بدون نظر
 
مشاور معاون توسعه روستائی رئیس جمهور:
رفع تحریمها فقط ۱۵ درصد از مشکلات اقتصادی کشور را برطرف می کند/اجرای سیاست های اقتصاد مقاومتی تنها راه برون رفت از مشکلات
تاریخ انتشار : ۰۳ خرداد ۱۳۹۴ در ۵:۳۱ ب.ظ
 
مشاور معاون توسعه روستائی رئیس جمهور در مناطق محروم گفت: به فرض اینکه در مذاکرات هسته ای با رعایت خطوط قرمز نظام به نتیجه مثبتی برسیم و تحریمها یکجا و در یک روز هم برداشته شود، بازهم مشکلات اقتصادی در کشور پا برجا خواهد بود.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی تابان تربت، احمد خوارزمی ظهر یکشنبه در گفتگو با خبرنگاران تربت حیدریه اظهار کرد: با رفع تحریمها فقط 15 تا 20 درصد از مشکلات اقتصادی کشور برطرف می شود و متولیان امر باید مردم را به سمت تولید ثروت و اشتغال پایدار سوق دهند.

 

وی مشکل اصلی کشور پس از انقلاب را وابستگی دولتها به نفت دانست و عنوان کرد: از ابتدای انقلاب تا کنون تمام روستاهای بالای 10 خانوار را در حوزه های مختلفی همچون آب برق، تلفن و گاز و راه آسفالته تجهیز کردیم اما با وجود این امکانات بسیاری از روستاها خالی از سکنه شده است.

 

خوارزمی به طرح دولت در این زمینه اشاره کرد و افزود: در راستای تولید ثروت و اشتغال پایدار و همچنین مهاجرت معکوس شهر به روستا، دولت به شرکت های تولیدی و دانش بنیان که با مشارکت مردم در روستاها راه اندازی شود، تسهیلات اشتغالزایی پرداخت می کند.

 

وی گفت: این تسهیلات به روستاهای بالای 200 خانوار تعلق گرفته و پس از تصویب طرح در کارگروه اشتغال استان، به هر میزان آورده روستائیان دولت چهار برابر ان را با سود سه درصد تسهیلات پرداخت می کند.

 

مشاور معاون توسعه روستائی رئیس جمهور اذعان کرد: این شرایط در مناطق مرزی با پرداخت 9 برابری سهم دولت و کارمزد صفر درصد اجرا می شود.

 

خوارزمی تاکید کرد: در حال حاضر و ازاعتبارات سال گذشته 700 میلیارد ریال جهت اجرای این برنامه، آماده واگذاری به روستائیان است و اگر مشارکت روستائیان و توجیه اقتصادی به حدی برسد که دولت را متقاعد کند این مبلغ امسال به 15 هزار میلیارد ریال افزایش می یابد.

 

وی به شرایط دریافت این تسهیلات اشاره کرد و افزود: سکونت بالای 200 خانوار در روستا، سهم آورده مردم کمتر از یک سوم در آمد آنها، توجیه اقتصادی فعالیت تولیدی مهمترین پارامترها برای پرداخت این تسهیلات به روستائیان می باشد.

 

مشاور معاون توسعه روستائی رئیس جمهور خاطر نشان کرد: مراحل فرهنگ سازی و آماده کردن مردم در طرح مشارکت روستائیان زمانبر است و این طرح تاکنون و بصورت پایلوت برای 30 فرماندار در 30 استان کشور ابلاغ شده است.

 

وی گفت: امسال برای 40 روستای خراسان رضوی طرح مشارکت روستائیان توسط کارشناسان مربوطه تبیین خواهد شد.

 

خوارزمی بیان کرد: محور تصمیم گیری در طرحهای تولیدی، روستائیان هستند و ازبیرون هیچگونه خط و خطوطی به روستائیان داده نخواهد شد و فرمانداری ها و کارشناسان اقتصادی فقط مشاوره می دهند.

 

وی هدف از اجرای این طرح را ایجاد اشتغال پایدار، تکمیل زنجیره تولید کشور و سازماندهی خلاق بین تولید و محصول بازرگانی بومی عنوان کرد.

 

انتهای پیام/

لینک کوتاه:

تــوجـه

  • لطفا نظرات خود را فقط در مورد همین مطلب بنویسید
  • لطفا نظرات خود را به فارسی تایپ نمایید
  • لطفا سعی کنید نظرتان مختصر و مفید باشد
  • به نظرات دیگر کاربران احترام بگذارید

ثبت نظر :


 
 
x
نبود صنایع تبدیلی گوشت قرمز در بزرگترین بازار دام شرق کشور جایگاه نظارتی شورای شهر نباید سیاسی و جناحی شود رهاسازی ۵۰۰ هزار قطعه ماهی قزل آلا در استخرهای دو منظوره کشاورزی تربت حیدریه/پیش بینی برداشت ۴۲۰ تن گوشت سفید افزایش ۱۰ درصدی مصرف بنزین در منطقه تربت حیدریه آسفالت جاده کدکن به تلخ بخش در بن بست وعده مسئولان! طرح مثلث اقتصادی نیازمند تبیین و فرهنگ سازی است/مردم در این طرح دیده نشدند ریزش آوار معدن در زاوه یک کشته برجای گذاشت تاکسی بی سیم های بدون بی سیم! راهپیمایی اربعین حسینی بزرگترین همایش استکبار ستیزی جهان اسلام است بازگشت نام شهدا به معابر و خیابان های تربت حیدریه احداث بزرگراه تربت حیدریه به خواف مانع خام فروشی صنایع و معادن می شود ارائه ۱۳۴ هزار خدمات مراقبتی به کودکان/ناهنجاری های مادرزادی و سوانح، عمده ترین علل مرگ کودکان در منطقه تربت حیدریه