بدون نظر
 
رفتار منفعلانه بورس تهران
تاریخ انتشار : ۰۸ خرداد ۱۳۹۴ در ۵:۴۴ ب.ظ
 
اخبار بانک: بورس تهران در هفته گذشته روند منفعلانه‌ای در پیش گرفت و با افت 0.5 درصدی شاخص، در کانال 63 هزار واحدی درجا زد.

به گزارش «اخبار بانک» به نقل از ایسنا، بورس تهران که در اردیبهشت ماه روند نزولی شدیدی را تجربه کرده بود، در هفته اول خرداد ماه روند بی تحرک و منفعالانه ای آغاز کرد و با عدم تغییر جدی در متغیرهای خود مواجه شد به طوری که بی تحرکی بورس در هفته گذشته موجب نوسان ۰.۵ درصدی شاخص و باقی ماندن آن در کانال ۶۳ هزار و ۴۰۲ واحدی شد.با این اتفاق بازدهی سهامداران بورس تغییر محسوسی نکرد و در همان مقدار ۱.۴ درصدی باقی ماند.

این در حالی است که در کنار کاهش نوسان قیمت ها، حجم و ارزش معاملات نیز در هفته گذشته نیز به دلیل ابهامات سیاسی و اقتصادی و حاکم شدن جو بی اعتمادی در بازار تغییر چندانی نسبت به هفته پایانی اردیبهشت ماه نکرد که این عملکرد حاکی از دست نگه داشتن سهامداران از داد و ستد سهم و انتظار آنها برای مشخص شدن نتیجه مذاکرات هسته‌ای است.

انتظار سهامداران برای مشخص شدن نتیجه مذاکرات هسته ای به حدی است که بر خلاف سنت سال‌های گذشته، برگزاری مجامع شرکت‌های بورسی و تقسیم سود آنها نیز تاثیری بر بهبود وضعیت بورس نداشته است بنابراین پیش بینی می شود فضای انتظار و نگرانی حاکم در تالار شیشه ای تا یک ماه آینده و زمان مشخص شدن نتیجه مذاکرات هسته‌ای همچنان ادامه دار باشد.

بنابراین در هفته ابتدایی خرداد ماه که یک روز از هفته معاملاتی قبل بیشتر بود، ارزش و حجم معاملات اندکی رشد پیدا کرد و طی ۵ روز معاملاتی هزار و ۸۲۵ میلیون سهم به ارزش ۴ هزار و ۳۱۷ میلیارد ریال داد و ستد شد؛ بنابراین ارزش و حجم معاملات رشد ۳۶ و ۱۷ درصدی را نسبت به هفته گذشته تجربه کرد. همچنین در هفته مورد گزارش دفعات معاملات با ۲۳ درصد رشد به ۲۰۱ هزار دفعه رسید و تعداد خریداران نیز با رشد ۱۹ درصدی به بیش از ۴۹ هزار نفر بالغ شد.

لینک کوتاه:

تــوجـه

  • لطفا نظرات خود را فقط در مورد همین مطلب بنویسید
  • لطفا نظرات خود را به فارسی تایپ نمایید
  • لطفا سعی کنید نظرتان مختصر و مفید باشد
  • به نظرات دیگر کاربران احترام بگذارید

ثبت نظر :


 
 
x
نبود صنایع تبدیلی گوشت قرمز در بزرگترین بازار دام شرق کشور جایگاه نظارتی شورای شهر نباید سیاسی و جناحی شود رهاسازی ۵۰۰ هزار قطعه ماهی قزل آلا در استخرهای دو منظوره کشاورزی تربت حیدریه/پیش بینی برداشت ۴۲۰ تن گوشت سفید افزایش ۱۰ درصدی مصرف بنزین در منطقه تربت حیدریه آسفالت جاده کدکن به تلخ بخش در بن بست وعده مسئولان! طرح مثلث اقتصادی نیازمند تبیین و فرهنگ سازی است/مردم در این طرح دیده نشدند ریزش آوار معدن در زاوه یک کشته برجای گذاشت تاکسی بی سیم های بدون بی سیم! راهپیمایی اربعین حسینی بزرگترین همایش استکبار ستیزی جهان اسلام است بازگشت نام شهدا به معابر و خیابان های تربت حیدریه احداث بزرگراه تربت حیدریه به خواف مانع خام فروشی صنایع و معادن می شود ارائه ۱۳۴ هزار خدمات مراقبتی به کودکان/ناهنجاری های مادرزادی و سوانح، عمده ترین علل مرگ کودکان در منطقه تربت حیدریه