بدون نظر
 
امام جمعه تربت حیدریه:
رعایت توصیه های بهداشتی مسئولان از مصادیق تزکیه نفس در روابط اجتماعی است
تاریخ انتشار : ۰۴ خرداد ۱۳۹۹ در ۷:۵۲ ق.ظ
 
حجت الاسلام محمدرضا عصمتی گفت: برای تزکیه نفس به جز رابطه با خدا که برخی از آن با عبادات فردی انجام می شود، باید روابط اجتماعی را نیز تقویت کرد که رعایت توصیه های بهداشتی و مراقبت از حقوق دیگران یکی از مصادیق آن است.

به گزارش خبرنگار تابان تربت؛ حجت الاسلام محمدرضا عصمتی، امام جمعه تربت حیدریه صبح امروز در آئین خطبه های نماز عید سعید فطر اظهار کرد: برای تزکیه نفس باید روابط اجتماعی و روابط با پروردگار را اصلاح کنیم که در رابطه با خدا انسان با عبادات فردی و جمعی بندگی پروردگار خویش را می کند اما کفایت نمی کند.

وی تصریح کرد: برای تزکیه نفس به جز رابطه با خدا که برخی از آن با عبادات فردی انجام می شود باید روابط اجتماعی را نیز تقویت کرد که رعایت توصیه های بهداشتی و مراقبت از حقوق دیگران یکی از مصادیق آن است.

امام جمعه تربت حیدریه بیان کرد: رعایت تمام برنامه های بهداشتی از سوی مسوولان لازم است و این مراقبت نیز برای تزکیه نفس در روابط اجتماعی مهم و ضروری است.

رییس حوزه علمیه مرحوم هراتی خاطر نشان کرد: کمک های مومنانه مردم باید همچنان ادامه داشته باشد و همه تشکل های مردم نهاد و مسوولین برای رسبدگی به وضع کسانی که مشکل معیشتی دارند این رزمایش مومنانه را ادامه بدهند.

وی در خصوص فطریه و کفاره اظهار کرد: مومنین اگر چنانچه در اطراف خودشان افرادی نیازمند را شناسایی کردند، می توانند این فریضه الهی را انجام دهند.

انتهای پیام/

لینک کوتاه:

!!تــوجـه

  • لطفا نظرات خود را فقط در مورد همین مطلب بنویسید
  • لطفا نظرات خود را به فارسی تایپ نمایید
  • لطفا سعی کنید نظرتان مختصر و مفید باشد
  • به نظرات دیگر کاربران احترام بگذارید

ثبت نظر :


 
 
x
کاهش ۶۰ درصدی استفاده از ناوگان حمل و نقل عمومی در تربت حیدریه شهردار تربت حیدریه انتخاب شد تشدید نظارت ها در تربت حیدریه/ادامه سهل انگاری ها ما را ناچار به اعمال محدودیت های بیشتری خواهد کرد خودسازی عملی و علمی مهمترین هدف تحصیل علوم حوزوی است بازگشت محدودیت های کرونایی به تربت حیدریه/هسته مرکزی شهر مسدود شد تربت حیدریه همچنان در وضعیت قرمز کرونایی/استفاده از ماسک بعنوان یک رفتار بهداشتی برای عموم باید نهادینه شود برداشت ۱۵۰ تن گل محمدی از گلستان های جلگه رخ نظام اسلامی باید در تمام موئلفه های قدرت سرآمد باشد شورای شهر تربت حیدریه در پیچ و تاب انتخاب شهردار! مردمی بودن دستگاه قضا به رعایت حق و اجرای مُرّ قانون و مبارزه با فساد است اختصاص ۷۰ میلیارد تومان تسهیلات به مشاغل آسیب دیده از کرونا در تربت حیدریه تهدید علیه سلامت عمومی پشت دیوار تصفیه خانه تربت حیدریه