بدون نظر
 
رییس ستاد بازسازی عتبات عالیات خراسان رضوی خبر داد؛
رشد ۱۵ درصدی کمک های مردمی خراسان رضوی به ستاد بازسازی عتبات عالیات
تاریخ انتشار : ۲۲ دی ۱۳۹۹ در ۱۰:۱۸ ق.ظ
 
پارسا گفت: کمک های مردم خراسان رضوی به ستاد بازسازی عتبات عالیات در 9 ماه گذشته نسبت به مدت مشابه پارسال 15 درصد رشد داشته است.

اکبر پارسا، رییس ستاد بازسازی عتبات عالیات خراسان رضوی در گفت و گو با خبرنگار تابان تربت؛ اظهار کرد: در سال جاری دست اندرکاران ستاد بازسازی عتبات عالیات در کشور خود را برای دو هدف مهم آماده می کنند که نخست جمع آوری نذورات مردمی بر اساس تعهد اعلام شده و درگام دوم نیز آماده سازی مواکب حسینی برای اربعین سال 1400 است.

وی تصریح کرد: بر اساس برنامه ریزی دست اندرکاران ستاد مرکزی عتبات عالیات، تعهد ایجاد شده برای ستاد بازسازی عتبات عالیات خراسان رضوی در سال 99 بر اساس سرانه جمعیت هر نفر 5 هزار تومان اعلام شده که در این استان رقمی حدود 30 میلیارد تومان می شود.

پارسا خاطر نشان کرد: امسال و در ادامه جمع آوری تذورات مردمی مطلاکاری چهار درب از حرمین شریفین کاظمین توسط ستاد بازسازی خراسان رضوی در تیرماه اماده و همراه یک محموله 9 میلیارد تومانی  از جمع آوری وجوهات نقدی و غیر نقدی به کشور عراق ارسال شد.

وی با بیان اینکه تاکنون بیش از 80 درصد تعهد جمع اوری نذورات در این استان محقق شده، افزود: با ارسال محموله 9 میلیارد تومان تیرماه به عراق و همچنین هزینه 11 میلیارد تومانی مواکب در ایام کرونا و اربعین و در ادامه جمع آوری 3 میلیارد تومان وجه نقد بیش از 80 درصد از تعهدمان در سالجاری انجام شده است.

رییس ستاد بازسازی عتبات عالیات خراسان رضوی به هدف دوم این ستاد در سالجاری اشاره کرد و افزود: هرچند خیلی تلاش کردیم خودمان را به اربعین برسانیم اما شرایط خاص کرونا این اجازه را نداد و با تصمیم ستاد مرکزی برنامه های جایگزین در سطح استان اجرایی شد.

وی با اشاره به اینکه فصل الخطاب ما سخنان رهبری و ائمه جمعه استان است، گفت: بر همین اساس حرکت ستاد بازسازی را به سمت کمک های مومنانه و توزیع بسته های کمک معبیشتی و بهداشتی و ضدعفونی معابر سوق دادیم.

پارسا اضافه کرد: در ایام اربعین 40 موکب در سطح استان خراسان رضوی برنامه های جایگزین را اجرا کردند که از این تعداد 17 موکب با همکاری و مشارکت آستان قدس رضوی در مشهد برپا شد.

وی به معیار و اهداف بلند مدت ستاد بازسازی عتبات عالیات خراسان رضوی نیز اشاره کرد و افزود: در گام نخست تکمیل صحن عقیله بنی هاشم حضرت زینب کبری سلام الله در کربلا و در مرحله بعد نیز ساخت صحن امام محمد باقر علیه السلام با وسعت 10 هزار متر مربع در کاظمین با همراهی چهار استان خراسان شمالی و جنوبی، قم و فارس و همچنین در گام سوم توسعه سامرا و حرمین امامین عسکرین نیز مدنظراست.

انتهای پیام/

لینک کوتاه:

!!تــوجـه

  • لطفا نظرات خود را فقط در مورد همین مطلب بنویسید
  • لطفا نظرات خود را به فارسی تایپ نمایید
  • لطفا سعی کنید نظرتان مختصر و مفید باشد
  • به نظرات دیگر کاربران احترام بگذارید

ثبت نظر :


 
 
x
برداشت ۲۰۰ تن گل محمدی از مزارع جلگه رخ ۴۱۰ بسته معیشتی بین نیازمندان تربت حیدریه توزیع شد تجهیز ۱۲ هزار هکتار از اراضی بخش رخ تربت حیدریه به آبیاری نوین آزادی ۸ زندانی تربت حیدریه در طرح نذر هشتم تولید بیش از ۵۰ تن آلوئه ورا در تربت حیدریه واژگونی اتوبوس در کمربندی تربت حیدریه با ۱۲ مصدوم ۱۱۴ مورد ابتلا به کرونا در تربت‌حیدریه شناسایی شد مشارکت ۶۴ درصدی مردم تربت حیدریه در انتخابات فرآیند برگزاری انتخابات در پایتخت ابریشم ایران/سلیمانی ها به میدان آمدند   آثار انتخاب اصلح تا سالها در کشور می ماند جمهوری اسلامی حلقه اتصال بعثت تا ظهور است/ رییس جمهور منتخب گام دوم انقلاب را ریل گذاری خواهد کرد رئیسی؛ اولین رئیس قوه که بعد از سی سال وارد تالار بورس شد