بدون نظر
 
در گفت و گو با خبرنگار تابان تربت؛
روایتی خواهرانه از ۳۶ سال فراق برادر شهید
تاریخ انتشار : ۰۷ مهر ۱۳۹۸ در ۱۲:۲۳ ب.ظ
 
خواهر شهید ذبیح الله مومنی زاده روایتی خواهرانه از 36 سال فراق برادر شهیدش نقل می کند و این در حالی است که مادر چند سالی پس از شهادت پسر از دنیا رفته و پدر نیز پس از 28 سال در چشم‌انتظاری بازگشت پسرش، دار فانی را وداع کرده بود.

به گزارش خبرنگار تابان تربت؛ همزمان با سالروز شهادت امام صادق علیه السلام پیکر تازه تفحص شده شهید ذبیح الله مومنی زاده بهمراه دو تن از شهدای گمنام دفاع مقدس بر دستان مردم شهید پرور تربت حیدریه تشیع و خاکسپاری شدند.

پایان 36 سال فراق خانواده شهید با پیکر مطهر او بدون حضور پدر و مادر در جمع خواهران و برادران در حسینیه شهید حافظیان فر سپاه برگزار شد و این در حالی بود که مادر چند  سالی پس از شهادت پسر از دنیا رفته و پدر نیز پس از 28 سال در چشم‌انتظاری بازگشت پسرش، دار فانی را وداع کرده بود.

بسیجی شهید تازه‌ شناسایی‌شده دوران دفاع مقدس «ذبیح الله مومنی زاده»  در سال 1347 در شهرستان تربت حیدریه  به دنیا آمد، این شهید والامقام در تاریخ 8 اسفند 1362 در منطقه هورالهویزه به درجه رفیع شهادت نایل آمده  وحال پس از  سال 36 فراق از طریق آزمایش DNA شناسایی و به آغوش خانواده بازگشته  است.

خواهرشهید «ذبیح الله مومنی زاده » در این خصوص در گفت و و گو با خبرنگار ما می افزاید: سخن گفتن در مورد مقام والای شهید کاری بس سترگ و دشوار است و باید بگویم برادرم  ایمان محکمی به خدا و روز قیامت داشت، بسیار مهربان، شجاع، باگذشت، سرشار از عاطفه، احساس و باهوش بود.

مادرم تا لحظات آخر عمرش چشم انتظار بود

 

وی تصریح کرد:  ذبیح الله انسانیت در نگاهش موج می زد و هر ساله در ماه محرم برای کمک به هیات های عزاداری سالار شهیدان، سر از پا نمی شناخت، در این سالهای فراق چشم هایی همیشه منتظر، اشکهایی که در فراقش سرازیر می شد، آلبوم عکس خاطرات و جوانمردی هایش قلبمان را به درد می آورد اما با این همه نیایش و مناجات به درگاه الهی تا آخرین نفس به بازگشت این هدیه ارزشمند الهی  امید داشتیم.

خواهر شهید ذبیح الله مومنی زاده، از دلتنگی‌های مادرش که چند سالی پس از خبر مفقود الاثر شدن جگر گوشه اش فوت کرده بود، می‌گوید: «مادرم همیشه چشم به در خانه، منتظر پسرش بود، چرا که کیف وسایل شخصی اش را آوردند، و یکی از هم رزمانش گفته بود، در شب عملیات ذبیح الله زخمی شده و ما به خاطر شرایطی که داشتیم  نتوانستیم او را به عقب برگردانیم.

با درآغوش گرفتن پیکر برادرم آرامش عجیبی داشتم 

خواهر شهید از زمزمه‌های خود در لحظه دیدار و بغل گرفتن پیکر برادرش می‌گوید: « وقتی پیکر برادرم را بغل کردم، آرامشی عجیب داشتم که بیان‌کردنش سخت است، در سینه ام دوباره غمی جان گرفت، وبه یاد دیگر عزیزان از دست داده ام افتادم، پدر ، مادر و خواهرم که چند ماهی بیشتر از فوتش نمی گذشت و اینکه چقدر منتظر رسیدن این لحظه بود، ولی افسوس

پیکر نازنین ذبیح الله در میان موج جمعیت و در میعاد گاه عاشقان الله قرار گرفت، اشک شوق از دیدگان جاری بود، فضای حسینیه آکنده از عطر وجود شهید شده بود و همه از او شفاعت می طلبیدند

با در آغوش گرفتن پیکر پاک و مطهر برادرم خیلی سبک شدم حتی دیگر نمی خواستم لحظه ای از او دور باشم ، چرا که 36 سال از او دور بودیم.

شهید ذبیح الله مومنی زاده از شهدای جاوید الاثر تربت حیدریه در دوران دفاع مقدس در منطقه هورالهویزه تفحص و پس از 36 سال به آغوش میهن اسلامی باز گشت.

پیکر مطهر این شهید والامقام، امسال در سالروز شهادت امام صادق علیه السلام به همراه دو تن از شهدای گمام دفاع مقدس بر روی دستان مردم شهید پرور شهرستان تربت حیدریه تشیع و در محل بقعه متبرکه بی بی حسنیه در دل خاک ارام گرفت.

شهرستان تربت حیدریه 677 شهید، 2500 جانباز و 141 آزاده تقدیم نظام اسلامی کرده است.

انتهای پیام/

لینک کوتاه:

!!تــوجـه

  • لطفا نظرات خود را فقط در مورد همین مطلب بنویسید
  • لطفا نظرات خود را به فارسی تایپ نمایید
  • لطفا سعی کنید نظرتان مختصر و مفید باشد
  • به نظرات دیگر کاربران احترام بگذارید

ثبت نظر :


 
 
x
بهره‌برداری از ۲۱۲ پروژه گردشگری تا پایان دولت در خراسان رضوی جهاد حوزه های علمیه باید در راستای خدمت به مردم و دفاع از نظام اسلامی باشد قرارگاه رهایی و نجات در تربت حیدریه تشکیل شد دفاع مقدس باورهای دینی و ارزشهای اسلامی را به منصه ظهور رسانید‌/عملیات ثامن الائمه فتح الفتوح دفاع مقدس شد جریان تحریف امروز در پی گره زدن مشکلات کشور به سازش با آمریکا است/دشمن با مهندسی معکوس به دنبال تهی سازی نظام اسلامی است محافظه کاری خنجر بر حنجر انقلاب است/استمرار نهضت حسینی در نهضت امام خمینی لست احراز هویت کالاهای ارائه شده در بستر پلتفرم‌های آگهی آنلاین آمریکا تلاش می‌کند شکست هایش را در عرصه رسانه جبران کند/ چرا مسئولان اجرایی مدیریت فضای مجازی را به دست دشمن داده اند؟ فرمان آغاز مرحله نهایی دومین رویداد سراسری تولید محتوای دیجیتال بسیج از سوی سردار نقدی/ نجات “جورج فلوید”سوژه بازی سازان بسیجی شد جاده بی انتهای دفاع مقدس روایت سطرهای ناخوانده‌ی دوران دفاع مقدس شهید سلیمانی در «روایت حبیب» تفکر لیبرالی بنی‌صدر بر مدیریت جنگ موجب پیشروی دشمن تا دروازه اهواز شد