بدون نظر
 
مدیر کل راه آهن شرق:
رشد ۲۳۰ درصدی صادرات سیمان از پایانه راه آهن تربت حیدریه به کشورهای آسیای میانه
تاریخ انتشار : ۲۷ خرداد ۱۳۹۸ در ۱۱:۲۹ ق.ظ
 
مدیر کل راه آهن شرق با اشاره به رشد 230 درصدی صادرات سیمان در 3 ماهه ابتدای امسال نسبت به سال گذشته به کشورهای آسیای میانه گفت: ایستگاه راه آهن تربت حیدریه به عنوان ایستگاه استراتژیک در نقطه مرکزی این مسیر ریلی به جنوب و سنگان واقع شده که حمل و صادرات سیمان در این ایستگاه صورت می گیرد.

به گزارش تابان تربت؛ محمد رضا چنگانی در گفت و گو با خبرنگاران اظهار داشت: اداره کل راه آهن شرق جزء 4 اداره کل برتر راه آهن کشور در حمل بار به شمار می رود. از این رو با توجه به برنامه ریزیهای انجام شده بارگیری کالا در این مسیر ریلی با 6200000 تن انواع کالا در سال گذشته به رشد 25 درصدی رسید که این روند افزایشی در سال جاری نیز ادامه دارد .

 

وی افزود در بین ایستگاههای راه آهن شرق ایستگاه تشکیلاتی تربت حیدریه به عنوان ایستگاه استراتژیک در نقطه مرکزی این مسیر ریلی به جنوب و سنگان واقع شده است که حمل و صادرات سیمان در این ایستگاه صورت می گیرد .

 

چنگانی گفت : امسال افزایش 25 درصدی بارگیری و حمل بار در دستور کار راه آهن شرق قرار دارد که در این میان پایانه تربت حیدریه در صادرات سیمان رکوردرشد 5/2 برابری را در بهار امسال به ثبت رسانده است .

 

مدیر صادرات ریلی سیمان زاوه تربت هم با اشاره به رشد 230 درصدی صادرات سیمان در 3 ماهه ابتدای امسال نسبت به سال گذشته به کشورهای ( سی آی اس ) گفت : با توجه به صادرات سیمان به کشور ازبکستان از سال گذشته افزایش 5/2 برابری صادرات سیمان از پایانه راه آهن تربت حیدریه را داشته ایم .

 

محمدرضا میرانیان افزود : با توجه به تکمیل و تجهیز زیرساختهای لازم در کارخانه سیمان زاوه تربت و همچنین ایستگاه راه آهن تربت حیدریه ماهیانه بین 400 تا 450 واگن بارگیری می شود که با توجه به گشایش بازارهای جدید در کشور ترکمنستان در تلاش هستیم تا تعداد واگنها را به بیش از 500 واگن برسانیم .

 

وی ابراز امید واری کرد با همکاری نزدیکی که راه آهن شرق در این زمینه دارد مشکل کمبود دیزل و محدودیتهای سیر و حرکت برطرف شود.

 

انتهای پیام/

لینک کوتاه:

تــوجـه

  • لطفا نظرات خود را فقط در مورد همین مطلب بنویسید
  • لطفا نظرات خود را به فارسی تایپ نمایید
  • لطفا سعی کنید نظرتان مختصر و مفید باشد
  • به نظرات دیگر کاربران احترام بگذارید

ثبت نظر :


 
 
x
رسالت اجتماعی روحانیت بُریدگی از جامعه نیست/طلبه باید خطوط و جریان های سیاسی جامعه و نظام بین الملل را بشناسد/روحیه انقلابی گری باید در حوزه های علمیه تقویت شود شفافیت، قربانی مصلحت اندیشی شورای شهر تربت حیدریه! کاهش تعهدات برجامی نباید دشمن را جسورتر کند/سیاست اروپایی ها با ایالات متحده هماهنگ است تیر نفاق بر پیکر بی جان دختر آبی آئین دسته بنی اسد با قدمت بیش از نیم قرن در تربت حیدریه+تصاویر پردیس سینمایی تربت حیدریه در شهرک ولی عصر(عج) ساخته می شود آئین نخل‌ گردانی عصر عاشورا در شهر کدکن برگزار شد+تصاویر حال و هوای عاشورای حسینی در قطب زعفران جهان تربت حیدریه در تاسوعای حسینی غرق در حزن و ماتم+ تصاویر صادرات ۱۲۵ هزار تن سیمان به کشورهای آسیای میانه وقتی قلم پزشک با جوهر عشق به سیدالشهدا(ع) نسخه شفا می نویسد تربت حیدریه قهرمان دهمین دوره رقابتهای ووشوی خراسان رضوی شد