بدون نظر
 
مسئول جهاد کشاورزی رخ خبر داد؛
رهاسازی بیش از ۲۹۰ هزار قطعه ماهی در استخرهای ذخیره کشاورزی رخ
تاریخ انتشار : ۰۷ مرداد ۱۳۹۹ در ۱:۰۷ ب.ظ
 
مهدی شیبانی گفت: از ابتدای سال جاری تاکنون تعداد290 هزار قطعه بچه ماهی در سطح 30 هزلر متر مربع استخر کشاورزی منطقه رخ رهاسازی شده است.

مهدی شیبانی، رییس جهاد کشاورزی جلگه رخ تربت حیدریه در گفت و گو با خبرنگار تابان تربت، اظهار کرد: از ابتدای سال جاری تاکنون تعداد290 هزار قطعه بچه ماهی در سطح 30 هزلر متر مربع استخر کشاورزی منطقه رخ رهاسازی شده و امیدواریم در پایان دوره پرورش از این تعداد میزان 250 تن گوشت ماهی استحصال شود.

وی تصریح کرد: پرورش ماهیان گرمابی و سرد آبی در بخش رخ با توجه به پتانسل بالایی که در زمینه استخر های ذخیره آب دارد می تواند بستری مناسبی برای تولید گوشت سفید خانواده ها باشد.

شیبانی با اشاره به اینکه توسعه پرورش ماهی در استخرها ضمن تولید محصول ارگانیک، تاثیر زیادی در افزایش درآمد کشاورزان و سرانه مصرف ماهی دارد، خاطرنشان کرد: پرورش ماهیان گرمابی در استخر های مذکور علاوه بر کمک به معیشت خانواده ها باعث غنی شدن آب در مصارف کشاورزی می شود.

مسئول جهاد کشاورزی رخ با بیان اینکه بیش از 500 باب استخر ذخیره آب کشاورزی در بخش رخ وجود دارد، افزود: رها سازی بچه ماهی در حدود 15 استخر طی یکسال گذشته انجام شده که اغلب نیز در مرحله اخذ مجوز پروانه بهره برداری اقدام کرده اند.

وی با تاکید بر اینکه این استخرها با بهره وری بالا نقش مهمی در افزایش تولید و بهره برداری ماهی دارند، خاطر نشان کرد: با اجرای این طرح گام های موثری در جهت تولید گوشت سفید و توسعه اشتغال پایدار برداشته می شود و از طرفی پرورش ماهی در استخرهای ذخیره آب کشاورزی باعث توسعه آبزی پروری و بهره برداری بهینه از منابع آبی موجود و همچنین غنی سازی آبهای استحصالی برای مصارف کشاورزی می شود.

جلگه رخ تربت حیدریه با 47 پارچه آبادی و 26 هزار جمعیت با سطح زیرکشت حدود 20 هزار هکتار زراعت آبی ودیم و 800 هکتار باغ از قطب های تولید محصولات زراعی و باغی در شهرستان تربت حیدریه و خراسان رضوی است.

به گفته رئیس اتحادیه عرضه مرغ و تخم مرغ تربت حیدریه از مجموع 120 واحد صنفی فروش مرغ و تخم مرغ در این شهر، 25 واحد گوشت ماهی نیز عرضه می کنند.

تربت حیدریه در زمینه پرورش ماهی در بین شهرستانهای خراسان رضوی جایگاه ششم را دارد.

انتهای پیام/

لینک کوتاه:

!!تــوجـه

  • لطفا نظرات خود را فقط در مورد همین مطلب بنویسید
  • لطفا نظرات خود را به فارسی تایپ نمایید
  • لطفا سعی کنید نظرتان مختصر و مفید باشد
  • به نظرات دیگر کاربران احترام بگذارید

ثبت نظر :


 
 
x
سازمان بورس، مقصر اصلی روند فعلی این بازار است/مکانیزم ماشه آمریکا جنگ روانی است ضرورت رفع موانع قانونی بر سر راه مشکلات ساخت و ساز در شهرهای کوچک انتقاد رئیس شورای اسلامی خراسان رضوی از قوانین ۶۰ سال گذشته شهرداری‌ها جهش تولید حوزه کشاورزی کدکن با افزایش سطح کشت گلخانه ای پناهجویان نهضت آزادی و ترور شخصیت پناهیان/ترور دیده بان های انقلاب، شیوه تاریخی منافقین آغاز عملیات اجرایی طرح دوبانده شدن محور تربت حیدریه به رشتخوار بیش از ۱۴ هزار تن گندم مازاد بر مصرف کشاورزان در جلگه رخ تربت حیدریه خریداری شد نامه فعالان فضای مجازی به مجلس درباره کارنامه پراشکال وزیر ارتباطات در حوزه فضای مجازی مردم تربت حیدریه از نبود مهندس ناظر گلایه‌مند هستند ۴۱ درصد جامعه هدف روستایی تربت حیدریه تحت پوشش بیمه هستند اهانت به ساحت مقدس رسول خدا از سیاست‌های اسلام ستیزیانه غرب است پلمپ ۴۸ حلقه چاه غیر مجاز در تربت حیدریه