثبت نظر :


 
 
x
۱۲۶ کانون فرهنگی هنری در مساجد تربت حیدریه فعال هستند پیش همایش ملی حوزه علمیه و سنت های کارآمد در تربت حیدریه برگزار می شود رشد ۲۳۰ درصدی صادرات سیمان از پایانه راه آهن تربت حیدریه به کشورهای آسیای میانه یک بام و دو هوایِ ماندن یا رفتن! ۴۰ درصد اصلاح روکش جاده “کدکن؛ تلخ بخش” به اتمام رسیده است انتقاد رییس مرکز ملی فرش ایران از واردات بی رویه نخ ابریشم مطالعات اشتباه گریبانگیر مدیریت شهری تربت حیدریه! استمرار انقلاب نیازمند ایجاد بازدارندگی در ابعاد مختلف است ششمین قطار گردشگری خراسان رضوی وارد تربت حیدریه شد گزارش جهرمی از پیشرفت شبکه ملی اطلاعات در حد یک پاورپوینت است/ احتمالا شبکه ملی را با خدمات الکترونیک اشتباه گرفتند! میانجی گری یا عملیات فریب! سياست‌زدگي آفت جدي نظام تعليم و تربيت کشور